فیل اسپنسر: هنوز متوجه قدرت واقعی نسل بعد نشده‌اید

PS5 ، Xbox Series X ، اخبار ، اخبار بازی ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰

فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس اکس‌باکس، به تازگی در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که نمایش دادن پیشرفت حقیقی اکس‌باکس سری اکس نسبت به اکس‌باکس وان، در حال حاضر ممکن نیست.

اسپنسر در مورد قدرت کنسول‌های نسل بعد گفته است که افزایش نرخ فریم و پایداری بیشتر آن، به بهتر شدن حس بازی کمک شایانی می‌کند. او اضافه کرده است که از طریق ویدیو، نمایش این مورد ممکن نیست و با توجه به شیوع COVID-19، مایکروسافت در حال حاضر سخت به دنبال کشف راه‌های برای به نمایش گذاشتن جذابیت‌های اکس‌باکس سری اکس است:

یکی از چیزهایی که من پیش از این هم در مورد آن به صورت عمومی صحبت کرده‌ام، این است که حس تجربه‌ی بازی با نرخ فریم بالاتر و پایدارتر چقدر بهتر است. این حس روان بودن بازی‌ها، چیزی است که در ویدیوها قابل نمایش نیست. چگونه می‌توانید چیزی که باید حس کرد را نمایش دهید؟

اسپنسر در ادامه گفت که امیدوار است در آینده بتواند اکس‌باکس سری اکس را در اختیار عموم قرار دهد تا آن‌ها بتوانند صحت گفته‌های او را آزمایش کنند. البته با توجه به محدودیت‌های به وجود آمده، چنین رخدادی کمی غیرممکن است. اکس‌باکس سری اکس از نظر تئوری قادر به ارائه‌ی نرخ فریم‌هایی تا ۱۲۰ فریم بر ثانیه خواهد بود، اما این به توسعه‌دهندگان بستگی دارد که چگونه از قدرت کنسول استفاده کنند.

همچنین در این مصاحبه اسپنسر اعلام کرد که انتظار می‌رود اکس‌باکس سری اکس طبق قرار قبلی، در تعطیلات ۲۰۲۰ عرضه شود:

ما دوباره این هفته سخت‌افزار خود را بررسی کردیم. حس خوبی از سوی سخت‌افزار داریم. به نظر می‌رسد که می‌توانید به تعداد کافی دستگاه تولید کنیم. ما به عرضه‌ی جهانی اکس‌باکس متعهد هستیم که متاسفانه برای اکس‌باکس وان نبودیم.

اسپنسر در ادامه افزود که از نظر نرم‌افزاری هم اوضاع خوب است، هر چند برخی مشکلات پیش آمده وجود دارند:

بازی‌ها هم روند توسعه‌ی خوبی را پشت سر می‌گذارند. عظمت پروژه‌های بازی‌سازی و همچنین طبیعت تیمی آن و نیاز به برخی تعاملات فیزیکی مانند موشن کپچر، باعث شده است تا کمی روند توسعه کند شود.

بحران COVID-19 باعث شده است که مایکروسافت تغییراتی را در سیاست‌های خود اعمال کند. برای مثال توسعه‌دهندگان هم اکنون می‌توانند که کیت‌های توسعه‌ی اکس‌باکس سری اکس را به خانه ببرند. در نهایت هم اسپنسر در مورد روند بازسازی برند اکس‌باکس که در سال ۲۰۱۳ خدشه‌دار شده بود صحبت کرد. اکس‌باکس وان با قیمت ۱۰۰ دلار بیشتر از رقیب سنتی عرضه شده بود. اسپنسر در سال ۲۰۱۵ به عنوان رئیس اکس‌باکس انتخاب شد و حالا قصد دارد که با سری اکس دچار اشتباهات یکسان نشود:

تیم اکس‌باکس اعتماد خود را به مدیریت شرکت از دست داده بود. بازسازی تیم از درون بسیار مهم بود و زمان می‌برد.

اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ در تاریخ نامعلومی از تعطیلات ۲۰۲۰ روانه‌ی بازار خواهند شد.

12345678910(59 رای, میانگین آرا 7٫20 از 10 )
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید