لیست پرفروش‌ترین بازی‌های این هفته PSN ژاپن منتشر شد

۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۷

شاید FIFA 18 در اقصی نقاط جهان بتواند در صدر جدول فروش قرار بگیرد و همه رقیبان خود را مغلوب کند ولی در ژاپن، مهد بر هم خوردن معادلات، این بازی در مقابل بازی محبوب The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III حرفی برای گفتن ندارد و باید سر تعظیم را فرود آورد!

به تازگی بخش سرگرمی‌های شرکت سونی لیست پرفروش‌ترین بازی‌های این هفته در فروشگاه پلی استیشن ژاپن (PSN بخش ژاپن) را منتشر کرده است، هفته‌ای که در آن شاهد عرضه چند بازی کاملاً جدید بوده‌ایم. اول از هرچیز باید گفت که این لیست مربوط به تاریخ ۲۹ سپتامبر تا ۵ اکتبر می‌شود، در واقع یک بازه زمانی ۷ روزه. قبل از بررسی جدول بهتر است نگاهی به آن داشته باشیم:

 1. The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III
 2. FIFA 18
 3. Final Fantasy IX
 4. Assassin’s Creed Freedom Cry
 5. Titanfall 2
 6. NieR: Automata
 7. Patapon
 8. Dragon Quest III
 9. Destiny 2
 10. Battlefield 4 Premium Edition
 11. Undertale
 12. Assassin’s Creed Syndicate
 13. Earth Defense Force 4.1: Shadow of New Despair
 14. Minecraft: PlayStation 4 Edition
 15. Dishonored 2
 16. Ruiner
 17. Dragon Quest II
 18. Horizon Zero Dawn
 19. Dragon Quest X: All in One Package
 20. Final Fantasy X/X-2 HD Remaster

در جدول این هفته شاهد حضور The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III در جایگاه اول هستیم. این سری در ژاپن بسیار محبوب است و رسیدن آن به رتبه نخست و حتی جای خوش کردن آن برای هفته آینده در این رتبه هم چندان جای تعجب نخواهد داشت. این بازی در جدول مربوط به فروش نسخه فیزیکی بازی‌ها در ژاپن هم در جایگاه اول جای خوش کرده بود. در رتبه دوم هم بازی FIFA 18 جای گرفته است. اولاً باید گفت که این سری در ژاپن به اندازه انگستان و دیگر کشورهای اروپایی محبوب نیست پس تبعاً فروش آن هم پایین‎‌تر از این کشورها خواهد بود. نکته دوم اما آن است که بعضی نسخه‌های این سری در ژاپن بسیار پرطرفدار و پرفروش ظاهر شده‌اند بنابراین نمی‌توان با قاطعیت گفت که سری FIFA در ژاپن فروش خوبی ندارد. در رتبه سوم هم Final Fantasy IX جای گرفته که هفته پیش عرضه شده بود و در جدول مربوط به هفته گذشته، در جایگاه نخست قرار داشت. عملکرد این بازی از لحاظ فروش بسیار خوب تلقی می‌شود. یکی از نکات جالب جدول آن است که Titanfall 2 در جایگاه پنجم قرار گرفته و بالاتر از Destiny 2 است که در رتبه نهم قرار دارد. NieR: Automata هم همچنان به حضور در جدول ادامه می‎دهد.

در نهایت، Dragon Qiest XI برای دومین هفته متوالی است که در جدول ۲۰ بازی پرفروش قرار ندارد ولی نسخه‌های قدیمی این سری مثل Dragon Quest X: All in One Package در جدول حضور دارند و جدول بدون نام Dragon Quest باقی نمانده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید