جزئیاتی از درآمد بازی‌ها و سرویس‌های شبکه‌ی پلی‌استیشن در سه ماهه‌ی اخیر منتشر شد

۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰

مدتی پیش گزارش جلسه‌ی مالی پلی‌استیشن برای سه ماهه اخیر (۱ آوریل تا ۳۰ ژوئن) منتشر شد که شاهد فروش بسیار خوب کنسول پلی‌استیشن ۴ و سودی که به دنبال آن برای سونی داشت بودیم و حالا با جزئیات بیشتر سرویس‌های آنلاین و فروش بازی‌ها همراه باشید.

با توجه به توییت جدید آقای دنیل احمد (Daniel Amad) که حاصل استخراج اطلاعات از گزارش مالی سونی است، سه ماهه‌ی قبلی برای شرکت سونی از نظر سودآوری بهترین سه ماهه بوده است و آن‌ها در تعداد مشترکین پلاس، فروش بازی و به ویژه فروش محتویات اضافه عملکردی خارق‌العاده داشته‌اند. بنابراین از وجود یک پلی‌استیشن ۵ کاملاََ دیجیتال تعجب نکنید. شما می‌توانید جزئیات بیشتر را از لیست و نمودار دایره‌ای پایین مشاهده کنید:

  • فروش سخت‌افزاری: ۰٫۵۲ میلیارد دلار / ۹ درصد
  • بازی‌ها پکیجی: ۰٫۳۵ میلیارد دلار / ۶ درصد
  • بازی‌های دیجیتالی: ۱٫۳۷ میلیارد دلار / ۲۴ درصد
  • محتویات اضافه: ۲٫۲۹ میلیارد دلار / ۴۱ درصد
  • مشترکین پلاس: ۰٫۸۷ میلیارد دلار / ۱۶ درصد
  • موارد دیگر: ۰٫۲۳ میلیارد دلار / ۴ درصد

به طور حتم این نمودار و جزئیات مربوط به سودآوری شرکت سونی نشان می‌دهد که چقدر نقش محتویات اضافه، سرویس‌ها و فروش بازی‌ها اهمیت زیادی دارد و دو شرکت مایکروسافت چندین برابر فروش سخت‌افزار از این منابع مالی درآمدزایی دارند.

هر چه پیش می‌رویم، سونی برنامه‌های خود را مبنی بر گسترش نرم‌افزار، سرویس‌ها، محتویات اضافه و بسته‌های‌الحاقی سرگرم‌ گننده گسترش می‌دهد. اولین حرکت آن‌ها که چنین استراتژی را تایید می‌کند، سرمایه‌گذاری در شرکت‌‌های اپیک‌ گیمز (Epic Games) و بیلی‌بیلی (Bilibili) است.

از طرفی جالب است بدانید شرکت سونی سودآوری زیادی در بخش بازی‌های موبایلی دارد که احتمالاََ بسیاری از بازی‌بازان و مخاطبین از آن خبر ندارند.  شرکت سونی یک استودیوی فرعی با نام Aniplex در اختیار دارد که زیرمجموعه‌ی سونی میوزیک (Sony Music) به حساب می‌آید. آن‌ها عنوانی انلاین با نام Fate/Grand Order منتشر کرده‌اند که یکی از محبوب‎‌ترین بازی‌های موبایلی در ژاپن است. حال دانستن این موضوع می‌تواند جالب باشد که شرکت سونی سود حاصله از بخش موبایل را جدا از سود پلی‌استیشن و سایر قسمت‌ها اعلام می‌کند. برای سه ماهه‌های اخیر آن‌ها ۲۴۱ میلیون دلار در این بخش سود داشته‌اند که همه‌ آن تنها به Fate/Grand Order اختصاص دارد.

شما می‌توانید از اینجا وارد خبر جزئیات فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ در سه ماهه‌ی اخیر شوید و اطلاعات مربوطه را بخوانید.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید