تریلر جدید Everwild تعهد استودیو ریر به بازی‌بازان دارای معلولیت جسمی را نشان می‌دهد

۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

در حالی که بسیاری از توسعه‌دهندگان بازی‌بازان دارای معلولیت جسمی را از کانون توجه خود کنار گذاشته و اعتنایی به آن‌ها ندارند، استودیو ریر (Rare) با انتشار نسخه‌ای جدید از تریلر معرفی بازی Evewild نشان داد پشتیبانی حداکثری از این قشر قابل‌احترام را یکی از وظایف اجباری خود می‌داند.

باوجود این‌که اطلاعات چندانی از بازی جدید ریر یعنی Everwild نمی‌دانیم اما این استودیو تاکنون یک موضوع را روشن کرده است: قصد دارد تجربه‌ی این عنوان و فرآیند بازاریابی آن به گسترده‌ترین شکل ممکن صورت بگیرد. اگرچه می‌دانیم مایکروسافت با تولید کنترلرهای Xbox Adaptive Controller و تشویق توسعه‌دهندگان به توجه به نیازهای بازی‌بازان دارای معلولیت جسمی، یکی از فعال‌ترین شرکت‌ها در این زمینه محسوب می‌شود اما این‌که می‌بینیم استودیو ریر به عنوان یکی از مهم‌ترین زیرمجموعه‌های بخش اکس‌باکس نیز به این رویه پایبند است، بسیار جای خوشحالی دارد.

ریر کار پشتیبانی از افرادی که با مشکلات جسمی دست و پنجه نرم می‌کنند را با انتشار نسخه‌ی جدید و مخصوصی از تریلر رونمایی Everwild آغاز کرده است. در تریلر جدید شاهد این هستیم که کیت جرت (Kate Jarrett)، طراح ارشد داستان‌سرایی بازی، هر آن چیزی که برروی صفحه به‌نمایش در می‌آید را با صدای خود توضیح می‌دهد. استفاده از این ویژگی که این روزها با نام “توضیح صوتی” (Audio Description) شناخته می‌شود تنها محدود به تریلر معرفی Everwild نیست و استودیو ریر برنامه دارد تا آن را به تمام نمایش‌های آینده‌ی بازی نیز اضافه کند. در ادامه شما را به تماشای نسخه‌ی جدید این تریلر دعوت می‌کنیم:

دریافت ویدئو باکیفیت ۴۸۰p | دریافت ویدئو باکیفیت ۷۲۰p | دریافت ویدئو باکیفیت ۱۰۸۰p

خانم لوییس اوکانر (Louise O’Conner)، تهیه‌کننده‌ی اجرایی عنوان Everwild، دررابطه با اقدام اخیر استودیو می‌گوید:

Everwild دنیایی است که به همه‌ی بازی‌بازان تعلق دارد. ما می‌خواستیم مطمئن شویم تا جایی که امکان دارد مردم بیش‌تری فرصت این را داشته باشند تا تریلر معرفی آی‌پی بعدی ریر را تجربه (پرهیز عمدی در استفاده از کلمه‌ی مشاهده) کنند و از آن لذت ببرند. از این‌که اقدام اخیر ما تنها آغازی برای تعهد به بازی‌بازان درباره‌ی در دسترس بودن حداکثری Everwild و ماجراجویی مشترک ما در دنیای آن است، هیجان زده هستم.

بازی Everwild در تاریخی نامُعین برای پلتفرم‌های نامشخصی منتشر خواهد شد. البته باتوجه به صحبت‌های اخیر سران مایکروسافت، احتمال می‌رود این عنوان برروی رایانه‌های شخصی و کنسول‌های اکس‌باکس وان و اکس‌باکس سری اکس عرضه شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید