پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ در خرده‌فروشی‌های بریتانیا مشخص شدند

۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

با پایان سال ۲۰۱۹، آمار و ارقام مربوط به صنعت بازی‌های ویدئویی در حال مشخص شدن است. این بار آمار پرفروش‌ترین بازی‌ها در بریتانیا مشخص شده‌اند که طبق انتظار و طبق سنت هر ساله، FIFA و Call of Duty در صدر این لیست هستند. در ادامه نگاهی گسترده‌تر به این لیست خواهیم انداخت.

وبسایت GfK به تازگی آمار فروش خرده‌فروش‌های بازی در بریتانیا را منتشر کرده است. نکته‌ی جالب این است که فروش فیزیکی بازی‌ها حتی بیش از گذشته در این کشور افت داشته است. فروش فیزیکی بازی‌ها در بریتانیا، افتی معادل ۱۹٫۸ درصد نسبت به سال ۲۰۱۸ داشته است. عنوان FIFA 20 موفق شد با فروش ۱٫۵ میلیون نسخه‌ی فیزیکی صدر جدول را تصاحب کند. این در حالی است که سال گذشته FIFA 19 فروشی ۱٫۸ میلیون نسخه‌ای داشت. در رتبه‌ی دوم Call of Duty: Modern Warfare حضور داشت که موفق شد چیزی حدود ۱٫۱۹ میلیون نسخه فروش داشته باشد. Mario Kart 8: Deluxe با حدود ۴۶۵ هزار نسخه فروش در رتبه‌ی سوم ایستاد و Star Wars Jedi: Fallen Order هم با فروش بسیار خوب ۴۳۸ هزار نسخه‌ای به رتبه‌ی چهارم رسید.

مجموع فروش فیزیکی و دیجیتالی بازی‌ها در سال ۲۰۱۹ چیزی حدود ۳٫۷۷ میلیارد دلار بود. رقمی که ۳٫۴ درصد نسبت به سال گذشته افت داشته است. این اولین افت سالیانه از سال ۲۰۱۲ است. آن سال هم به دلیل نزدیک شدن به پایان نسل، صنعت بازی‌های ویدئویی با این افت مواجه شد. در هر صورت، لیست دقیق ده عنوان برتر از لحاظ فروش در خرده‌فروشی‌ها به شرح زیر است:

  1. FIFA 20 با ۱,۵۰۲,۱۹۱ نسخه فروش
  2. Call of Duty: Modern Warfare با ۱,۱۹۲,۲۱۱ نسخه فروش
  3. Mario Kart 8: Deluxe با ۴۶۵,۰۶۲ نسخه فروش
  4. Star Wars Jedi: Fallen Order با ۴۳۸,۴۶۵ نسخه فروش
  5. Red Dead Redemption 2 با ۳۰۶,۳۹۲ نسخه فروش
  6. FIFA 19 با ۲۷۸,۴۱۷ نسخه فروش
  7. Pokemon Sword با ۲۷۳,۹۹۱ نسخه فروش
  8. Crash Team Racing Nitro-Fueled با ۲۶۷,۲۸۵ نسخه فروش
  9. GTA V با ۲۴۷,۳۵۷ نسخه فروش
  10. Tom Clancy’s The Division 2 با ۲۳۷,۲۲۶ نسخه فروش

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید