سونی و فیسبوک به علت شیوع ویروس کرونا از شرکت در رویداد GDC 2020 کناره‌گیری کردند

۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵

سال ۲۰۲۰ باوجود بازی‌های بزرگی مانند Nioh 2، The Last of Us Part II و Cyberpunk 2077 قاعدتاً باید سال بسیار خوبی برای بازی‌بازان باشد اما شیوع ویروس کرونا صحت این موضوع را به‌شدت زیر سوال برده است.

ساعاتی پیش سونی به‌طور رسمی اعلام کرد به‌علت شیوع ویروس کرونا در رویداد GDC 2020 شرکت نخواهد کرد. باتوجه به این‌که آن‌ها روز گذشته نیز با انتشار پیامی از حضور در رویداد PAX East 2020 نیز کناره‌گیری کرده بودند به‌نظر می‌رسد این موضوع برای ژاپنی‌ها اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. آن‌ها در بیانیه‌ی رسمی خود در این‌باره نوشته‌اند:

ما به دلیل افزایش نگرانی‌های مربوط به ویروس COVID-19 (که با نام کرونا نیز شناخته می‌شود) تصمیم بسیار دشواری جهت لغو برنامه‌ی هم‌کاری‌مان با کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی (Game Development Conference) گرفته‌ایم. احساس می‌کنیم این بهترین انتخاب در شرایط کنونی است و محدودیت‌های مسافرت‌های جهانی نیز به‌صورت روازنه تغییر می‌کنند. ما از لغو مشارکت‌مان ناامید هستیم اما سلامتی و امنیت نیروی کار بین‌المللی‌مان بیشترین اهمیت را دارد. مشتاقانه منتظر مشارکت در GDC در آینده هستیم.

اگرچه اقدامات اخیر سونی دررابطه با ویروس کرونا تعجب‌آور و یا قابل‌سرزنش نیستند اما مدت‌ها است که جامعه‌ی بازی‌بازان به رونمایی رسمی این شرکت از پلی‌استیشن ۵ در ماه‌های پیش رو چشم دوخته‌اند. اگر کنسول نسل نهمی سونی در رویدادهای PAX East و GDC سال جاری معرفی نشود، پس چه زمانی و در چه مکانی این اتفاق خواهد افتاد؟

همچنین بخش بازی‌های شرکت فیسبوک (Facebook) که قرار بود طی GDC 2020 از برخی محتویات مربوط به پلتفرم آکیولس (Oculus) رونمایی کند نیز با انتشار بیانیه‌ی زیر به‌طور رسمی از این رویداد کناره‌گیری کرد:

باتوجه به اهمیت سلامت و ایمنی کارکنان، هم‌کاران توسعه‌دهنده و جامعه‌ی GDC، فیسبوک به دلیل تحولات بهداشت عمومی مربوط به ویروس COVID-19 در رویداد امسال شرکت نخواهد کرد. ما هنوز هم برنامه‌ داریم تا رونمایی‌های هیجان‌انگیزی که برای این رویداد در نظر گرفته بودیم را از طریق ویدئوها، پرسش و پاسخ‌های آنلاین و سایر راه‌ها انجام دهیم. به‌صورت راه دور میزبان جلسات GDC در هفته‌های آینده خواهیم بود.

به غیر از سونی و فیسبوک، در حال حاضر شرکت‌های دیگری از حضور در این رویداد اعلام به کناره‌گیری نکرده‌اند. لازم به‌ذکر است GDC 2020 از تاریخ ۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۸ لغایت ۱ فروردین ۱۳۹۹ (۱۶ الی ۲۰ مارس ۲۰۲۰ میلادی) برگزار خواهد شد. باتوجه به شرایط کنونی، وضعیت سایر رویدادهای سال ۲۰۲۰ از جمله E3 نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید