گیفت کارت
گیفت کارت

مایکروسافت در حال آزمایش ایکس‌باکس وان ایکس برروی تلویزیون‌های قدیمی است

۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴

مایکروسافت درحال آزمایش ایکس‌باکس وان ایکس برروی تلویزیون‌های قدیمی است، تا اطمینان حاصل کند کاربرانی که تلویزیون‌ ۴K ندارند هم همچنان می‌توانند از تهیه کنسول مذکور لذت ببرند.

در تبلیغ کنسول ایکس‌باکس وان ایکس، از آن بعنوان دستگاهی برای تجربه کیفیت ۴K یاد شده است، کنسولی که می‌تواند با در اختیار داشتن تلویزیون‌های مورد نظر تجربه‌ای جذاب و فوق‌العاده را برای دارندگان خود رقم بزند. در اینجا سوالی که پیش می‌آید این است که: پس تکلیف کسانی که تلویزیون ۴K ندارند چه می‌شود؟

با توجه به اینکه روز به روز شاهد کاهش قیمت تلویزیون‌های ۴K هستیم، اما با این وجود هرکسی بودجه تهیه آن‌ها را ندارد… و مایکروسافت نیز کاملا به این موضوع واقف است. آقای آلبرت پنلو (Albert Penello) مدیر ارشد بخش محصولات مایکروسافت در گفتگو با مجله Wired اظهار کردند که، کنسول ایکس‌باکس وان ایکس تحت آزمایش‌های بسیاری قرار گرفته تا اطمینان حاصل شود که آماده ارائه کیفیت ۴K است. ایشان توضیح دادند:

حدس می‌زنم حدود نیمی از کسانی که وان ایکس را در روز اول خریداری می‌کنند، نسل جدید تلویزیون‌ها نیز تهیه کرده‌اند. اما برای آن دسته از افرادی که از چنین امکاناتی برخوردار نیستند، شرکت مایکروسافت پروژه‌ای را جهت آزمایش مواردی که به “نابودگر رویا/ Dream Killer” معروف هستند – اشاره به تلویزیون‌های از رده خارج شده قدیمی – راه‌اندازی کرده است.

این دقیقا همان نقطه‌ای است که ما با اعصاب طراحان خود بازی می‌کنیم :)

ایشان توضیح دادند که آقای جان اسناولی (John Snavely) مدیر بخش طراحی کنسول نیز با تیم بازطراحی رابط نرم‌افزاری ایکس‌باکس همکاری می‌کند. در این پروژه مهندسین و طراحان به این فکر می‌کنند که همه افراد دارای تلویزیون‌های ۴K نیستند. 

تلویزیون‌های قدیمی چیزهایی هستند که ما باید سال‌ها پیش آن‌ها را از رده خارج می‌کردیم. اصلا جالب نیست. ما مدت زمان زیادی صرف کردیم تا مطمئن شویم بازی‌هایمان برروی این “نابودگران رویا” نیز خوب بنظر می‌رسند.

بنابراین بنظر می‌رسد با وجود اینکه دارندگان تلویزیون‌های ۴K مزایای بیشتری را دریافت خواهند نمود، اما استفاده از ایکس‌باکس وان ایکس برای همگان میسر باشد. آقای کریس تکتور (Chris Tector) مهندس نرم‌افزار استودیوی Turn 10، سازنده عنوان Forza Motorsport 7، توضیح دادند که:

تصور مسابقه با اتومبیل‌های خاص در پیست Nurburgring، زمانی که باران درحال باریدن است و صدای برخورد باران با بدنه اتومبیل‌تان این حس را به شما القا خواهد کرد که هنگام رانندگی با اتومبیل خود با طوفانی مواجه شده‌اید، بسیار فوق‌العاده است. عنوان Forza Motorsport 7 تلفیقی از این موارد است: جلوه‌های بصری (گرافیک)، جلوه‌های صوتی (صدا) و شبیه‌سازی – شما با اتومبیل خود درحال جنگیدن هستید تا آن را درون مسیر جاده نگه دارید.

تمامی این موارد تاثیر عاطفی برروی بازی‌باز خواهند گذاشت که پیش از این من انتظارش را نداشتم!

بنابراین اکنون به این نتیجه می‌رسیم که ظاهرا ایکس‌باکس وان ایکس حتی برای کسانی که از تلویزیون‌های ۴K بی‌بهره‌اند، مزایایی جهت ارائه دارد. این کنسول قرار است در تاریخ ۷ نوامبر (۱۶ آبان) منتشر شود. از دیگر اخبار بتازگی منتشر شده در مورد ایکس‌باکس وان ایکس می‌توانید “نظر تحلیلگران در مورد قیمت ایکس‌باکس‌وان‌ایکس و میزان فروش آن” را در وب‌سایت گیمفا مشاهده نمائید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید