نسخه‌ی جدید Earthworm Jim در انحصار کنسول اینتلیویژن آمیکو خواهد بود

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

شرکت اینتلیویژن اینترتینمنت (Intelivision Entertainment) بیش از ۱۰ نفر از اعضای سازنده‌ی نسخه‌ی اول سری Earthworm Jim را دور هم جمع کرده است تا یک نسخه‌ی جدید از این سری را به صورت انحصاری برای کنسول جدید اینتلیویژن آمیکو (Intelivision Amico) توسعه دهند.

سال گذشته، شرکت اینتلیویژن اینترتینمنت از یک کنسول جدید که با هدف راضی نگاه داشتن افراد عادی و بازی‌بازان حرفه‌ای توسعه می‌یابد، رونمایی کرد. این شرکت در کنار اعلام تاریخ انتشار این کنسول، به برخی از عناوین آن نیز اشاره کرده بود. براساس اطلاعات منتشر شده، بسیاری از عناوین کلاسیک کنسول‌های آتاری ۲۶۰۰ (Atari 2600)، اینتلیویژن و آی‌مجیک (IMagic) برای این کنسول که در تاریخ  سه‌شنبه ۲۹ مهر ماه سال ۱۳۹۹ (۱۰ اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی) منتشر می‌شود، بازسازی و عرضه خواهد شد. البته علاوه بر نسخه‌ی بازسازی شده‌ی عناوین کلاسیک، بازی‌های جدیدی نیز برای این کنسول ساخته می‌شوند. نسخه‌ی جدید سری Earthworm Jim یکی از این عناوین جدید است که در انحصار کنسول آمیکو خواهد بود.

اگرچه نام دقیق این بازی مشخص نیست ولی شرکت اینتلیویژن موفق شده است تا اعضای قدیمی سازنده‌ی ۳ نسخه‌ی اصلی سری را دور هم جمع کند. این خبر به مناسبت ۲۵امین سالگرد انتشار این سری اعلام شده است.

ایده‌ی ساخت نسخه‌ی چهارم سری مدت‌ها پیش توسط شرکت شرکت اینتلیویژن مطرح شده بود ولی به دلیل عدم رضایت مالک اصلی این آی‌پی، بازی Earthworm Jim 4 هیچ‌گاه ساخته نشد. با این حال، به نظر می‌رسد شرکت اینتلیویژن بالاخره رضایت مالک آی‌پی را جلب کرده است. به احتمال زیاد طراح ارشد کنسول آمیکو، آقای تامی تالاریکو (Tommy Tallarico)، نقش مهمی در این موضوع داشته است. آقای تالاریکو در گذشته وظیفه‌ی تنظیم و صداگذاری دو نسخه‌ی اول سری Earthworm Jim را به عهده داشت.

آقای تالاریکو به مناسبت اعلام خبر ساخت نسخه‌ی چهارم سری Earthworm Jim بیانیه‌ی زیر را منتشر کرده است:

ما سال‌ها درباره‌ی چنین لحظه‌ای صحبت کرده‌ایم. جمع کردن اعضای قدیمی تیم دور هم مانند یک رویا بود که حالا به حقیقت تبدیل شده است. ما بی‌صبرانه منتظریم تا اولین اطلاعات از این پروژه را با هواداران این سری در سراسر جهان به اشتراک بگذاریم. کنسول اینتلیویژن آمیکو طراحی شده است تا دوستان و خانواده‌ها را به هم نزدیک‌تر کند و ما بسیار خوشحال هستیم که می‌توانیم هواداران قدیمی سری و بازی‌بازان جدید را با نسخه‌ی چهارم Earthworm Jim آشنا کنیم.

براساس اطلاعات منتشر شده، تیم سازنده‌ی نسخه‌ی جدید بازی Earthworm Jim در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه (۴ می) و در جریان اولین استریم زنده‌ی خود از این بازی رونمایی خواهد کرد. شما می‌توانید اولین پوستر منتشر شده از این بازی را در ادامه مشاهده کنید. اگرچه تاریخ انتشار بازی مشخص نشده است ولی با توجه به این‌که این عنوان در انحصار کنسول جدید آمیکو خواهد بود، تا مهر سال ۱۳۹۹ نباید منتظر تجربه‌ی Earthworm Jim 4 باشیم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید