یوجی ناکا، خالق Sonic، به شرکت اسکوئر انیکس پیوست

۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰

امروز، یوجی ناکا (Yuji Naka) با انتشار توییتی در شبکه اجتماعی توییتر به صورت رسمی اعلام کرد که در ماه ژانویه به شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) پیوسته است.

ناکا در ادامه اشاره کرد که وی در روند توسعه یک بازی ویدئویی نقش دارد و هدفش خلق عنوانی لذت‌بخش خواهد بود. توییت وی به این شرح است:

فقط به طور کوتاه می‌گویم که بدانید، من در ماه ژانویه به شرکت اسکوئر انیکس پیوستم. مشابه گذشته، من به تیم توسعه یک بازی ویدئویی پیوسته‌ام و در اسکوئر انیکس تلاش می‌کنم تا بازی‌های مختلفی را توسعه دهم. من قصد دارم تا یک بازی لذت‌بخش بسازم، لطفاً منتظر باشید.

در نسخه ژاپنی این توییت، ناکا توضیح داد که از کار کردن بر روی چالش‌های جدید در شرکت اسکوئر انیکس هیجان زده است چراکه بازی‌های این شرکت طیف وسیعی از ژانرهای مختلف را پوشش می‌دهند.

ناکا بیشتر به واسطه خلق بازی Sonic the Hedgehog شناخته می‌شود اما رزومه کاری این هنرمند، تنها محدود به این موجود خارپشت آبی نیست. وی به عنوان برنامه‌نویس در ساخت نسخه‌های اولیه سری بازی‌های Phantasy Star نقش داشته و از سال ۱۹۸۴ میلادی بازی‌هایی نظیر Nights into Dreams و ChuChu Rocket! را خلق کرده است.

در جریان یک دهه گذشته، یوجی ناکا بیشتر به عنوان تهیه‌کننده در ساخت بازی‌های ویدئویی فعالیت داشته است و آخرین بازی کنسولی او، عنوان Rodea the Sky Soldier محسوب می‌شود که برای پلتفرم‌های نینتندو Wii، Wii U و نینتندو ۳DS عرضه و منتشر شده است.

با این حال، ناکا هیچگونه اطلاعاتی از بازی جدید در دست ساخت خود منتشر نکرد و جالب است که ببینیم وی بر روی چه بازی‌ای کار می‌کند. امید می‌رود که تا مدتی دیگر اخبار بیشتری در این باره منتشر گردد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید