AMD تولید پردازنده‌های خود برای نسل بعدی کنسول‌های بازی را افزایش می‌دهد

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

با وجود مشکلات پیش آمده با شیوع ویروس کرونا، به نظر شرکت AMD برای تامین پردازنده‌ی کنسول‌های نسل بعد مشکلی نخواهد داشت.

می‌دانیم که کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس از پردازنده‌های مخصوص Zen 2 ساخته‌ی شرکت AMD استفاده خواهند کرد. با وجود تمام نگرانی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، مایکروسافت و سونی همچنان به عرضه‌ی کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ در سال جاری و بر طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی پافشاری می‌کنند. این در حالی است که گمانه‌زنی‌هایی درباره‌ی تاخیر در عرضه، به دلیل مشکلات پیش روی تولید و توزیع وجود دارد. تنها چند ماه تا عرضه‌ی این دو کنسول باقی مانده است؛ پس طبیعی است که ساخت و تولید آن‌ها شروع شده باشد. به همین منظور، شرکت AMD خود را برای تولید پردازنده‌های نسل بعد آماده کرده است. در گزارش درآمد سه ماهه‌ی اخیر این شرکت، Lisa Su، مدیر عامل AMD، تایید کرد که به زودی تولید تراشه‌های نسل بعدی کنسول‌های بازی را افزایش خواهند داد و انتظار افزایش درآمد از این طریق دارند. متن صحبت‌های Su به شرح زیر است:

ما انتظار داریم که در سه ماهه‌ی دوم، شاهد افزایش درآمد باشیم و در نیمه‌ی دوم سال جاری، با افزایش تولید برای تامین نیاز کنسول‌های نسل بعد برای عرضه در تعطیلات پایان سال، این درآمد بسیار بیشتر خواهد شد.

در حال حاضر، در زمانی هستیم که اطلاعات زیادی درباره‌ی کنسول‌ها، تاریخ عرضه و بازی‌های آن‌ها منتشر می‌شود. پنجشنبه‌ی پیش رو، شاهد برنامه‌ی ویژه‌ی مایکروسافت برای معرفی بازی‌های اکس‌باکس سری اکس خواهیم بود و شایعاتی هم از یک برنامه‌ی دیگر در ماه بعد به گوش می‌رسد. صحبت‌هایی هم درباره‌ی معرفی پلی‌استیشن ۵ در اوایل ماه ژوئیه وجود دارد. بر اساس برخی گزارش‌ها، این کنسول با مشکلاتی در زمینه‌ی تولید روبه‌رو است؛ پس ممکن است عرضه‌ی آن با محدودیت مواجه شود. شما کدام کنسول را ترجیح می‌دهید؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید