سود یک میلیارد دلاری الکترونیک آرتس از خریدهای درون‌برنامه‌ای در سه‌ماهه‌ی سوم مالی ۲۰۲۰

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

ماجرای الکترونیک آرتس (Electronic Arts) و خریدهای درون‌برنامه‌ای را به‌خاطر دارید؟ یادتان هست شرایط این شرکت به‌دلیل استفاده‌ی بیش از اندازه از این مدلِ درآمدی در بازی‌هایی چون Star Wars: Battlefront II چقدر سر و صدا به پا کرد؟ جالب است بدانید باوجود تمام حاشیه‌ها، پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای همچنان بخش عظیمی از درآمد اکترونیک آرتس را تشکیل می‌دهند.

طی گزارش منتشر شده از سه‌ماهه‌ی سوم سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ (که شامل ماه اکتبر، نوامبر و دسامبر ۲۰۱۹ می‌شود) الکترونیک آرتس، این شرکت موفق شده است ۹۹۳ میلیون دلار از خریدهای درون‌برنامه کسبِ درآمد داشته باشد که در مقایسه با سه‌ماهه‌‌ی سوم سال گذشته ۲۷ درصد افزایش سود به‌همراه داشته است. همچنین آمار منتشر شده از درآمد ۱۲ ماه گذشته نیز با نشان دادن کسب سود ۲٫۸۳۵ میلیون دلاری، نشان از افزایش ۲۷ درصدی درآمد این شرکت نسبت به سال گذشته با رقم ۲٫۲۴۱ میلیون دلاری دارد.

اگرچه آمار و ارقام ذکر شده به‌اصطلاح نجومی به‌نظر می‌رسند اما درواقع اصلاً غافلگیر کننده نیستند چراکه الکترونیک آرتس با در اختیار داشتن مجموعه‌های پول‌سازی چون FIFA و Madden بیشتر از هر ناشر دیگری می‌تواند از خریدهای درون‌برنامه سود کسب کند و همه‌ی این‌ها در حالی است که از سالِ گذشته این شرکت بازیِ چندنفره‌ی تماماً آنلاین استودیوی ریسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment) یعنی Apex Legends را نیز در فهرست عناوین پرمخاطبش می‌بیند.

لازم به‌ذکر است طبق آخرین اخبارِ رسمی، الکترونیک آرتس قصد دارد تا پایان آوریل سال ۲۰۲۱ تعداد ۱۴ بازی مختلف منتشر کند و در کنار آن‌ها پشتیبانی بهتری از کنسول نینتندو سوییچ داشته باشد. اگر از هواداران این شرکت هستید، پیشنهاد می‌کنیم همراه با سعید آقابابایی و در یک آیتم ویدئویی، با برترین عناوین الکترونیک آرتس آشنا شوید و یا در کنار محمد آریامقدم عملکرد آن در نسل هشتم را بررسی کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید