مایکروسافت با استخدام مهره‌ی کلیدی شرکت نتفلیکس، از اشتباهات گذشته درس گرفته است

۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

به‌نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت به‌اندازه‌ی کافی از اشتباهات کوچک و بزرگ خود در نسل فعلی درس گرفته است و قصد دار قدرتمندتر از هر زمانی به نسل جدید کنسول‌های بازی پا بگذارد.

ابتدای نسل فعلی را یادتان هست؟ زمانی که مشخص شد اکس‌باکس وان علی‌رغم قدرت سخت‌افزاری کم‌تر، با قیمتی بیشتر نسبت به پلی‌استیشن ۴ و با کینکت اجباری عرضه خواهد شد؟ به‌خاطر دارید قرار بود این کنسول اجباراً و تمام وقت به اینترنت متصل باشد و امکان انجام بازی‌های دست دوم یا بهتر بگوییم؛ به‌اشتراک‌ گذاشتن دیسک بازی برای دوستتان وجود نداشت؟ به‌یاد دارید چطور شوهی یوشیدا (Shuhei Yoshida)، رئیس وقت استودیوهای جهانی سونی، با انتشار ویدئویی کوتاه از چگونگی به‌اشتراک‌گذاری بازی‌های فیزیکی پلی‌استیشن ۴، به سیاست‌های عجیب و اشتباه اکس‌باکس طعنه زد؟

اکنون سال‌ها از این قضایا می‌گذرد و در بازه‌ی زمانی بازاریابی‌های قبل از عرضه‌ی اکس‌باکس سری اکس و تعیین استراتژی‌های جدید و کاربردی برای موفقیت این کنسول و پیروزی آن بر پلی‌استیشن ۵ قرار داریم. مایکروسافت نیز مانند هر شرکت بزرگ دیگری از اشتباهات گذشته‌ی خود درس گرفته است و از هر اقدامی‌ که بتواند این مهم را محقق سازد دریغ نمی‌کند. در همین راستا ردموندی‌ها به‌تازگی قراردادی با جرت وست (Jerret West)، رئیس بازاریابی شرکت نتفلیکس (Netflix)، بسته و او را به استخدام خود درآورده‌اند.

وست یکی از ارکان تاثیرگذار در موفقیت نتفلیکس و موقعیت امروزی آن محسوب می‌شود و طی مدت هفت سال فعالیت در این شرکت، توانسته است در تغییر جایگاه آن از موسسه‌ای که برای شهروندان دی‌وی‌دی ارسال می‌کرد تا سرویس قدرتمند آنلاینی که میلیون‌ها متشرک در جهان دارد، عاملی مهم باشد. البته لازم به‌ذکر است وی قبل‌تر و از سال ۲۰۰۳ الی ۲۰۱۱ نیز وظیفه‌ی رهبری بخش بازاریابی اکس‌باکس را برعهده داشت که نتیجه‌ی تلاش‌های او را می‌توان در موفقیت کنسول اکس‌باکس ۳۶۰ مشاهده کرد.

باتوجه با پیوستن چنین مهره‌ی کلیدی به مایکروسافت، می‌توان انتظار گرد و خاک به‌پا کردن اکس‌باکس سری اکس در بازار کنسول‌های نسل نهم و عدم تکرار اشتباهات عجیب و غریب ردموندی‌ها در برنامه‌ریزی برای این عضو جدید خانواده باشیم. نظر شما در این‌باره چیست؟ با ما درمیان بگذارید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید