فیل اسپنسر در خصوص عرضه عناوین فرست‌پارتی این شرکت برای سایر کنسول‌ها، روشن سازی کرد

۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵

ساعاتی قبل خبری منبی بر عرضه عناوین فرست‌پارتی مایکروسافت برای سایر پلتفرم‌ها پخش شد که از طرف فیل‌اسپنسر رئیس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت بیان شده بود. حقیقتاً زمانی که چنین بحث‌هایی از طرف اسپنسر مطرح شد، باعث شگفتی همه شد اما دقایقی قبل، اسپنسر در خصوص این موضوع روشن سازی‌های لازم را انجام داد و به این بحث پایان داد.

درواقع موضوع از این قرار بود که فیل اسپنسر به‌دنبال ارائه عناوین فرست پارتی شرکت مایکروسافت برای سایر پلتفرم‌ها بود تا کاربران سایر کنسول‌های ویدئویی نیز بتوانند از بازی‌های این شرکت بهره‌مند شوند. بحثی که بیشتر از هر چیز دیگری فراگیر شد این بود که اسپنسر چطور با وجود رقابت شدیدی که با همتای ژاپنی خود دارد، قصد انجام چنین کاری را داشته است. درحقیقت موضوع اصلی این بود که اگر چنین چیزی هم به وقوع بپیوندد، کاربران این دو کنسول چطور با این موضوع کنار خواهند آمد و عکس‌العملشان به آن چه خواهد بود.

به هر نحو هنوز مشخص نیست که انگیزه اصلی اسپنسر برای بیان چنین صحبت‌هایی چه بوده است. موضوع دیگری که باعث شگفتی کاربران شده بود این بود که با توجه به نزدیک‌ شدن زمان عرضه کنسول قدرتمند ایکس‌باکس وان اکس وی چطور چنین موضوعی را مطرح کرده و آینده این شرکت با وجود چنین مسائلی چه خواهد شد.

اما پس از جنجال‌های فراوانی که این موضوع به پا کرد، فیل اسپنسر سرانجام در توییتر خود در پاسخ به یکی از کاربران این موضوع را روشن سازی کرد و منظور اصلی خود از بیان این صحبت‌ها را توضیح داد. درحقیقت وی قبل از این که این بحث‌ها به جای حساس برسد، از پیشروی آن‌ها جلوگیری کرد و موضوع را خاتمه بخشید. درواقع آنطور که اسپنسر به این بحث‌ها واکنش نشان داده، به نظر می‌رسد که این بحث‌ها فقط به دلیل سوءبرداشت کاربران به وجود آمده‌اند. وی در توضیحاتی که درمورد این موضوع داد، بیان کرد که به جز Minecraft مایکروسافت در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای ارائه بازی‌هایش روی سایر پلتفرم‌ها ندارد.

با روشن‌سازی که اسپنسر انجام داد مشخص شد که ما عناوینی نظیر Halo, Gears, و یاForza را تنها برروی کنسول‌های ایکس‌باکس تجربه خواهیم کرد و این بازی‌ها هیچ جایگاهی در میان سایر پلفترم‌ها نخواهند داشت. اما این احتمال نیز وجود دارد که این موضوع در آینده تغییر پیدا کند و ما شاهد عرضه و ارائه بازی‌های مایکروسافت روی سایر پلتفرم‌ها نیز باشیم اما چیزی که در حال حاضر قطعی به نظر می‌رسد این است که ارائه بازی‌های مایکروسافت برای سایر پلتفرم‌ها به انجام نخواهد رسید. در ادامه می‌توانید متن توییت فیل اسپنسر را مشاهده کنید.

همه این را می‌دانند، امروز ما Minecraft را برای سایر پلتفرم‌ها نیز به فروش می‌رسانیم، در حال حاضر برنامه‌ای برای گسترش این‌گونه بازی‌ها نداریم.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید