گزارش: شرکت نتفلیکس قصد ورود به بازار استریم بازی‌ها را ندارد

۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

هنوز چندان از زمانی که شرکت نتفلیکس (Netflix) به توزیع تلویزیون و فیلم‌ها به بازار می‌پرداخت، نگذشته است. اما آن‌ها در چند سال اخیر، چشم‌انداز خود را تغییر داده و تصمیم گرفتند که از پیش‌گامان سرویس‌های استریم باشند. اکنون میلیون‌ها بیننده به اشتراک سرویس نتفلیکس در آمده‌اند و شرکت‌های مرتبط با بازی‌های ویدئویی نیز با مشاهده‌ی چنین موفقیتی، خواستار راه‌اندازی سرویسی مشابه در این صنعت هستند. اما به نظر می‌رسد که شرکت نتفلیکس قصد ورود به بازار استریم بازی‌های ویدئویی را نداشته و ترجیح می‌دهد که در محدوده‌ی کاری خود ادامه دهد.

رید هاستینگز (Reed Hastings)، رئیس شرکت نتفلیکس، در جرایان کنفرانس مطبوعاتی New York Time’s Dealbook اظهار داشت که آن‌ها هیچ‌گونه برنامه‌ای را مبنی بر آزمایش و ورود به بازار استریم بازی‌های ویدئویی را با سرویس مشابه‌ نتفلیکس ندارند. همچنین وی بازی‌ها را رقابتی در زمانی محدود برای بازی‌بازن می‌پندارد و با این حال، وی عقیده دارد که آن‌ها بهتر است در زمینه‌ای که تخصص دارند، پیشرفت کنند. وی در این خصوص اظهار داشت:

مردم از سرگرمی‌های دیگری مانند بازی Fortnite برای سپری کردن زمان خود استفاده می‌کنند. در اصل ما بیشتر از این که با شرکت HBO رقابت کنیم، در حال رقابت با Fortnite هستیم. بازدیدکنندگان این بازی ساعات زیادی را به تماشای آن می‌پردازند و در نهایت، رقابت ما نیز بر سر زمان بازدید است. اما ما با روش بهتری یعنی ارائه‌ی سرویس مخصوص استریم در صنعت بازی‌های ویدئویی، با آن رقابت نخواهیم کرد چراکه ما تخصص لازمه را نداریم. ما به خلق سریال‌های شگفت‌انگیزی برای سرویس نتفلیکس ادامه خواهیم داد و موجب می‌شویم که شما بازی Fortnite را کنار گذاشته و به تماشای این سریال‌ها بپردازید.

شرکت‌های بزرگی مانند سونی (Sony)، مایکروسافت (Microsoft) و گوگل (Google) در حال حاضر سرویس‌های خود را معرفی کرده‌اند و احتمالا نتفلیکس با واد نشدن به این حوزه، اقدامی هوشمندانه را انجام داده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید