سونی دیگر اجازه‌ی فروش کدِ بازی‌های دیجیتالی را به خرده‌فروشی‌ها نمی‌دهد

۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

شما تا مدتی دیگر قادر نخواهید بود تا کدهای دیجیتالیِ بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را از طریق خرده‌فروشی‌ها خریداری کنید. اخیراً سونی نامه‌ای برای گیم‌استاپ ارسال کرده که بر اساس متن موجود در آن، این فروشگاه زنجیره‌ای دیگر قادر نیست کدهای پلی‌اسیتشن نتورک را از طریق خرده‌فروشی‌هایش به فروش برساند. اگرچه این کدها برای محتوای افزودنی و همچنین کارت‌های پلی‌استیشن نتورک همچنان ارائه خواهند شد، اما از روز دوشنبه ۱۲ فروردین ماه (۱ آوریل) اگر بخواهید نسخه‌های دیجیتالی بازی‌ها را برای پلی‌استیشن ۴ خود بخرید، تنها می‌توانید از طریق خود فروشگاه پلی‌استیشن این کار را انجام دهید.

علاوه بر این، سونی کدهای فعلیِ موجود در انبار خرده‌فروشی‌های سراسر جهان را نیز غیرفعال خواهد کرد. همچنین سونی در یادداشت خود به گیم‌استاپ آورده است که هر کدام از مشتری‌هایی که این کدهای دیجیتال را برای بازی‌هایی که هنوز عرضه نشده را پیش‌خرید کرده‌اند، باید تا قبل از تاریخ مشخص شده، آن را به پیش‌خرید نسخه‌ی فیزیکی تغییر دهند.

با این حال، سونی دو استئنا برای این مورد در نظر گرفته است که این موارد دو بازی Mortal Kombat 11 و Days Gone هستند. خرده‌فروشی‌ها مجاز هستند تا یک هفته پس از عرضه‌ی این دو بازی کدهای دیجتالی آن‌ها را به فروش برسانند. بازی Mortal Kombat 11 در تاریخ سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه (۲۳ آوریل) و Days Gone نیز در روز جمعه ۶ اردیبهشت (۲۶ آوریل) منتشر خواهند شد. این شرکت همچنین اعلام کرد که در حال حاضر با خرده‌فروشی‌های مختلف کار می‌کند تا این امکان را به مشتریان خود بدهد که بتوانند کارت‌های کیف‌پولیِ بیشتری برای پلی‌اسیتشن نتورک (با قیمت‌های ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۷۵ و ۱۰۰ دلار) بخرند.

با توجه به اینکه هدیه دادن بازی‌های دیجیتال پلی‌اسیتشن جزوی از امکانات ناموجود برروی این سخت‌افزار است، خرید کدهای دیجیتالی بازی‌ها از طریق خرده‌فروشی‌ها به همین دلیل صورت می‌گیرد. باید دید که آیا سونی برنامه دارد این ویژگی را به زودی برای کنسول پرفروش خود عرضه کند و به همین دلیل این امکان را از خرده‌فروشی‌ها سلب کرده است یا تصمیم دیگری در سر دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید