مبارزه‌ی جذاب انیمه‌‌ای | نقدها و نمرات بازی Granblue Fantasy: Versus منتشر شد

۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

چندی پیش، شرکت‌های آرک‌سیستم‌ورکز (Arc System Works) و سای‌گیمز (Cygames) از جدیدترین عضوهای مجموعه‌ی Granblue Fantasy رونمایی کرد. این رونمایی که توسط یک پخش زنده انجام شده بود، نشان داد که به‌زودی یک بازی اکشن نقش آفرینی با نام Granblue Fantasy: Relink و یک بازی مبارزه‌ای با نام Granblue Fantasy: Versus به این مجموعه اضافه خواهد شد. حال، حدوداً یک روز از انتشار عنوان مبارزه‌ای Granblue Fantasy: Versus برای کنسول پلی‌استیشن ۴ می‌گذرد و به‌دنبال آن، نمرات آن نیز منتشر شده است که در ادامه نگاهی به آن‌ها خواهیم انداخت.

GameCrate 9.5/10

بازی Granblue Fantasy: Versus، می‌تواند بهترین بازی مبارزه‌ای سال باشد. مهم نیست که چقدر در انجام بازی‌های مبارزه‌ای مهارت دارید؛ چرا که انجام این بازی برای تمامی طرفدارانش لذت بخش خواهد بود. حتی اگر از آن دسته از بازی‌بازانی هستید که گاه و بی‌گاه سراغ بازی‌های مبارزه‌ای می‌روند و یا به عناوین اکشن نقش آفرینی علاقه‌مند هستید و تابحال بازی‌های مبارزه‌ای را تجربه نکرده‌اید، پیشنهاد من به شما تجربه‌ی Granblue Fantasy: Versus است و همه‌ی شما می‌توانید از آن لذت ببرید.

 God is a Geek 9/10

سازندگان این بازی با ایجاد تغییرات بسیار مثبت در مجموعه‌ی آن، با قدرت وارد بازی‌های مبارزه‌ای شده‌اند و تجربه‌ی Granblue Fantasy: Versus به تمامی علاقه‌مندان بازی‌های مبارزه‌ای پیشنهاد می‌شود.

Wccftech 8.5/10

بازی Granblue Fantasy: Versus، یک بازی مبارزه‌ای بسیار با کیفیت است. به عبارتی دیگر، این بازی توانسته‌است تا روحی تازه در کالبد سبک مبارزه‌ای بدمد؛ در نتیجه، تجربه‌ی این بازی و سبک آن برای بازی‌بازان جدید اما آشنا خواهد بود. در این بازی شاهد حضور شخصیت‌های نسخه‌ی اکشن نقش آفرینی Granblue Fantasy هستیم که آن را برای علاقه‌مندان این مجموعه جذاب‌تر می‌کند. بدین‌ترتیب، تجربه‌ی بازی Granblue Fantasy: Versus به تمامی علاقه‌مندان به این مجموعه و به‌خصوص کسانی که به بازی‌های مبارزه‌ای علاقه دارند پیشنهاد می‌شود.

Push Square 8/10

بازی Granblue Fantasy: Versus، یک بازی جنگی خارق‌العاده است. تجربه و یادگیری مکانیزم‌های این بازی پرزرق و برق، همواره برای بازی‌بازان آن لذت بخش و ساده خواهد بود. علاوه براین، قرارگیری بخش نقش آفرینی باعث خواهد شد تا به ارزش تجربه‌ی آن افزوده شود. تنها انتقاد ما از این بازی به فهرست ناامید کننده‌ی شخصیت‌های آن بازمی‌گردد که نشان از ساخت محتواهای الحاقی زیادی در آینده برای بازی دارد.

COGconnected 7.8/10

این بازی برای هرکسی که از تجربه‌ی عناوین Granblue Fantasy لذت می‌برد بسیار جذاب خواهد بود. صداپیشه‌ها و گفتگوی شخصیت‌ها در بازی بسیار خوب کار شده‌اند. علاوه براین، وجود بخش نقش آفرینی در بازی، اجازه انداختن نگاه عمیق‌تری به شخصیت‌های آن را به بازی‌باز می‌دهد. به هرترتیب، تمرکز من برروی بخش مبارزه‌ای بازی است و ترجیح می‌دهم تا به این بخش نگاه ویژه‌ای داشته باشم. در این باره، طراحی شخصیت‌ها و کمبوهای بازی بسیار خوب صورت گرفته است و به‌نظر می‌رسد که ساعت‌های زیادی را صرف آن کنم. در مجموع، اگر منتظر یک بازی انیمه‌ای مبارزه‌ای بوده‌اید، به نظر می‌رسد که انتظار شما با عرضه‌ی Granblue Fantasy: Versus به پایان رسیده است.

Gamers Heroes 7.5/10

بازی Granblue Fantasy: Versus، با ترکیب سبک مبارزه‌ای و نقش آفرینی و بکارگیری شخصیت‌ها و کمبوهای ایده‌آلِ این سبک، به یک بازی جذاب برای علاقه‌مندان بازی‌های مبارزه‌ای و حتی تازه‌واردان این سبک تبدیل شده‌است.

DarkStation 6/10

اگر از حالت نقش آفرینی بازی صرف نظر کنیم، بخش مبارزه‌ای بازی از نظر ظاهری و مکانیک‌های گیم‌پلی‌اش می‌تواند Granblue Fantasy: Versus را به یک بازی خوب تبدیل کند. از طرفی دیگر، کمبود محتوا و تعداد پایین شخصیت‌های موجود در بازی آزار دهنده است. به عبارتی دیگر، کمبود محتوای این بازی آن را به رقیب بسیار ضعیفی برای دیگر بازی‌های مبارزه‌ای شاخص تبدیل کرده است. با اینکه سازندگان این بازی وعده‌ی اضافه شدن شخصیت‌های بیشتر به آن را در آینده‌ی نه‌چندان دور داده‌اند، اما شک نکنید که برچسب بسته‌های الحاقی به آن‌ها زده خواهد شد تا بازی‌بازان علاقه‌مند به این بازی مجبور به پرداخت پول بیشتر شوند. در مجموع، کمبود محتوا به دلیل کسب درآمد بیشتر در یک بازی و در این برهه‌ی زمانی، باعث می‌شود تا به تجربه‌ی Granblue Fantasy: Versus لطمه وارد شود و این مایه‌ی تاسف است.

میانگین نمرات نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی در وبسایت متاکریتیک

بازی Granblue Fantasy: Versus، هم اکنون برروی کنسول‌ پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد و به‌زودی راهی پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید