کمی تا رستگاری | نقد و بررسی PES 2018

۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰

رقابت ، همیشه در طول تاریخ دیده شده و خواهد شد. رقبای کوچک و بزرگی که حتی اکنون هم در حال دیدن آن ها هستیم . مانند رقابت مسی و رونالدو ، سونی و مایکروسافت ، اپل و سامسونگ  و کلی رقابت و رقبای دیگر ! می توان گفت که بزرگترین مزیت رقابت ، پیشرفت است! رقابت ، مانند این است که دو فرد در یک مسابقه ، می خواهند مسیری را فتح کنند! هر قدم که فرد اول به جلو می رود ، فرد دوم را مجبور به طی کردن دو قدم می کند ، این دو فرد دقیقاً مکمل یکدیگر هستند. درست مانند رقبایی که به آن ها اشاره کردیم. کونامی و الکترونیک آرتز نیز همانند دیگران البته سالهاست که با یکدیگر سر و کله می زنند! اگرچه در سالهای اخیر ، هر قدم که Pes به عقب برگشت ، FIFAیک قدم به جلو رفت ، اما Pes با بهبود ها و ویژگی های خوبی که از خود نشان  داد ، مخصوصاً در این سالها، به خوبی خود را به حریف نزدیکتر کرد.  درست است که طی چند سال اخیر ، Pes سرش را از برف بیرون برد، نگاهی به اطراف کرد و دستی به سر و صورت خود کشید ، اما آیا تمام اینها کافی بود؟ با نقد و بررسی PES 2018 ، همراه ما باشید.

تغییراتی که در بازی صورت گرفته اند، می توانند آنقدر کوچک باشند که حتی متوجه نشوید! اما همین تغییرات ریز ، یک پله به لذت بخش تر کردن تجربه بازی می افزایند!

برای شروع ، بیایید ابتدا گیم پلی بازی را زیر ذره بین ببریم! گیم پلی که از مهمترین ارکان PES به شمار می رود ، باز هم دچار تغییرات بسیار ریزی شده ، مهمترین نکته البته این است که کونامی ، قصد داشته با حفظ همان دستپخت قبلی ، و اضافه کردن ادویه های خوب ، هر بار محصولی بهتر و مرغوب تر را ارائه دهد. اینگونه است که انیمیشن ها در PES 2018 نرم تر از گذشته شده اند و کونامی بازی را اینبار عمیق تر  از قبل ساخته است. همین نکات ، به ارائه فوتبالی جذاب تر کمک شایانی می کنند و در نهایت منجر به نزدیکی بیشتر بازی به واقعیت خواهند شد. آنچه که در سالهای گذشته برای واقع گرایانه تر شدن بازی سدی بزرگ بود ، سرعت بیش از حد گیم پلی به شمار ممی رفت ، قدم های بازیکنان کمی نا معمول و سریع بود! حالا در ننسخه ۲۰۱۸ ، سرعت بازی معقول تر ازهمیشه دیده می شود .موردی که همیشه در PES تحسین می شد ، تفاوت مدل حرکت و استایل بازیکنان بود که هم اکنون ، با بهتر شدن ، تجربه فوق العاده ای به ما خواهد داد.  قدم های سریع مسی و حالت خاص حرکت رونالدو ، تفاوت بازی بازیکنان قد بلند با قد کوتاه و ظرافت بازی بازیکنان تکنیکی ، همه و همه در بازی به خوبی پیاده شده اند و آنقدر این  ویژگی های بازیکنان و استایل هایشان به خوبی پیاده شده که مثلا در هنگام بازی با تیمی مانند  بارسلونا ، آن هم در نیوکمپ ، واقعاً احساس می کنید در حال کنترل ورژن اصلی بازیکنان هستید! ظاهرا سازندگان اینبار برای انتخاب موسیقی های بازی سلیقه بیشتری به خرج داده اند ! و  شاهد موسیقی های مرغوب تری نسبت به سالهای گذشته هستیم( هر چند با تعداد نه چندان زیاد) البته اگر چه موسیقی در بازی ای مانند PES ، تنها در مواقعی که در منو هستید به کار می آید و در حین بازی به آن نیازی ندارید ، اما مطمئناً می توان روی تنوعی که ایجاد می کند حساب کرد.

به جرأت می توان گفت که گیم پلی PES 2018 ، آنقدر لذت بخش است که از تک تک پاس هایی که می دهید لذت می برید!

گیم پلی بازی ، هر سال بهتر از سال قبل بنظر می رسد و من فکر می کنم که با بهترین گیم پلی سری در چند سال اخیر طرف هستیم. تغییرات جزئی در گیم پلی ، روح تازه ای به آن اهدا کرده است و سبب هر چه زیباتر شدنش می شود. ” به جرأت می توان گفت که گیم پلی PES 2018 آنقدر لذت بخش است که از تک تک پاس هایی که می دهید لذت می برید! ” هر مسابقه ، یک چالش جدید را به همراه دارد. و صریح تر بگویم ، واقعاً هیچ بازی فوتبالی به اندازه PES 2018  اینچنین حس خوبی را در حین بازی به شما نمی دهد! پاس ها ، سانتر ها و شوت ها همگی زیبا طراحی شده اند. از نظر جلوه های بصری نیز مانند همیشه ، هیچ انتقادی وارد نیست . طراحی چهره ها ، همانطور که در نسخه های قبل مشاهده کردیم ، فوق العاده هستند و هر سال هم بهتر می شوند. طراحی چهره ها ، بهتر از این نمی شد و کونامی در این مورد ، ابداً کم نگذاشته است.

” کونامی ، دست شما را باز گذاشته است تا همانگونه که می خواهید ، فوتبال بازی کنید.”

PES 2018 از حیث تنوع تاک تیک ها و آزادی عمل برای پیش برد مسابقه ، بسیار بهتر از نسخه های پیشین عمل کرده است. درست مانند یک سرمربی ، تاکتیک تیمتان را انتخاب کنید و طبق  آن جلو بروید. مانند بارسلونا بر روی مالکیت توپ حساب کنید ، یا مانند یوونتوس به دفاع بپردازید و بر روی ضد حمله ها تمرکز کنید. شما کاملا آزاد هستید تا هر طور که می خواهید ، تیمتان را هدایت کنید و این آزادی عمل ، یکی دیگر از نکات بسیار مهم و البته مثبت نسخه ۲۰۱۸ به شمار می رود. هرچند که در نسخه های قبل هم شاهد وجود تاکتیک ها و روش های بازی مختلف بودیم ، اما اینبار گسترده تر از همیشه آنها را در اختیار داریم.

همانند بسیاری از تفاوت هایی که میان PES و FIFA دیدیم ، تفاوتی که اکنون به آن می رسیم بسیار مهم محسوب می شود! یک کنترل سینه ، آنهم خارج از محوطه ! تنظیم زاویه و فشار دادن کلید شوت می تواند در همان ثانیه نخست بازی به گل تبدیل بشود! به همین سادگی (!) ؛ شاید گفتن اینکه در PES 2018 ، هنوز هم گل زدن آسان است و اگر با یک شوت کات دار مستقیماً در همان دقایق اول به استقبال دروازه بان بروید ، احتمال گل شدنش خیلی زیاد است ، کم لطفی باشد ! اما حقیقت این است که در بازی ای مانند PES ، می توان گل هایی به ثمر رساند که در FIFA با بارها و بارها تلاش به آنها دست پیدا کرد. حالا که صحبت از تفاوت و تغییر شد ، بد نیست تا نگاهی به دیگر تغییرات بازی داشته باشیم.  همانطور که بالاتر گفته شد ، تغییراتی که در نسخه ۲۰۱۸ می بینیم ، تغییراتی انقلابی نیستند.  Master League ، که یکی از مهم ترین بخش های بازی محسوب می شود نیز تغییر بزرگی به خود ندیده .  اضافه شدن تصاویر واقعی بازیکنان ، تغییر جزئی در منو  و اضافه شدن مصاحبه ها ، از جمله همین تغییرات ریز است. اما مشکل اینجاست که Master League امسال نیز مشکلات سال گذشته را به ارث برده و هنوز هم شاهد همان کاستی های قبل هستیم. و البته نقل و انتقالات !!! ؛ به سادگی می توان گفت نقل و انتقالات در مستر لیگ خیلی عجیب و بعضاً خنده دار است! خریدن لیونل مسی ، با ۶۰ میلیون یورو!!! ( دقیقاً با همین یک جمله می توان به توصیف مستر لیگ نسخه ۲۰۱۸ پرداخت!) نقل و انتقالات به شدت ساده است! شما می توانید کلیدی ترین و مهمترین بازیکنان را با قیمتی باور نکردنی به خدمت بگیرید و رسماً یک تیم منتخب از بهترین بازیکنان جهان ترتیب داده ( و حتی هر سال با شادمانی هر چه تمام تر هر چه جام و افتخار وجود دارد را نصیب خودتان کنید!) البته خب این پایان کار نیست و خوشبختانه همچنان می توان مسترلیگ را یک بخش سرگرم کننده دید! ولی اگر کونامی فکری به حال سرزنده کردن این بخش نکند ، مسترلیگ ، بی ارزش و خسته کننده خواهد شد.

” PES 2018 ، از همان مشکلات همیشگی و آزار دهنده رنج می برد “

از مسترلیگ نیز اگر رد بشویم ، به بخش آنلاین PES 2018 می رسیم. تقریبا ً همه چیز در این بخش مانند سال گذشته باقی مانده ، به جز حالت جدیدی که بازیکنان را به صورت ۳ مقابل ۳ (۳ vs 3 )در برابر یکدیگر قرار می دهند . نکته بسیار خوب  این است که اهمیت کار تیمی در این حالت به خوبی پیاده شده و اگر با تیم خود هماهنگ باشید ، مطمئناً نتیجه خواهید گرفت. سرور ها و کیفیت بازی آنلاین ، آنطور که تاکنون دیدیم ، میان نسخه های قبل بهترین بوده است.  My Club که رقیب جدی Ultimate Team محسوب می شود ،  دقیقاً مانند باقی بخش ها ،تغییرات کمی را تجربه کرده و همان حرف های همیشگی را دارد . اما حداقل امسال احساس راحتی بیشتری با آن می کنیم! به سادگی می توان گفت که بزرگترین مشکل PES 2018 ، وجود همان مشکلات قدیمی و همیشگی است ، ایراد هایی که هر سال در بازی مشاهده می کنیم و بدتر از آن هم این است که انگار حتی ذره ای تلاش و وقت برای رفع آنها صرف نشده است!

همانطور که بالاتر اشاره کردیم ، بازی از لحاظ کیفیت و جلوه های بصری ، طراحی چهره و انیمیشن ها فوق العاده عمل کرده و همه PES های قبل را پشت سر گذاشته است. البته من مطمئن هستم که خود راموس نیز از مشکلات تکراری بازی خسته شده است!!!

درست مثل سال گذشته ، هر ایرادی که به PES 2017 گرفتیم را باید به PES 2018 نیز بچسبانیم! کمبود لایسنس برای تیم های خوب و معتبر ، یکی از آزار دهنده ترین مشکلات هر سال PES است که گویی سازندگان کلا آن را فراموش کرده اند! تیم های معتبر دیگر مانند بایرن مونیخ و چلسی و ده ها تیم دیگر هیچکدام با اسم و مشخصات واقعی در بازی دیده نمی شوند و اگر می خواهید تا اطلاعات اصلی تیم مورد نظرتان را در بازی داشته باشید ، ضروری است تا فایل های مختص آن را بارگیری کرده باشید. بعد از آن اگر بخواهیم از بحث لایسنس ها و انتقالات نیز رد بشویم ، با حفره ای عمیق بنام گزارشگری مواجه می شویم ، گزارشگری ، باز هم مانند سال گذشته تکراری و خسته کننده است ، جملاتی که می شنوید ، ممکن است آنقدر تکرار بشنود که تا یکی دو هفته بعد از خرید ، آنها را حفظ کرده باشید! حتی گاهاً گزارشگران عزیز که Peter Drury و Jim Beglin باشند ، اقدام به گفتن جملات جالبی می کنند! که در کل توصیه ما به شما این است قید صدای صد البته زیبای گزارشگران را بزنید! عجیب است که سازندگان تلاش بزرگ و خاصی نداشته اند و  نتوانستند این ایرادات را برطرف کنند اما ما خوشحالیم که ۲۰۱۸ ، هنوز ادامه راهی را می رود که ما به آن امید بسیاری داریم؛PES 2018 ، مطمئناً تجربه ای دلنشین و لذت بخش با خود به همراه می آورد و مشکلاتی که دارد ، اگرچه گاهی آزار دهنده ظاهر می شوند ، اما به هثچ وجه نمی توانند مانع لذت بردن شما باشند. کونامی ، سعی کرده تا با حفظ همان فرمول دلنشین همیشگی ، تجربه ای لذت بخش تر از قبل را به ما بچشاند و بنظر ، دستور پخت کونامی اگرچه طعم فوق العاده ای به ما می دهد ، اما هنوز هم نیاز به تغییرات و ادویه هایی دارد تا دقیقاً همان چیزی بشود که انتظارش را داریم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • gamerxgamer گفت:

  پیش رو در فیفا:خیلی ساده است تشکیل شده از پاس به هم تیمی و دوباره توپ روگرفتن . برای گل زدن پاس به هم تیمی ودوباره توپ رو گرفتن وشوت زدن

  0
  0
 • safar گفت:

  از لحاظ جذابیت نظر بنده اینه که pes خیلی بهتر از fifa عه و مثلا ممکنه یه بازی ۲ هیچ عقب باشی ولی بتونی کامبک کنی ولی توی فیفا کامبک زدن آرزوعه
  اگه راجع به کلیات بازی مثل گل زدن و شادی گل و تماشاگرا و کلا جزیات بازی pes فاجعس و شاید یک ماه اولی که بازی میکنید براتون تازگی داشته باشه ولی بعد از چند ماه کاملا تکراری میشه و درنتیجه بازی کردن خیلی کسل کننده میشه ، به نظر بنده توی مسر لیگ هم باید به عنوان یک مربی بتونی تو بازی زنگی کنی و اختیاراتت در حد یک مربی باشه و نه بیشتر و نه کمتر ، فرضا لیست خریدتو بدی ، اینکه باشگاه بتونه بخره یا نتونه بخره هوشمند باشه و مث واقعیت فرضا نیمار نتونه به این راحتی با یه پیشنهاد بیاد لیورپول

  0
  0
 • safar گفت:

  کاش میشد توی مستر کادری که نتایج رونشون میده و کلا همه کار های تلوزیونی ، هوشمند باشه و فرضا اگه یه مربی بره اسپانیا ، تصویر برداری و گزارشگر مثل تلوزیون اسپانیا باشه

  0
  0
 • Sarrow3 گفت:

  در فیفا همین که شوت ها خیلی سخت و و طبیعیه به نظرم ارزش داره.

  0
  0
 • safar گفت:

  توی بخش دریبل هم فاجعس و باید دریبلا متنوع و راحت تر بشه زد که فرضا حتی یکجا که به سرعت میره بازیکن لااقل بشه دریبل رونالدینیویی یا زیدانی به پوقع زد ولی توی pes توی نقاط مهم زمین مثل پشت محوته جریمه بخوای یکی دو پا بزنی از بازیکن که رد نمیشه هیچ موقعیت رو هم دو دستی تقدیم حریفت میکنه

  0
  0
 • playdead1990 گفت:

  من دموی FIFA و PES رو بازی کردم از لحاظ گیم پلی PES رو خیلی بیشتر دوست داشتم ولی از لحاظ گزارشگر و لایسنس و جزئیات(مثل چمن و مربی ها و…) FIFA خیلی بهتره ولی به نظرم هنوزم هیچکدوم کامل نیستن و پس از گذشت این همه سال هنوز یه فوتبال عالی منتشر نشده که مجموع نکات مثبت PES و FIFA رو باهم داشته باشه.

  0
  0
 • SON OF EA گفت:

  با سلام.من نسخه دمو و نسخه کامله بازیو بر روی
  ps4 و pc بازی کردم…
  این نقد کاملا فن بودن طرف رو نشون میده..
  دلیلشم الان میگن..
  وقتی که طرف فوتبالو فقط تو بارسا و رعال ببینه همین میشه دیگه..بازی فوتبالو باید یه کارشناس فوتبال مثل اقای صدر و یا کسایی حرفه ای نقد کنن
  نه کسایی که از فوتبال فقط مسی و رونالدو رو میدونن

  گرافیک مثال زدنی .
  پس تا حالا گرافیک ندیدی داش…
  طراحی فوقع العاده ..البته باید اینو میگفتی طراحی خوب تیمای لایسنس..
  طراحی چهرهای بازیکنای سیتی یونایتد و لایپزیگ
  و دیدی ؟…طراحی باکایوکا.چطور ادن هازارد چطور ؟
  خالکوبیای لورن کوتینیو فرمینیو کاریوس نیست چرا؟
  مگه تور دربازه های انفیلد قرمز نیست؟
  پس چرا این تو سفیده هنوز …
  جایگاه کوپ تو انفیلد چرا نیست اصلا..
  پرچم ها و بنرهایی از بیل شنکلی پیزلی و جرارد چرا نیست؟؟
  چرا فقط اول بازی صدای سرورد y.n.w.a میاد و
  دیگه تا اخر بازی خبری از تشویق بی امان انفیدیا نیست؟
  مگه رختکن انفیلد اینجوری نیست که اول از پله بیان پایین بعد میان تو زمین
  پس پله هاش کو؟.
  چرا هند نیست تو بازی هنوز؟…
  هوای برفی کجاست؟
  بایرن نیست چرا ؟؟
  و بقیه ورزشگاها که اینگار کلا ۵۰۰ نفر داخل ورزشگاه
  هستن …اینه بهترین شبیه ساز..
  چرا موقع پنالتی و کرنر خطا از فیفا ۱۷ اسکی رفته و
  اولش با عکس راهنمایی میکنه …
  طرف نوشته هنگام ترکیب ریختن عکس بازیکنا واقعی رو گذاشتن که واقعا عالیه.
  همین شما نبودی وقتی که فیفا اینو گذاشت گفتی
  یک عمل بی فایده…..
  تو ۹۰ دقیقه بازی هافبک میبینی کلا ۱۳ تا پاس داد.
  این چه فوتبال واقعیه دیگه بابا…..
  چرا اول شروع میشه عکس نمیار است اونم تو بارسا
  دمبله چرا نیست تو بارسا
  محمد صلاح چمبرلین رابستون سولانکه چرا تو لیورپول نیستن ؟
  شماره فرمینیو چرا هنوز ۱۱ است و ۹ نیست؟.
  این چه لایسنی بود کرد این بشر…
  به عنوان یک لیورپولی ..
  کونامی رید به لیورپول و انفیلد با اینجور ساختنش..
  یه سوال دارم از پیس بازا مگه شما نمیگفتین پیس رو بازی میکنیم چون سرعتیه حالا چرا پیستون داره هر سال کند تر میشه خخخخ..
  در کل ۷ از ۱۰ خوب بود.. نمره ۸.۵ دادن به این بازی
  حرامه بازی که هنوز هند نداره خخخ…
  چهره دیبالا خخخ…
  چهرها رو میشه گفت نه پیس عالیه نه فیفا.
  یه بازیکنای فیفا عالیه و یه بازیکنای پیس..
  ولی اینو باید قبول کرد که تو پیس ادم حس نمیکنه
  که تو ورزشگاه داره بازی میکنه ..
  اونم بخاطر درست نکردن جو ورزشگاه و گزارشگرش است…
  خدایی گزارشگرس فقط داد میزنه همین ..

  0
  0
 • xman77 گفت:

  اصلا مشخصه خیلبی ها دست به این نسخه عالی PES 2018 نزدن !! برید درجه سختی جدید بازی به نام لجند که به بازی اضافه شده رو بازی کنید یعنی خون گریه میکنید !!! درجه سختی لجند PES 2018 شاهکاره تمامه …..
  انیمیشن ها و مدلینگ و چهره ها و فیزیک توپ و گرافیک بازی و برخورد های فیزیکی در بالاترین سطح خودش هست و از بازی رقیب فرسنگ ها جلوتره !

  فقط بازی در بخش صدا گذاری ضعیفه و سازنده ها باید به این بخش رسیدگی کنن .
  حالت کواپ در بخش انلاین و سرور های خییل بهتر امسال نسبت به سال قبل و مستر لیگ بهبود یافته و خیلی موارد دیگه بازی رو واقعا عالی کرده …..
  شما فیفا فن ها البته متعصباش رو میگم برید به انیمیشن ها و مدلینگ و چهره ها و فیزیک توپ فاجعتون برسید که دقیقا بازی انگاری نسل هفتمه داریم بازیش میکنیم و بازی فقط لایسنس داره اونم که چی ؟ لیگ ایتالیا رو برین ببینید اصلا چهره های خیلی زیادی ساخته نشده در صورتی که در PES کلی چهره ها در لیگ ایتالیا و فرانسه و اسپانیا ساخته نشده ……
  فیفا در این نسل هشتم فقط یه بازی پر زرق و برق ظاهری هستش ولی طبلی تو خالی !! فیفا در نسل هفتم شاهکار بود ولی در این نسل هشتم یک فاجعه تمام ……

  0
  0
 • aref44 گفت:

  اول که ممنون بابت نقد .. در مورد لایسنس که اصلا نمیشه خرده گرفت به کونامی چون دست فیفاست .. اما در مورد گزارشگر واقعا شورشو درآورده کونامی .. خب لامصب عوضشون نمیکنی لااقل ۴ تا جمله جدید اضافه کن .. مثل همیشه گرافیک فوق العاده ، گیم پلی روون و خوب ..

  0
  0
 • mohammad گفت:

  pes دیگه به خاطرت پیوست الان قدرت دست فیفاست
  اگر واقعا به فوتبال علاقمند باشید بی شک سراغ فیفا خواهید رفت pes جز اینکه هر سال ضعیف و ضعیف تر بشه چیز دیگه نداره از لحاظ فروش هم که هرسال جزو بدترین بازی های ورزشی میشه در مقابل فیفا فروش بسیار خوبی میکنه و همیشه برتری خودش رو نسبت به pes نشون میده به نظر من مقایسه fifa و pes خنده داره چون اصلا در حد هم نیستن و مشخصه که قدرت دست فیفاست

  0
  0
 • عامون گفت:

  اقا همینو بگم که من تا نصب کردم ۵ دیقه از بازی گذشته بود SHIFT +DELETE Neutral واقعا داره پسرفت میکنه Neutral

  0
  0
 • DFSHINNOK7 گفت:

  دوستان عزیز یک نکته در مورد لایسنس: (قبلش اینو بگم که من چشم بسته از هیچ بازی ای طرفداری نمیکنم و همین مورتال کامبت که تصویر آواتارمه، سال ها ازش ایراد گرفتم)
  لایسنس کلی فیفا در اختیار EA هست و مشکل اصلی کونامی قانون گذاری فدراسیون فیفاست که فقط به یک کمپانی حق خرید لایسنس کامل رو میده و در اینجا کونامی مجبوره تک تک لایسنس های بازیش رو جدا بخره و لیگ قهرمانان هم بصورت جدا خریده چون خیلی از تیم های مهمی که توی لیگ قهرمانان هستن، توی PES حضور ندارن. (باید تک تک لایسنس کنه که این کارو نکرده)
  این موضوع هم برای هر فدراسیون ممکنه متفاوت باشه، مثلا NBA لایسنس کامل مسابقاتشو به ۲K و EA داده و هیچ مشکلی در این سال ها نبوده. در نتیجه باید یک روزی برسه که فدراسیون فیفا با خرید لایسنس توسط چندین کمپانی موافقت کنه و اون موقع هست که مشکلات لایسنس PES میتونه حل میشه.

  0
  0
 • Kooroshmda گفت:

  من نمیفهمم هر کی میاد نظر میده تو این سایت بقیه میان میگن فلانی بچه هستی و و و من تا جایی که سنم قد میده از زمانی که doom روی ام‌ اس داس بود و با فلاپی بازی میکردی و کیساافقی زیر مانیتور قرار میگرفت گیم میزدم از اون فیفاهای قدیمی و ۹۸ و wining eleven ای پلی وان و همه نسخه ها فیفا و فوتبالا کونامی و بازی کردم و روند تغییراتشو خودم حس کردم هر سال ، یه زمانی فیفا در برابر پس هیچ بود خیلی بد بود ولی خدایی من کاری به فیفا الان ندارم ولی شما به این موکت میگین سیمولاشن زمین چمن؟ بازی کنا هنوز‌ موقعی که وارد زمین میشن وای میسن تو یک خط فیزیک طبیعی ندارن آخه یکم واقع بین باشید حالا طراحی چهره خوب ولی بازی از ورزشگاه گرفته تا تماشاگرا تا خود بازیکنا فیزیک مناسب ندارن ،تازه نسبت به پارسال بهتر شده پارسال که فاجعه بود واقعا به شخصه از کونامی نا امید شدم

  0
  0
 • Kojima گفت:

  فوتبال رو باید سونی و تو کی بسازن

  0
  0
 • adams-khersi گفت:

  به غیر از گزارشگر هیچ ایرادی نداره! لایسنس و ترنسفر که با یه لایو آپدیت۲ دقه ای و پچ ۵ دقیقه ای حله، فقط بوندس لیگا نیمده اونم تا ۴۸ دیگه اوکی میشه! عاقا اونا که ریجن۲ عربی ان بزنن با گزاشگر عربی خیلی خووووووبه یارو واااااااای، فیفا بره یکم رو تکل کار کنه! رو تیم ملی ها کار کنه! تو فیفا یه تیم تو آسیا لایسنس نیس! چمپینونز لیگ و لیگ اروپا ام که نداره! پرسپولیسش ام خیلی خووووبه، شادی بعد از گل طارمی عین خودشه، از دور خیلی شبیه ان Razz
  بعد از ۲سال دوباره بک دادم به PES و کاملا راضی ام…

  0
  0
 • Mehran abdi گفت:

  سلام من چون خودم طرفدار شدید pes هستم البته FIFA بازی میکنم در کل این سری pes ضعف اساسی در بخش دفاع داره از نظر هجوم و تکنیک و تاکتیک واقعا بازی بهتر شده ولی در بخش دفاع مشکل پرس و خیلی موارد دیگر و میشه عینا دید تو سایت های خارجی که دنبال میکردم عینا دیدم که دلیل اینکه pes18 نتونست امسال فروش انچنانی داشته باشه بخاطر همین مورد دفاع defending بود که خیلی در موردش بحث و جدل شده حتی فیلم که ی تیم سازنده خود کونامی ارائه داده بودن تو یوتیوب مربوط به همین ضعف دفاع بود که راحت توپ رد میشه بدون پرس مثلا خود من با جهت دفاع میکنم که از حرفه ای ترین نوع دفاع و سخت ترین روش توپ گیری ولی متاسفانه میزنم که بازیکنا تو دفاع راحت جا میمونه چون چیزی به عنوان پرس انگار تعریف نشده در مل از هر نظر واقعا نسبت به نسخه های پیشین برتری پیدا کرده ولی مشکل دفاعش خیلی شدیدا رو اعصاب ولی در فیفا واقعا بازی منطقی تر منطقی تر شده ،از مشکلات دفاعی میتونم بگم وقتی بازیکنی رو با روش خودتون پرس میکنید به محض اینکه پاس دو مرحله ای میده دفاع سریع میره سمت بازیکنی که بهش پاس داده شده و از طرفی هم سلکت کردن رو بازیکن سخت میشه چون هوش مصنوعی استباه میکنم و همین باعث میشه فضای خالی به مهاجم حریف میده از این سوتی ها در دفاعش کاملا مشخصه که برای امثال من که کاملا هجومی بازی میکنن و دریبل و پاس که حریف کلافه میشه راحت دفاع بخاطر نوع برنامه نویسی راحت منجر میشه به گل خوردن

  0
  0
 • Mamaliz96 گفت:

  من از فیفا ۹۸ تا فیفا ۰۷ عاشق بازی بودم بعد سیستمش یکم قوی شد و روی سیستم من اجرا نمیشد رفتم سمت Pesتا سال ۲۰۱۶ طرفدار دوآتیشه Pes شدم با همه بدبختیای لایسنس تیما لباسا لیگها پای بازی بودم پارسال کنسول ایکس باکس وان گرفتم
  روش Fifa17 داشت و Pes نداشت منم به اجبار بازی کردم الان دوساله دیوونه وار عاشق Fifa هستم
  اینجا پست Pesهست از فیفا تعریف نمیکنم
  ولی همینقدر بگم که Konami تا وقتی فقط گرافیک و ساخت قیافه مهم باشه براش
  و هیچ تلاشی برای رفع سیستم بازی گیم پلی و ساختارش نکنه تا ۲۰۰ سال دیگم زیر سایه Ea میمونه
  اگه کسی ادعای گیمر بودن داره تو فیفا مشخص میشه
  یه جنگ واقعیه با کاملترین جزئیات

  0
  0
 • Ahmadreza1266 گفت:

  اولاً شماهایی که میگید پیس در حد فیفا نیست چرا اصلا میاید نقدشو میخونید و نظر میدید

  دوماً از‌ پیس۱۹ و فیفا ۱۹ که دبگه پیس ucl رو نداره و تو فیفا میاد ؛؛ شرکت کونامی گفت که در پیس ۱۹ شاهد لایسنس لیگ های هلند-فرانسه۱و۲-پرتغال-برزیل-شیلی-برزیل-بوندسلیگا
  و لایسنس تیم های بزرگ خواهید بود

  در ضمن گفتش که حالا که ucl رو نداریم تمام تمرکزمون میره روی گیم پلی تا نشون بدیم بدون ucl هم چیزی ازمون کم نمیشه که هیچ بلکه پیشرفت هم خواهیم کرد

  شما فیفا باز هاهم برید فیفا تونو بازی نکنید نیاید نظر منفی بدید اینجا تا بگید پیس بدتره

  0
  0