ظاهراً دلیل حذف شدن بازی Cooking Mama: Cookstar از فروشگاه‌ نینتندو کشف شده است

۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

حواشی مربوط به حذف شدن Cooking Mama: Cookstar از فروشگاه دیجیتالی نینتندو، این بازی را به یکی از عجیب‌ترین موضوعات امسال تبدیل کرده است. حال به تازگی شایعات جدیدی منتشر شده‌اند که این موضوع را پیچیده‌تر از قبل می‌کنند.

بازی Cooking Mama: Cookstar ابتدا در هفته‌ی گذشته برروی فروشگاه دیجیتالی نینتندو در آمریکا در دسترس قرار گرفت، اما این عنوان کمی بعد از فروشگاه حذف شد. البته این تنها شامل آمریکا نمی‌شود و مناطق دیگر نظیر بریتانیا و استرالیا را نیز در بر می‌گیرد. حتی نسخه‌های فیزیکی این بازی نیز در برخی از مناطق از دسترس خریداران خارج شدند.

نکته‌ی جالب این است که شواهد وجود Cooking Mama: Cookstar نیز از بین رفته‌اند. اگر نام بازی را در فروشگاه دیجیتالی نینتندو جستجو کنید، به هیچ نتیجه‌ای دست پیدا نخواهید کرد. علاوه بر این، بازی از وب‌سایت رسمی نینتندو نیز حذف شده است و جستجوی نام آن، شما را به عناوین قبلی مجموعه هدایت خواهد کرد.

البته وضعیت نسخه‌ی فیزیکی Cooking Mama: Cookstar نیز بسیار عجیب است؛ برای مثال، این بازی در لیست فروشگاه GameStop وجود دارد اما هم‌اکنون نمی‌توانید آن را خریداری کنید. در اروپا، خرده فروشی‌های متعددی مانند GAME، این عنوان را برای پیش‌خرید قرار داده و تاریخ عرضه‌ی آن را سه روز دیگر اعلام کرده‌اند. از طرف دیگر، Cooking Mama: Cookstar از طریق فروشگاه EB Games قابل خرید است و ظاهراً تعداد از بازی‌بازان استرالیایی نیز به نسخه‌ی فیزیکی بازی دسترسی پیدا کرده‌اند.

حال به تازگی شایعات جدیدی منتشر شده‌اند که بازی Cooking Mama: Cookstar را به ماین کردن Cryptocurrency متهم می‌کنند. البته این یک اتهام کاملاً غیر واقعی نیست. شرکت پلنت اینترتینمنت (Planet Entertainment) در زمان معرفی بازی اعلام کرده بود که Cooking Mama: Cookstar اولین عنوان برروی کنسول‌ها است که از تکنولوژی Blockchain بهره می‌برد. با توجه به این موضوع، ظاهراً برخی افراد اعتقاد دارند که بازی از قدرت پردازشی نینتندو سوییچ برای ماین کردن Cryptocurrency استفاده می‌کند.

حال توسعه دهندگان به شایعات اخیر واکنش نشان داده‌اند:

به عنوان توسعه دهندگان بازی، ما با اطمینان کامل می‌توانیم بگوییم که هیچ گونه جمع آوری داده، Cryptocurrency ،blockchain یا هیچ چیز مشکوک دیگری در کد بازی وجود ندارد. نینتندو سوییچ یک پلتفرم امن محسوب می‌شود و فاقد مشکلات مربوط به داده و حریم خصوصی برروی برخی از بازی‌های رایانه‌های شخصی و موبایل است.

توسعه دهندگان همچنین در مورد بیانیه‌ی مرتبط با استفاده از Blockchain نیز توضیحاتی را ارائه دادند:

این بیانیه‌ی در فوریه‌ی ۲۰۱۹ منتشر شد و ما حدس می‌زنیم که مانند دیگر موارد در مورد Blockchain، یک چیز فرضی باشد. کسی در مورد Blockchain با ما صحبت نکرد و زمانی که در اواخر سال ۲۰۱۹ از آن باخبر شدیم، تعجب کردیم. به این زودی شاهد استفاده از این تکنولوژی نخواهیم بود.

شخصی در توئیتر موفق شده‌ است تا کد Cooking Mama: Cookstar را با مهندسی معکوس بررسی کند. این کاربر تایید کرد که بازی فاقد کد مربوط به Cryptocurrency است، اما به نظر می‌رسد که این کد در بازی وجود داشته و اخیراً حذف شده است؛ چراکه ظاهراً حذف کد سبب شده است تا این عنوان باتری نینتندو سوییچ را به سرعت خالی کند و باعث داغ شدن کنسول شود.

علی رغم تمام توضیحات ارائه شده، هنوز هم مشخص نیست که دقیقاً چه اتفاقی افتاده است. آیا ناشر بازی بدون اطلاع توسعه دهندگان سعی کرده است تا کد را دستکاری کند؟

نظر شما چیست؟

بازی Cooking Mama: Cookstar در تاریخی نامشخص از سال ۲۰۲۰ برای کنسول پلی‌استشین ۴ نیز منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.