گزارش: کنفرانس E3 برای همیشه به کار خود پایان داد [به‌روزرسانی]

۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰

نمایشگاه E3 در ابتدا قالبی رسمی، تجاری و اجتماعی بود که با گذشت زمان به یک غول رسانه‌ای و تبلیغاتی تبدیل شد. طی دهه‌ی گذشته این نمایشگاه خود را به مهمترین رویداد صنعت بازی‌های ویدئویی تبدیل کرد ولی اکنون نمی‌توان کم اهمیت شدن آن را انکار کرد. نمایشگاه E3 در سال‌های اخیر دست‌خوش تغییرات و اکنون متاسفانه چراغ آن بسیار کم فروغ شده است که در ادامه به ان خواهیم پرداخت.

به‌روزرسانی: اطلاعات و تصاویر جدیدی به مطلب اضافه و همچنین متن قبلی نیز دست‌خوش تغییراتی شده است.

همان‌طور که مطلع هستید، ما در دورانی به سر می‌بریم که شرکت‌های سونی (Sony)، مایکروسافت (Microsoft) و نینتندو (Nintendo) دیگر چندان به نمایشگاه بزرگی مانند E3 به منظور هیجان‌زده کردن طرفداران احتیاج ندارند. شرکت نینتندو در سال جاری توانست با برگزاری قسمت‌های متعددی از Nintendo Direct، طرفداران را راضی نگه دارد و شرکت سونی با تمرکز خود برروی نسل آینده و کنسول پلی‌استیشن ۵، کاملا نمایشگاه E3 2019 را نادیده گرفت. به نظر می‌رسد ناشرین این صنعت به ساز خود می‌رقصند و این موضوع به تنهایی نشان می‌دهد که تا چه مزان مدیران نمایشگاه E3 در حال دست و پا زدن هستند تا این نمایشگاه را سر زبان‌ها نگه دارند.

بر اساس تصاویر و اطلاعات لو رفته توسط وبسایت GameDaily.biz، شرکت اینترتینمنت سافتور اسوسی‌ایشن (Entertainment Software Association) یا به اختصار ESA، سازمان پشت صحنه‌ی برگزاری E3، به دنبال ایجاد تغییراتی در این نمایشگاه است و آن را در سال آینده تبدیل به مراسمی برای گردآوری طرفداران، اصحاب رسانه و مخصوصا سازندگان محتوا در وب‌سایت‌ها خواهد کرد. به بیانی دیگر این سازمان در نظر دارد تا بر اشخاص مشهور اینترنت به جای ناشرها و تولیدکنندگان کنسول‌ها تمرکز کند. به طور دقیق‌تر، نمایشگاهی که تاکنون با آن آشنا بوده‌ایم، اساسا مرده و زیر خاک دفن شده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، این سازمان اعلام کرده است که درهای مراسم E3 2020 به غیر از اشخاص مشهور در اینترنت، به ۱۰۰۰۰ نفر به طور عمومی باز خواهد بود و این رقم ممکن است در آینده تا ۲۵۰۰۰ نفر نیز افزایش یابد.


به‌روزرسانی:

چینش این مراسم نیز تغییراتی را به خود دیده و ۸ جایگاه بزرگ و جدید به آن اضافه شده است تا تماشاچیان بتوانند اشخاص مشهور و اصحاب رسانه را در حین تجربه‌ی بازی، مشاهده کنند. همچنین برای جلوگیری از هجوم بازی‌بازن به منظور تجربه‌ی عنواین جدید، برنامه‌ای تعبیه شده است تا زمان تجربه‌ی یک دمو را ثبت کند. همچنین ناشرین نیز می‌توانند محصولات خود را به بازی‌بازانی که در صف قرار دارند، نشان داده و به نوعی بازارگرمی کنند. به نظر می‌رسد روز افتتاحیه‌ی این مراسم، قرار است اعضای منتخب این صنعت را شامل شود و چندان بر بازی‌بازان تمرکز ندارد.

لازم به ذکر است که در اطلاعات منتشر شده، این سازمان قرار است بر سیستمی به نام قدرت مناسب اجتماعی تکیه کند و اشخاص مشهور اینترنتی که توانایی هیجان‌زده کردن دیگران در قالبی فراتر از بازی‌های ویدئویی را دارند، جذب کند. همچنین این سازمان قرار است به وسیله‌ی سیستمی و با همکاری منابع مهمی مانند CNBC، محتویات و پیام‌ها را کنترل کند.

شما می‌توانید برخی از تصاویر لو رفته را در قسمت پایین مشاهده کنید:

نمایشگاه E3 یک رویداد با استراتژی بازاریابی بنگاه به بنگاه برای خرده‌فروشان بود ولی دیگر این‌چنین نیست. ما گوش دادیم و پشرفت کردیم.

چشم‌انداز E3: این مراسم، جشنواره‌ای برای طرفداران، اصحاب رسانه و اشخاص مشهور اینترنت خواهد بود. همچنین شروعی بر اخبار و رونمایی‌های سال نیز محسوب می‌شود. در کنار آن، محلی برای گردآوری طرفداران، شرکت‌های صنعت بازی‌های ویدئویی، تحلیل‌گران و منابع خبری پیشرو، اشخاص مشهور شبکه‌های اجتماعی، ستاره‌ها و ورزشکاران نیز خواهد بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید