بعد از شایعه‌های پیرامون تیک‌تاک، سهام مایکروسافت افزایش شدیدی داشته است

۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

بعد از تایید علاقه‌ی مایکروسافت به خرید پلتفرم تیک‌تاک (TikTok) به دنبال دستور رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، سهام این شرکت سیر صعودی داشته است.

بعد از تایید علاقه‌ی مایکروسافت به خرید پلتفرم تیک‌تاک، سهام‌ این غول تکنولوژی و نرم‌افزار افزایش شدیدی را تجربه کرده است اگرچه باید این نکته را متذکر شد که هفته‌های بعد از این خبر شاهد کاهش دوباره در سهام بوده‌ایم اما باز هم افراد زیادی به سرمایه‌گذاری بیشتر علاقه دارند.

گزارش جدید منتشر شده از سوی Bussiness Insider نشان می‌دهد در طول این مدت شاهد افزایش ۵ درصدی سهام‌ مایکروسافت بودیم که ارزش کلی این شرکت را به اندازه‌ی ۷۷ میلیادر دلار افزایش داده است. خبر علاقه‌ی مایکروسافت به خریداری پلتفرم تیک‌تاک ابتدا به صورت شایعه توسط یک منبع داخلی پخش شد اما بعد از ساعاتی شرکت مایکروسافت این خبر را رسمی کرد. یک هفته از اخبار مذکور گذشته و دوباره سهام در حال بازگشت به حالت عادی خود است.

برنامه‌ی مذکور از اواخر سال گذشته توسط هیئت سرمایه‌گذاری خارجی کشور ایالات متحده‌ی آمریکا در دست بررسی قرار دارد چرا که بر اساس گمانه‌زنی‌های آقای ترامپ اطلاعات کاربران پلتفرم مذکور در خطر قرار دارد و حکومت چین از این برنامه اطلاعاتی را دریافت می‌کند. هنوز مشخص نیست دو شرکت مایکروسافت و تیک‌تاک در چه مرحله‌ای از مذاکره قرار دارند و با چه بند‌هایی این اتفاق رخ خواهد داد اما مطمئناََ باید تغییرات اساسی در رابطه با این برنامه رخ دهد تا مورد قبول دولت آمریکا قرار گیرد.

تیک‌تاک در مدت کوتاهی که ارائه شده است توانسته سهم زیادی را در رسانه‌‎‌های اجتماعی ازآن خود کند و مطمئناََ غیبت آن در ایالات متحده‌ی آمریکا به خوبی حس خواهد شد. مشکل اصلی این پلتفرم، چینی بودن آن است که باعث واکنش مقامات آمریکایی شده است، به همین دلیل اگر پلتفرم مذکور به زیرمجموعه‌ی شرکتی آمریکایی اضافه شود و یا نسخه‌ی آمریکایی آن را شاهد باشیم احتمالا بخش عمده‌ای از مشکلات حل شود.

هنوز به طور کامل مشخص نیست که خرید مذکور از سوی مایکروسافت رخ می‌دهد یا خیر اما احتمالاََ در هفته‌ی آینده جزئیات بیشتری در این باره به اشتراک گذاشته شود.

TikTok در حال حاضر برای پلتفرم‌های گوشی‌های هوشمند در دسترس قرار دارد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید