یوبی‌سافت به دلیل کپی‌برداری از Rainbow Six Siege، از گوگل و اپل شکایت می‌کند

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

یوبی‌سافت وارد پرونده‌ای دیگر می‌شود، پرونده‌ای که به یکی از مهم‌ترین بازی‌های آن‌ها یعنی Rainbow Six Siege ارتباط دارد.

یوبی‌سافت (Ubisoft) به دلیل کپی‌برداری از Tom Clancy’s Rainbow Six، عنوان تیراندازی اول شخص تاکتیکی، از شرکت‌های اپل (Apple) و گوگل (Google) شکایت می‌کند و به نظر می‌رسد دلیل این شکایت این است که دو شرکت مذکور عنوان مورد نظر را از فروشگاه‌های خود حذف نکرده‌اند. بازی مورد بحث Area F2 نام دارد و توسط استودیو‌یی با نام Alibaba توسعه یافته است. بر اساس شکایت تنظیم شده در دادگاه فدرال آمریکا، این بازی یک “کپی تقریباََ یکسان” از عنوان شوتر اول شخص یوبی‌سافت است.

یوبی‌سافت به این نکته اشاره می‌کند که Rainbow Six Siege با ۵۵ میلیون بازی‌باز کلی و ۳ میلیون کاربری که هر روز آن را تجربه می‌کنند، یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های آن‌ها است. فراتر از آن، Rainbow Six Siege وارد برند esport نیز شده که ارزش آن را از نظر رقابت بالاتر هم می‌برد.

یوبی‌سافت در بیانیه‌ی جدید خود در این باره گفت:

R6S در میان محبوب‌ترین بازی‌های رقابتی دنیا قرار دارد و همچنین جزو با ارزش‌ترین دارایی‌های شرکت یوبی‌سافت است. عنوان AF2 از هر جهتی یک کپی کاملاََ مشخص از R6S بوده و این شامل انتخاب اپراتور، پنجره‌ی نمایش امتیازات و هر چه در این میان قرار دارد می‌شود.

یوبی‌سافت در ادامه توضیح داد:

رقبای شرکت یوبی‌سافت همیشه سعی دارند از موفقیت و محبوبیت این اثر سوءاستفاده کنند تا توجه بازی‌بازان R6S را به خود جلب کرده و از این طریق درآمدی داشته باشند.

یوبی‌سافت به این نکته نیز اشاره کرد که چنین نقض در قوانینی را به گوگل و اپل اعلام کرده است اما هر دو شرکت از حذف بازی مذکور از فروشگاه‌های آنلاین خود ممانعت کرده‌اند و به همین دلیل آن‌ها شکایت خود را به دادگاه برده‌اند.

تا به این لحظه هیچ یک از شرکت‌های گوگل، اپل و یا علی‌بابا در مورد شکایت مطرح شده صحبت نکرده‌اند اما احتمالاََ به محض این که وکلای این شرکت‌ها وارد ماجرا شوند اطلاعات بیشتری دریافت خواهیم کرد.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege در حال حاضر برای دارندگان پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد و همچنین در تعطیلات امسال برای کنسول‌های نسل بعدی اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ نیز منتشر خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید