راکستار از دلیل حذف شدن GTA IV برروی پلتفرم استیم می‌گوید

۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵

هفته‌ی پیش خبر رسید که بازی GTA IV به طور ناگهانی برروی پلتفرم استیم از دسترس خارج شده است و دیگر قابل خریداری نیست. حالا راکستار (Rockstar)، توسعه‌دهنده‌ی بازی، از دلیل این رخداد می‌گوید.

پیش از این گمان می‌رفت که حذف شدن GTA IV از استیم، به دلیل به اتمام رسیدن لایسنس موسیقی‌های بازی است و این مشکل به زودی برطرف خواهد شد. با این حال بیانیه‌ی راکستار چیز دیگری می‌گوید:

بازی GTA IV برروی رایانه‌های شخصی، اصالتا برای پلتفرم Games For Windows Live طراحی شده بود. با توجه به اینکه مایکروسافت دیگر از پلتفرم Games For Windows Live پشتیبانی نمی‌کند، تولید کدهای فروش برای این نسخه از بازی دیگر ممکن نیست. در حال حاضر به دنبال راه‌های دیگری برای عرضه و فروش GTA IV برای رایانه‌های شخصی هستیم و به زودی اطلاعات بیشتری در این باره منتشر خواهیم کرد.

با اینکه صفحه‌ی GTA IV هنوز برروی استیم در دسترس است، اما دکمه‌ی خرید آن کاملا ناپدید شده است. با این حال نسخه‌ی پلی‌استیشن ۳ و اکس‌باکس ۳۶۰ آن هنوز از طریق فروشگاه‌های پلی‌استیشن و مایکروسافت قابل دسترسی است. GTA IV اصالتا در سال ۲۰۰۸ برروی رایانه‌های شخصی عرضه شد، یک سال بعد مایکروسافت پلتفرم Games For Windows Live را راه‌اندازی کرد. Games For Windows Live در سال ۲۰۱۴ رسما تعطیل شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید