شرکت فیس‌بوک سازنده‌ی بازی The Order: 1886 را خریداری کرد

۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰

شرکت فیسبوک در سال‌های اخیر استودیو‌های زیادی را خریداری کرده است که اکثر آن‌ها در زمینه‌ی توسعه‌ی عناوین واقعیت مجازی مهارت داشته‌اند.

امروز شرکت فیس‌بوک خرید استودیوی ردی ات داون (Ready at Dawn)، سازنده‌ی بازی واقعیت مجازی Lone Echo و اثر انحصاری The Order: 1886، را به صورت رسمی اعلام کرد. این استودیو با شرکت فیس‌بوک و Oculus روابط نزدیکی داشت و این مذاکره چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسید. از طرفی به نظر می‌رسد آن‌ها همچنان برروی ادامه‌ی Lone Echo کار می‌کنند. شرکت فیسبوک جزئیاتی از مراحل ساخت Lone Echo 2 منتشر نکرد و ما قبل از این شنیده بودیم این عنوان در سال ۲۰۱۹ عرضه می‌شود اما چنین اتفاقی رخ نداد و بازی با تاخیر مواجه شد.

شرایط معامله در دسترس عموم قرار نگرفت اگرچه فیس‌بوک اعلام کرد اعضای این تیم ثابت خواهند بود و تغییری ایجاد نمی‌شود.

بازی Lone Echo چه از نظر بخش چندنفره و چه از حیث تک‌نفره به عنوان یکی از برترین آثار واقعیت مجازی در میان کاربران مشهور است. از طرفی این بازی در بخش eSport جهانی نیز حضور داشته که در میان عناوین واقعیت مجازی پیشرفتی خارق‌العاده به حساب می‌آید. قبل از ورود کامل به دنیای واقعیت مجازی، این استودیو برروی برخی بازی‌های God of War نیز کار کرده بود اما اثر مستقل آن‌ها انحصاری پلی‌استیشن ۴ یعنی The Order: 1886 بود.

فیس‌بوک در چند سال گذشته استودیوهای زیادی را ازان خود کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به بیت گیمز (Beat Games)، سازنده‌ی Beat Saber، و توسعه‌دهنده‌ی Asgard’s Wrath یعنی سانزارو گیمز (Sanzaru Games) اشاره کرد. به طور حتم سرمایه‌گذاری شرکت قدرتمندی مانند فیسبوک برروی استودیو‌‌های سازنده‌ی عناوین واقعیت مجازی باعث پیشرفت این دسته از بازی‌ها و روشن‌تر شدن آینده‌ی آن‌ها خواهد شد.

در سال گذشته آقای رویی ویرِزوریا (Ru Weerasuriya)، مدیر عامل و مدیر نوآوری استودیوی رِدی ات داون، طی مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که این استودیو درس‌های زیادی از پروژه‌های قبلی خود نظیر عناوین واقعیت مجازی آموخته و قصد دارد تا در ساخت پروژه‌ی بزرگ بعدی خود از این تجربیات استفاده کند. او همچنین تایید کرد که پروژه‌ی معرفی نشده، همچنان در دست ساخت قرار داد اما این استودیو در حال حاضر آماده‌ی معرفی و رونمایی از این بازی نیست زیرا پروژه‌ی مورد نظر هنوز در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار دارد. با توجه به مذاکرات اخیر، بعید به نظر می‌رسد دیگر شاهد The Order: 1886 باشیم چرا که فیس‌بوک برروی بخش واقعیت‌ مجازی سرمایه‌گذاری هنگفتی کرده است.

اگرچه در سال‌های اخیر شاهد تلاش بسیاری از استودیو‌های متمرکز بر تجربیات واقعیت مجازی بوده‌ایم اما این دسته از توسعه‌دهندگان همچنان با سرعت پایینی رشد می‌کنند و از طرفی این دسته از سخت‌افزارها به اوج طراحی و کیفیت نرسیده‌اند. آینده‌ی این بخش از صنعت بازی‌های ویدیویی روشن به نظر می‌رسد و حتی عده‌ی زیادی از تحلیل‌گران عقیده دارند واقعیت مجازی آینده‌ی این صنعت است اما باید دید جرقه‌ی اصلی این اتفاق توسط چه شرکتی رخ می‌دهد و شروع با چه استودیوای خواهد بود.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید