ناشر Rune II از اعضای ارشد تیم سازنده بابت ترک ناگهانی استودیو شکایت کرد

۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

اگر اخبار مربوط به بازی Rune II را دنبال کرده باشید، احتمال از این موضوع مطلع هستید که استودیوی سازنده‌ی این عنوان یعنی هیومن هد استودیو (Human Head Studios) تنها یک روز بعد از انتشار بازی تعطیل شد. اعضای ارشد این استودیو در همان روز یک استودیوی جدید با نام روندهوس استودیو (Roundhouse Studios) را زیر نظر شرکت بتسدا (Bethesda) تاسیس کردند.

اگرچه شرایط این استودیو و بازی جدید آن‌ها در حال حاضر بسیار پیچیده و عجیب به نظر می‌رسد ولی باید منتظر پیچیده‌تر شدن بیشتر شرایط باشیم. شرکت رگنارک گیم (Ragnarok Game)، ناشر بازی Rune II، شکایتی را در دادگاه ایلات کالیفورنیا علیه اعضای ارشد استودیوی هیومن هد ثبت کرده است که بر اساس آن موسسین استودیو یعنی کریستوفر رین‌هارت (Christopher Rhinehart)، بن گوکی (Ben Gokey) و پاول مک‌آرتور (Paul MacArthur) باید ۱۰۰ میلیون دلار جریمه به شرکت رگنارک پرداخت کنند.

خلاصه‌ی شکایت ثبت شده توسط شرکت رگنارک گیم به شرح زیر است:

الف) استودیوی هیومن هد وارد یک قرارداد طولانی مدت با شرکت رگنارک شد که هدف اصلی این قرارداد انتشار بازی Rune II و ارائه‌ی پشتیبانی لازم برای موفقیت تجاری بازی بود.

ب) استودیوی هیومن هد میلون‌ها دلار کمک مالی را دریافت ولی در اجرای سهم خود از قرارداد شکست خورد.

ج) به جای اصلاح مشکلات کار، استودیوی هیومن هد با هدف آسیب زدن به شرکت رگنارک و بازی Rune II، به صورت مخفی برای ترک شرکت و جامعه‌ی هواداران بازی برنامه‌ریزی کرده بود.

د) استودیوی هیومن هد زمان اعلام این خبر را به گونه‌ای انتخاب کرده است که آسیب وارده به بازی و شرکت رگنارک حداکثر باشد.

با این حال، نقشه‌های شرورانه‌ی استودیوی هیومن هد به همین موارد خلاصه نمی‌شود. اعضای ارشد استودیوی هیومن هد آخرین تلاش خود برای آسیب زدن به شرکت رگنارک، بازی Rune II و هواداران را انجام دادند. این افراد بخش‌های مشخصی از کدهای بازی و امکانات را که بدون شک و به صورت قانونی متعلق به شرکت رگنارک بود را به گروگان گرفته و از انتقال این موارد به شرکت رگنارک خودداری کردند و برای کارهای تکمیل نشده‌ی خود، درخواست پول بیشتری کردند.

با این حال، شرکت رگنارک درس خود را یاد گرفته و حاضر به پرداخت این پول نشد و در مقابل به صورت مکرر درخواست تحویل موارد یاد شده را داشت. اعضای ارشد استودیوی در مقابل تلاش کردند بدون داشتن مجوز کدهای بازی را تغییر داده و آن‌ها را به صورت عمومی منتشر کنند. طبیعی است که از آن‌جایی که استودیوی هیومن هد دیگر وجود خارجی ندارد، اعضای ارشد این تیم کدهای بازی را از طرف استودیوی تغییر نداده‌اند. با این حال، کدهای بازی دچار تغییر شده است.

شرکت رگنارک این شکایت را با هدف جبران خسارت‌های وارد شده به واسطه‌ی اعمال شیادانه و دیگر رفتار نامناسب این افراد، تنظیم کرده است.

شرکت بتسدا تا به این لحظه از واکنش نسبت به این موضوع خودداری کرده است. علاوه بر این، اعضای ارشد استودیوی هیومن هد نیز از پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران خودداری کرده‌اند.

کاربران رایانه‌های شخصی می‌توانند بازی Rune II را با قیمت ۲۴٫۹۹ دلار در فروشگاه اپیک گیمز خریداری کنند. البته این بازی نتوانست نظر مثبت هواداران و یا منتقدین را به سمت خود جلب کند و نمره‌ی ضعیف ۴۸ را از سمت منتقدین دریافت کرد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Kaladin گفت:

  امیدوارم رگنارک گیم برنده این دعوا بشه تا اعضای ارشد هیومن هد بفهمن دیگه از این غلطا نکنن
  آخه آدم یک روز بعد انتشار بازیی که سال ها براش زحمت کشیده میاد استودیو رو تعطیل میکنه و نام استودیو رو تغییر میده ؟
  معلوم همه ی این کاراشون برای رفتن زیر نام Bethesda بوده . میخواستن هر چی زودتر از شر بازی قبلیشون خلاص شن برن وارد یه
  شرکت دیگه شن
  ولی کارشون درست نبوده باید از این بازی تا چند ماه پشتیبانی میکردن… بابا حداقل باگ های بازی رو رفع میکردین No

  0
  0
 • Playgrond games گفت:

  اگه واقعا همچین کاری کردن باید همه همدستاشون تا آخر عمر مجبور به دوبازی کرک ۳ و دث بشن تا وقتی که از این تحربه زجر آور بمیرن
  No : No No No

  0
  0