بازی Star Citizen مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار را از طریق کمک‌های مردمی بدست آورده است

۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵

Star Citizen یک بازی بسیار جاه طلبانه و عظیم بوده که بودجه‌ی ساخت آن از طریق کمپین کمک‌های مردمی تامین شده است. حال شرکت کلاود ایمپریوم گیمز (Cloud Imperium Games) در وب‌سایت خود ذکر کرده که مبلغ جمع آوری شده به رقم باورنکردنی ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است.

البته شاید این موضوع آن قدر‌ها هم عجیب نباشد چراکه پیش از این، توسعه دهندگان یک بسته‌ی الحاقی ۲۷/۰۰۰ دلاری را برای تعدادی از حامیان خود عرضه کردند. اما حتی با در نظر گرفتن این موضوع، رسیدن به چنین دستاوردی واقعاً شگفت انگیز است. قطعاً شرکت راک‌استار گیمز (Rockstar Games) و سری Grand Theft Auto را می‌شناسید. حال باید بگوئیم که بودجه‌ی تولید بازی GTA V برابر با ۲۶۵ میلیون دلار بود؛ اطلاعاتی از بودجه‌ی بخش تبلیغات در دسترس نیست.

البته یک طرف معادله، بازی AAA راک‌استار و طرف دیگر یک بازی مستقل قرار دارد که به لطف ۲/۱ میلیون نفر حامی، تبدیل به یک عنوان بسیار بزرگ شده است. همچنین باید یادآوری کنیم که تعداد توسعه دهندگان Star Citizen و Squadron 42 در فوریه‌ی امسال به ۴۷۵ نفر رسید. کمپین کمک‌های مردمی این بازی در سال ۲۰۱۲ میلادی آغاز شد و در طی این مدت، ۲/۱ میلیون نفر حمایت خود را نشان داده و مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار را جمع آوری کرده‌اند.

همچنین لازم به ذکر است که بازی‌بازان می‌توانند از تاریخ جمعه ۲ آذر (۲۳ نوامبر) تا جمعه ۹ آذر (۳۰ نوامبر) بازی Star Citizen را به صورت رایگان تجربه کنند. طبق اطلاعات منتشر شده، شما قادر خواهید بود تا در اولین سیاره‌ی بازی یعنی Hurston به اکتشاف و ماجراجویی بپردازید.

بازی Star Citizen در تاریخی نامشخص به صورت انحصاری برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

شما می‌توانید تصویر جدید بازی را در ادامه مشاهده کنید.

0
0
PC

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید