بازی Plants vs Zombies ده ساله شد

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

بازی Plants vs Zombies عنوانی به سبک دفاع از قلعه (Tower Defence) است که ده سال پیش توسط استودیوی پاپ کپ (PopCap) برای پلتفرم‌های ویندوز و IOS منتشر شد. داستان کلی بازی درمورد محافظت از خانه‌ی خود بوسیله کاشتن گیاهان و جلوگیری از ورود زامبی‌ها به درون خانه است. پس از اتمام هر مرحله و ورود به مرحله‌ی جدید چالش‌های بازی سخت‌تر می‌شوند و همین مسئله جذابیت Plants vs Zombies را به‌طور چشم‌گیری افزایش می‌دهد.

اولین نسخه‌ی Plants vs Zombies در تاریخ ۵ می ۲۰۰۹ در شبکه‌ی استیم و IOS منتشر شد. پس از موفقیت عنوان مذکور برروی پلتفرم‌های یاد شده، استودیوی سازنده در تاریخ ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۰ نسخه‌ی آرکید آن را برای ایکس‌باکس منتشر نمود همچنین در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۱ این بازی برای نینتندو دی‌اس و پلی‌استیشن۳ هم عرضه شد.

پس از موفقیت و درخشش Plants vs Zombies استودیوی سازنده، در ماه جولای سال ۲۰۱۱ عناوین محبوب خود، همانند Plants vs Zombies، Bejeweled و Zuma را به شرکت الکترونیک آرتز سپرد و خود فقط وظیفه‌ی ساخت بازی را به عهده گرفت. سپردن این عناوین و به خصوص Plants vs Zombies خیلی برای هواداران جالب نبود و بیشتر کاربران نگران بودند تا نسخه‌های بعدی این بازی به اندازه‌ی نسخه‌ی اول جذاب یا به‌نوعی کامل نباشند. پس از این رویداد همانطور که انتظار می‌رفت نسخه‌ی بعدی بازی Plants vs Zombies نتوانست به اندازه‌ی نسخه‌ی اول خود موفق عمل کند.

هرچند الکترونیک آرتز نتوانست این بازی را به خوبی هدایت کند اما باز هم می‌توان این نسخه را بهترین بازی سبک Tower Defence دانست. من بسیار از تجربه‌ی این بازی لذت بردم و از اینجا صمیمانه تولد ده سالگی Plants vs. Zombies را تبریک می‌گویم.

نظر شما همراهان همیشگی گیمفا در رابطه با این بازی چیست؟ درصورت تمایل شما هم تبریک تولدی برای این عنوان محبوب و خاطره انگیز بنویسید؛ همچنین نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید