سیستم Reverse Friendly Fire به بازی Rainbow Six Siege اضافه شد

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

بازی Rainbow Six Siege مدت زمان زیادی است که با پدیده‌ی کشتن هم‌ تیمی‌ها یا Team-Killing دست و پنجه نرم می‌کند. حال توسعه‌ دهندگان شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft)، راه‌ حلی را ارائه داده‌‍‌اند تا به تسکین این مشکل بزرگ کمک کند. این سیستم که Reverse Friendly Fire نام دارد، در طی یک بروزرسانی امروز در دسترس دارندگان پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی قرار گرفت.

اساسا، این سیستم برای تنبیه گریفرها (Griefers) طراحی شده است. این سیستم باعث می‌شود تا به جای اینکه آسیب به هم تیمی بیچاره وارد شود، میزان آسیب وارده به هم تیمی متخلف بازگردد. متخلفان ابتدا یک فرصت کوتاه مدت به عنوان یک شلیک تصادفی دریافت می‌کنند اما پس از آن و در صورت ادامه‌ پیدا کردن روند حمله به هم‌ تیمی، تمام آسیب های وارد شده به فرد متخلف باز می‌گردد و این بدان معنی است که بازیکن بی‌گناه هیچگونه آسیبی دریافت نخواهد کرد.

این سیستم برروی تمام سلاح‌های بازی و همچنین ابزارهای ویژه‌ی همه‌ی اپراتورها (Operators) پیاده سازی شده است. البته درحال حاضر برخی از مواد منفجره درون بازی به دلیل ماهیت و طراحی آن‌ها و یا وجود برخی باگ های مربوطه، از این سیستم پشتیبانی نمی‌کنند. اما تیم توسعه‌ دهنده قول داده است که به زودی این مشکل را نیز برطرف کند.

یوبی‌سافت اعلام کرده‌ که این سیستم تنها به همین قابلیت‌ها محدود نیست و با دریافت بازخورد بازی‌بازان و همچنین تلاش تیم توسعه‌ دهنده‌، پیشرفت‌ها و تغییرات قابل توجهی را در این سیستم شاهد خواهیم بود.

عنوان Rainbow Six Siege در سال ۲۰۱۵ برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر شد و با گذشت چند سال از عرضه‌ی آن، همچنان با پشتیبانی عالی استودیو یوبی‌سافت و عرضه‌ی بروزرسانی فصل دوم از سال چهارم، درحال گسترش است.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید