ناشر Rune II بالاخره به کدهای بازی دسترسی پیدا کرد

۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰

به‌نظر می‌رسد پس از کش و قوس‌های فراوان بالاخره مشکلات و حاشیه‌های بازی Rune II رو به اتمام است.

اگر در جریان اخبار باشید حتماً می‌دانید که توسعه‌ی Rune II مدتی پیش توسط استودیو هیومن هد (Human Head Studios) به پایان رسید؛ عنوانی در سبک اکشن ماجراجویی که در دنیای اساطیری نورس جریان داشت و با بازخوردهای ضد و نقیض منتقدان مواجه شد. یک روز پس از عرضه‌ی بازی، استودیوی سازنده توسط شرکت بتسدا (Bethesda) خریداری شده و نام خود را به راندهاوس استودیو (Roundhouse Studios) تغییر داد. چنین اتفاقی بدین معنی بود که توسعه‌دهندگان Rune II که اکنون به مالکیت بتسدا درآمده بودند دیگر برروی این بازی کار نمی‌کردند و آن را با تمام مشکلات فنی‌اش رها کرده بودند.

البته شرکت راگناروک گیم (Ragnarok Game) به‌عنوان ناشر Rune II، به‌دلیل اتفاقاتِ افتاده و مشکلاتِ پیش آمده از استودیو هیومن هد شکایت کرد و خواستار غرامتی ۱۰۰ میلیون دلاری از آن‌ها شد. حال پس از هفته‌ها درگیری، راگناروک گیم طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که اکنون به کدهای بازی دسترسی دارد و به‌زودی به‌روزرسانی‌های لازم را جهت پشتیبانی از بازی منتشر خواهد کرد:

اواخر هفته‌ی گذشته یک هارد حاوی کدها و فایل‌های بازی دریافت کردیم. ما کارشناسانمان را برای بررسی این فایل‌ها آوردیم تا مطمئن شویم کم و کسری وجود ندارد. در حال حاضر در حال ساخت یک نمونه‌ی آزمایشی از محیط بازی و تست آن هستیم و زمانی که مطمئن شویم می‌توانیم نسخه‌ی فعلی Rune II را بسازیم، کار برروی انتشار بهینه‌سازها جهت برطرف کردن باگ‌ها و مشکلاتِ گزارش شده طی یک ماه و نیمِ گذشته و نیز بهبود عملکرد بازی را شروع خواهیم کرد. باز هم مانند همیشه از شما برای این‌که در کنار ما و Rune II هستید سپاس‌گزاریم.

البته این اتفاق به معنای حل شدن مشکلات حقوقیِ پیش‌آمده بین راگناروک گیم و هیومن هد نیست:

در حال حاضر بالاترین اولویت راگناروک گیم پشتیبانی از Rune II و بازیابی تمامی دارایی‌های این شرکت است. از بُعد قانونی هیچ چیز حل شده‌ای وجود ندارد.

بازی Rune II در حال حاضر از طریق فروشگاه اپیک گیمز برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید