تاکنون ۹۶/۸ میلیون کنسول پلی‌استیشن ۴ به سراسر جهان ارسال شده است

۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰

براساس جدیدترین گزارش مالی منتشر شده از سوی سونی، این شرکت تائید کرد که تاکنون ۹۶/۸ میلیون کنسول پلی‌استیشن ۴ به سراسر جهان ارسال کرده است. سونی در سه‌ ماهه‌ی پیشین ۹۴ میلیون دستگاه را ارسال کرده بود.

در طی سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۹، این شرکت ژاپنی با فروش جهانی ۱۷/۸ میلیون پلی‌استیشن ۴ در سرتاسر جهان، از پیش‌بینی ۱۷/۵ میلیون عددی خود فراتر عمل کرد. طبق گزارش سونی، ۲/۶ میلیون دستگاه در طی سه ماهه‌ی چهارم سال مالی (ژانویه-مارس ۲۰۱۹) به فروش رسیده‌اند. البته مجموع فروش سال مالی مذکور در مقایسه با سال گذشته، با کاهش مواجه شده است. پیش‌بینی فعلی این شرکت برای فروش سال مالی فعلی برابر با ۱۶ میلیون دستگاه است.

از طرف دیگر، فروش نرم افزار پلی‌استیشن ۴ معادل رقم ۲۵۷/۶ میلیون در سال مالی اعلام شده است. از این رقم، ۵۴/۷ میلیون نرم افزار در آخرین سه‌ ماهه‌ی سال مالی به فروش رسیده‌اند. همچنین باید اعلام کنیم که ۳۷ درصد فروش کل نرم افزار به صورت دیجیتالی بوده است. خوشبختانه فروش نرم افزار همچنان سال به سال در حال افزایش است. علاوه بر این، هم‌اکنون ۳۶/۴ میلیون بازی‌باز مشترک سرویس پلی‌استیشن پلاس هستند.

در نهایت لازم به ذکر است که از نظر درامد و سود عملیاتی، سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ بهترین سال برای شرکت سونی و همچنین بخش بازی این شرکت محسوب می‌شود. همچنین سه ماهه‌ی چهارم سال مالی نیز از نظر درامد و سود، بهترین سه ماهه‌ی چهارم تاریخ پلی‌استیشن به شمار می‌آید.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید