پتانسیل از دست رفته | نقد‌ها نمرات بازی Rage 2

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳

تنها چند ساعت تا انتشار بازی Rage 2 باقی مانده است و همان‌طور که پیش‌تر اعلام کرده بودیم، هم‌اکنون نقد‌ها و نمرات این عنوان نیز در دسترس قرار گرفته‌اند. آیا نتیجه‌ی نهایی همان چیزی است که در نمایش‌های مختلف این بازی وعده داده شده بود؟

Rage 2 عنوانی است که هیچ کس انتظار معرفی آن را نداشت. پس از یک وقفه‌ی بلند هشت ساله، حال به لطف شرکت بتسدا (Bethesda) و همکاری بین استودیو‌های اید سافتور (id Software) و آوالانچ (Avalanche)، شاهد بازگشت دوباره‌ی این سری هستیم. البته باید بگوییم که Rage 2 تغییرات زیادی را به خود دیده است. Rage 2 یک دنیای آخرالزمانی فاقد نظم و قانون را به تصویر می‌کشد؛ مکانی که محل بازی شما محسوب می‌شود. ترکیب استعداد‌های آوالانچ، اساتید عناوین جهان باز پرهرج و مرج، با اید سافتور، خدایان سبک تیراندازی اول شخص، عنوانی را پدید آورده است که به شما اجازه می‌دهد تا گان‌پلی بی‌نقص Doom را در کنار دنیای دیوانه‌وار Just Cause و Mad Max داشته باشید.

حال بیایید با یکدیگر نظرات منتقدین را بررسی کنیم:

MMORPG.com 8.3/10

در مقایسه با نسخه‌ی اول، Rage 2 یک پیشرفت قابل توجه محسوب می‌شود. به عنوان یکی از طرفداران Mad Max استودیوی آوالانچ، می‌توانم بگویم کاملاً واضح است که اید سافتور و آوالانچ به خوبی با هم کار کردند تا بتوانند آشوبی را خلق کنند که تنها آن‌ها می‌توانند برروی آن مسلط شوند. ممکن است هیچگاه دنباله‌ی Mad Max را دریافت نکنیم، اما با وجود Rage 2، دیگر به‌ آن نیاز نداریم. شاید بی‌نقص نباشد، اما Rage 2 خیلی سرگرم کننده است. من انتظار دارم که در آینده شاهد نسخه‌های بیشتری از این سری خواهیم بود؛ امیدوارم چنین اتفاقی رخ دهد.

USgamer 8/10

در Rage 2، شما سریع حرکت می‌کنید و دشمنان را سریع‌تر می‌کشید. این  ترکیب هدفمند ریبوت ۲۰۱۶ بازی Doom اید سافتور و Mad Max آوالانچ، بهترین ایده‌های هر دو عنوان را یکجا ارائه داده است. حرکت کردن به صورت پیاده فوق العاده است و سلاح‌ها و توانایی‌ها نیز انتخاب‌های بیشتری را برای نابود کردن در اختیار شما قرار می‌دهند. رانندگی می‌توانست بهتر باشد. همچنین با این‌که بازی کوتاه است، اما Rage 2 اواقات خوشی را برای شما فراهم می‌کند.

IGN Spain 8/10

به لطف گان‌پلی سریع که با توانایی‌های عالی ترکیب شده‌ است، Rage 2 یک عنوان تیراندازی اول شخص عالی محسوب می‌شود. متاسفانه بخش جهان باز، علی رغم ارائه‌ی زیست بوم‌های متنوع، چیز زیادی برای ارائه ندارد.

Destructoid 8/10

کیفیت بالای این عنوان تیراندازی من را واقعاً غافلگیر کرد.

Vandal 7.9/10

Rage 2 یک عنوان تیراندازی عالی است، اما پائین‌تر از بازی‌هایی نظیر Doom یا Wolfenstein قرار دارد. با این حال، اگر عناوین تیراندازی و جهان باز را دوست دارید، از این بازی لذت خواهید برد.

IGN Italia 7.7/10

اگر به تیراندازی و نابود کردن علاقه دارید، Rage 2 بسیار سرگرم کننده است، اما به دنبال چیز بیشتری از نظر گیم‌پلی نباشید…  چراکه ناامید خواهید شد.

Multiplayer.it 7.5/10

به لطف سلاح‌های خوب و قدرت‌های قابل باز کردن، Rage 2 یک تجربه‌ی خیره کننده از تیراندازی را ارائه می‌دهد، اما به عنوان یک بازی جهان باز، خیلی کوتاه است. علاوه بر این، جابه‌جایی در نقشه سرگرم کننده نبوده و بازی در درجه‌ی سختی Medium بسیار آسان است.

Everyeye.it 7.2/10

Rage 2 یک عنوان تیراندازی دیوانه‌وار، بی‌رحم و راضی کننده است، اما به اتمام رساندن آن خیلی آسان است و همچنین بازی کمبود محتوا دارد. حداقل بازی ساخته شده توسط اید سافتور و آوالانچ هنوز هم یک تجربه‌ی سرگرم کننده است.

Game Informer 7/10

علی رغم تلاش بازی برای ارائه‌ی یک تجربه‌ی پر سر و صدا، Rage 2 یک تجربه‌ی صامت، کلیشه‌ای و غیر اورجینال است که با ارائه‌ی تیراندازی خارق العاده و نبرد‌های تمام نشدنی که در برخی موارد به همان وعده‌ی کارنیوال خشونت می‌رسند، خود را بالا کشیده است.

GamesRadar+ 6/10

Rage 2 یک حلقه‌ی اصلی گیم‌پلی سرگرم کننده دارد، اما تمام مواردی که آن‌ را احاطه‌ می‌کنند، مشکل دارند.

GameSpot 6/10

سیستم مبارزه‌ی دیوانه‌وار و عالی Rage 2 در کنار برخی از بهترین‌های این سبک قرار می‌گیرد، اما متاسفانه دنیای بازی، پتانسیل آن را هدر داده است.

Gamer.no 5/10

بخش تیراندازی بی‌نظیر Rage 2 نمی‌تواند تمام اشکالات بازی را بپوشاند. با این‌که می‌توان در ویست لند (Wasteland) سرگرم شد، اما بخش تیراندازی نمی‌تواند کاری کند تا پس از چندین ساعت بازی کردن، چیز بیشتری را درخواست نکنم. زمانی که این اتفاق رخ دهد، داستان ضعیف، شخصیت‌های ضعیف و سیستم‌‌های تکراری ماموریت‌ها نشان می‌دهند که این بازی در واقع یک تجربه‌ی بی‌روح است.

بازی Rage 2 در تاریخ سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ (۱۴ مه ۲۰۱۹ میلادی) برای کنسول‌های اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از این عنوان جذاب هستید، به هیچ وجه مصاحبه‌ی انجام شده با توسعه دهندگان آن را از دست ندهید. در این مصاحبه به گیم‌پلی بازی، تغییرات آن نسبت به نسخه‌ی قبل و موارد بیشتر پرداخته شده است.علاوه بر این، حتماً پیشنهاد می‌کنیم تا پیش نمایش آقای مصطفی زاهدی با عنوان «لذت دیوانگی…» را نیز مطالعه کنید.

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید