نیتن دریک در سری Uncharted هیچ‌گاه نوار سلامتی نداشته است

۱۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰

نیتن دریک یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی است؛ شخصیتی دوست داشتنی و بذله‌گو که همواره به دنبال دردسر می‌گشت و حتی در بدترین شرایط نیز بذله‌گویی را کنار نمی‌گذاشت. با این‌که به‌نظر می‌رسد در عنوان Uncharted 4: A Thief’s End برای همیشه از او خداحافظی کردیم اما همچنان خیلی چیزها درباره‌ی او وجود دارند که از آن‌ها بی‌خبریم!

به‌تازگی آقای جاناتان کوپر (Jonathan Cooper) انیماتور استودیو ناتی داگ (Naughty Dog) در صفحه‌ی شخصی توییتر خود حقیقتی جالب دررابطه با سیستم سلامتی نیتن دریک فاش کرده که به تائید اِیمی هنیگ (Amy Hennig) کارگردان نسخه‌های اول تا سوم مجموعه‌ی Uncharted نیز درآمده است.

او بیان داشت که در مجموعه‌ی Uncharted نیتن دریک هیچ‌گاه نوار سلامتی نداشته است و هنگامی که در بازی آسیب می‌بینید، سیاه و سفید شدن صفحه به معنای کم‌تر شدن شانس او است و به نوعی نوار شانس نیتن طلقی می‌شود. یعنی در طول بازی نیتن دریک برای مرگ تنها به یک گلوله نیاز دارد و تمام آسیب‌هایی که فکر می‌کردیم از جانب گلوله‌ها به او وارد می‌شوند واقعی نبوده و تنها از کنار او رد شده‌اند. هنیگ نیز ضمن تائید این موضوع اشاره کرد که دلیل وجود چنین چیزی، حضور  روح و فضای فیلم‌هایی مانند ایندیانا جونز بوده که سری Uncharted از آن‌ها الهام گرفته است.

وجود چنین موردی در بازی نشان‌دهنده‌ی ذهن خلاق افراد استودیو ناتی داگ است که می‌توانند چیزهای جالب و جذابی خلق کنند. مجموعه‌ی Uncharted هم‌اکنون به صورت انحصاری برروی پلتفرم‌ پلی‌استیشن ۴ و سه قسمت اول آن برروی پلتفرم پلی‌استیشن ۳ در دسترس است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید