نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Cyberpunk 2077 تنها از DirectX 12 پشتیبانی می‌کند

۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵

هفته‌ی گذشته و در جریان رویداد Night City Wire، نمایش جدیدی از بازی Cyberpunk 2077 ارائه گردید. پس از پخش این برنامه‌، ویدئوهای مختلفی از گیم‌پلی این بازی در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد. بدون شک این بازی در رایانه‌های شخصی کیفیت بالای خود را از نظر جلوه‌های بصری خیره‌کننده نشان می‌دهد. طبق اطلاعات ارائه شده، این بازی برروی رایانه‌های شخصی تنها از DirectX 12 پشتیبانی خواهد کرد.

به‌تازگی آقای مارسین گولنت (Marcin Gollent)، برنامه‌نویس ارشد بخش گرافیکی بازی Cyberpunk 2077 از استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red)، مصاحبه‌ای را با وب‌سایت PCGamesHardware انجام داده است. وی در بخشی از صحبت‌های خود تایید کرد که نسخه‌ی رایانه‌های شخصی این بازی تنها از DirectX 12 پشتیبانی می‌کند. این بدان معناست که به طور کلی بازی در ویندوز ۱۰ بهینه‌تر خواهد بود؛ اگرچه در سال گذشته پشتیبانی از DirectX 12 به ویندوز ۷ سرویس پک ۱ اضافه شد.

وی در این باره گفت:

مایکروسافت در سال گذشته پشتیبانی از از DirectX 12 به ویندوز ۷ سرویس پک ۱ اضافه کرد و به لطف آن بازی ما برروی این سیستم عامل اجرا می‌شود. ما همچنین تلاش خواهیم کرد تا Cyberpunk 2077 را برروی ویندوز ۷ آزمایش کنیم. متاسفانه ویندوز ۸  شامل این مورد (DirectX 12) نمی‌شود، بنابراین بازی برروی این ویندوز اجرا نخواهد شد.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۹ (۱۹ نوامبر ۲۰۲۰) برروی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. نسخه‌ی استیدیا و همچنین نسخه‌های اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ در تاریخ دیگری منتشر می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم تماشای ویدئوی تحلیل فنی گیم‌پلی این بازی را از دست ندهید.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید