فروش سه روز اول عرضه‌ی Animal Crossing: New Horizons در ژاپن معادل ۱/۸۸ میلیون نسخه بوده است

Nintendo Switch ، اخبار ، اخبار بازی ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰

ظاهراً تمام گزارش‌های مرتبط با افتتاحیه‌ی عظیم Animal Crossing: New Horizons درست بوده‌اند. پس از به دست آوردن رکورد بزرگ‌ترین افتتاحیه‌ی عناوین نینتندو سوییچ در بریتانیا و رسیدن به فروش سه و نیم برابری افتتاحیه‌ی نسخه‌ی قبل، حالا فامیتسو گزارش داده که فروش سه روز اول ساخته‌ی جدید نینتندو در ژاپن به تنهایی معادل ۱/۸۸ میلیون نسخه بوده است؛ این یعنی New Horizons بزرگ‌ترین افتتاحیه‌ی تاریخ سوییچ در ژاپن را به نام خود ثبت کرده است.

دارنده‌ی پیشین این رکورد، بازی Pokemon Sword and Pokemon Shield با فروش اولیه‌ی ۱/۳ میلیون نسخه بود و پیش از آن نیز Super Smash Bros. Ultimate توانسته بود در هفته‌ی اول عرضه خود به فروش ۱/۲ میلیون نسخه برسد. این‌که New Horizons توانسته به راحتی بزرگ‌ترین عناوین نینتندو سوییچ را کنار بزند، دیوانه کننده است.

البته رکوردزنی نسخه‌ی جدید Animal Crossing تنها به فروش نرم افزار ختم نمی‌شود. به گزارش فامیتسو، در طی هفته‌ی منتهی به یکشنبه ۳ فروردین (۲۲ مارس)، نینتندو سوییچ توانست به فروش ۳۹۲/۰۰۰ دستگاه برسد؛ بیشترین آمار فروشی که تاکنون سوییچ در ژاپن داشته است؛ حتی بیشتر از فروش زمان عرضه‌ی کنسول در این کشور. برای مقایسه، در طی زمان انتشار نینتندو سوییج در ژاپن شاهد فروش ۳۳۰/۰۰۰ عددی این دستگاه بودیم.

نکته‌ی جالب این است که علی رغم رکوردشکنی New Horizons، گزارش فامیتسو تنها شامل فروش فیزیکی می‌شود و فاقد فروش دیجیتالی است. با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا و خانه‌گیر شدن مردم، به احتمال زیاد شاهد فروش دیجیتالی بسیار زیادی هستیم. شاید عجیب به نظر برسد اما بسته به میزان فروش دیجیتالی New Horizons، ممکن است که شاهد بزرگ‌ترین افتتاحیه‌ی تاریخ بازار ژاپن در صنعت بازی‌های ویدئویی باشیم. حال باید صبر کنیم تا نینتندو فروش جهانی بازی را رسماً اعلام کند.

بازی Animal Crossing: New Horizons هم‌اکنون به صورت انحصاری برروی کنسول نینتندو سوییچ در دسترس قرار دارد.

12345678910(6 رای, میانگین آرا 7٫83 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید