کوجیما به ساخت یک بازی ترسناک علاقه‌مند است

۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰

هیدئو کوجیما (Hideo Kojima)، خالق مجموعه‌ی Metal Gear Solid و Death Stranding، به تازگی در مورد احتمال ساخت یک بازی ترسناک دیگر صحبت کرده است.

هیدئو کوجیما به تازگی در مصاحبه‌ای با BAFTA، اعلام کرد که علاقه‌ دارد روزی یک بازی ترسناک بسازد و همین حالا هم ایده‌هایی در سر دارد. او در این مصاحبه اعلام کرد که به سادگی توسط فیلم‌ها و بازی‌ها وحشت‌زده می‌شود و به همین سبب، می‌تواند عنوان ترسناکی خلق کند که بسیاری را حقیقتا بترساند. کوجیما گفت:

من به سادگی وحشت‌زده می‌شوم، پس معتقدم می‌توانم عنوانی بسیار ترسناک‌تر از سایرین خلق کنم. من از تاریکی هم می‌ترسم و در تاریکی به ارواح و اشکال عجیب و غریب فکر می‌کنم، همانطور که اسپیلبرگ (Spielberg) و هیچکاک (Hitchcock) این طور بودند.

او در ادامه در مورد منحصر به فرد بودن P.T، پرو‌ژه‌ی لغو شده‌ی Silent Hills، صحبت کرد و گفت که چقدر ندانستن این که چه چیزی پشت هر گوشه منتظر شما است، ترسناک است:

P.T بازی خاصی است. وحشت انسانی از ناشناخته‌ها سرچشمه می‌گیرد. P.T هم با استفاده از آن نوع واکنش طبیعی، دست به خلق وحشت می‌زد. پس واکنشی که دریافت شد، مورد انتظار من بود. می‌توان گفت به عنوان یک تیزر، P.T بسیار موفق عمل کرد. P.T یک بازی مرموز توسط استودیویی مرموز بود و به نوعی از تکنیک‌های ممنوعه برای ترساندن استفاده می‌کرد. البته آن یک تجربه‌ی یکبار مصرف بود، پس نمی‌توانم دوباره از آن ایده بهره ببریم.

کوجیما در ادامه افزود:

P.T به عنوان یک تجربه به پایان رسید، اما دوست داریم که روزی یک بازی ترسناک بسازم. عنوانی که از روش‌های انقلابی برای خلق وحشت استفاده کند و شما نتوانید از ترس تکان بخورید. در واقع، همین حالا هم ایده‌هایی در سر دارم.

همانطور که می‌دانید، کوجیما در مقطعی در حال کار برروی Silent Hills بود. عنوانی که به خاطر مشکلات او با کونامی لغو شد و این اتفاقات، منجر به خلق بازی Death Stranding شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید