داستان Cyberpunk 2077 “ابعادی بسیار بزرگ‌تر” از “داستان‌های کوچک” The Witcher خواهد داشت

۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

سی دی پراجکت رد (CD Projekt Red) بارها خودش را به عنوان یک استودیوی داستان‌گوی قوی ثابت کرده، و این دفعه نیز با توجه به نزدیک بودن زمان انتشار عنوان Cyberpunk 2077، سطح انتظارات از آن‌ها به شدت بالاست. صحبت‌های اخیر کارگردان داستانی بازی، مارچین بلاچا (Marcin Blacha)، نیز باعث هرچه بالاتر رفتن این انتظارات می‌شود.

طبق گفته‌های بلاچا، بازیکنان می‌توانند انتظار داستان‌هایی با ابعادی بسیار بزرگ‌تر از چیزی که او “داستان‌های کوچک انسانی” The Witcher نام می‌گذارد، داشته باشند.

از دیدگاه یک سازنده، Cyberpunk 2077 داستانی در مورد قهرمانانی در تقابل با دنیاست، در حالی که خود آن دنیا نیز یکی از قهرمان هاست. برای من همه‌ چیز اینجا ابعادی بسیار بزرگ‌تر از داستان‌های کوچکی که از انسان‌ها در The Witcher دیدیم، دارد.

حتی با یک دیدگاه سخت‌گیرانه نیز می‌توان حجم کار بسیار زیادی را که سی دی پراجکت رد برای نوشتن Cyberpunk 2077 انجام داده است، دید. در این مصاحبه، بلاچا افشا کرد که فقط به اندازه دو جلد کتاب قطور دیالوگ برای شخصیت‌ها نوشته شده و حجم بسیار بیش‌تری نیز به نوشته‌هایی مانند نظرات کارگردانی اختصاص داده شده است. او گفت:

مجموعا چقدر متن تولید شده است؟ هنوز یک جمع‌بندی جزئی انجام نداده‌ام، اما راستش نمی‌دانم برای شمارش مجموع لغات نوشته شده توسط تیم نویسندگی باید از چه واحد اندازه‌گیری‌ای استفاده کنم. در کل مشخص شده که ما به اندازه‌ی دو جلد کتاب قطور دیالوگ برای شخصیت‌ها داریم، و دو جلد دیگر نیز نظرات و دستورات کارگردانی است که کنار آن قرار می‌گیرد. حجم متن‌هایی که ضبط نخواهد شد هم چیزی در همین حدود است و کلماتی که در اسناد داخل بازی وجود دارند قابل شمارش نیستند ولی آن‌ها هم تعداد بسیار زیادی دارند.

طبیعتا این نخستین بار نیست که تیم سازنده این عنوان را با The Witcher مقایسه می‌کند و برای مثال قبلا نیز گفته بودند که طول مدت این بازی از عنوان ۳ The Witcher کوتاه‌تر خواهد بود اما ارزش تکرار بالاتری خواهد داشت.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ پنجشنبه ۲۸ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ (۱۶ آوریل ۲۰۲۰ میلادی) بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، پلتفرم رایانه‌های شخصی و سرویس گوگل استیدیا منتشر می‌شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید