گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

نگاهی به واژه‌ی «ترافلاپس» | رتبه‌بندی کنسول‌های بازی بر اساس میزان فلاپس

نگاهی به واژه‌ی «ترافلاپس» | رتبه‌بندی کنسول‌های بازی بر اساس میزان فلاپس

پس از عرضه ی کنسول های نسل هشتم، کمپانی های بزرگ به این نتیجه رسیدند که برای ارائه‌ی کیفیت بهتر به سخت افزار های قدرتمند تری نیاز دارند. اما توان آن روز های PS4 و اکس باکس وان واقعا در حدی نبود که تمامی نیاز های گیمر ها و البته توسعه دهندگان را برطرف کند. در نتیجه آن ها تصمیم گرفتند پدیده ای به نام نسل “هشت و نیم” را وارد دنیای گیم کنند و با عرضه ی کنسول هایی که تفاوت سخت افزاری شان با کنسول قبلی در حد و اندازه ی جابجایی یک نسلی نبود، به قول مایکل پچر، نیم قدم به جلو رفتند.

گیمر ها در مواجهه با این پدیده دو دسته شدند. عده ای از همان ابتدا بنا کردند به ساز مخالف زدن و با محکوم کردن تصمیم مایکروسافت و سونی، براعت خود را رسما از پدیده ی نسل هشت و نیم اعلام نمودند. عده ای نیز از این تصمیم استقبال کرده و از آن حمایت کردند. خارج از این که این پدیده دقیقا به نفع ما گیمر ها است یا به ضررمان، سوال اینجاست که نسل هشت و نیم دقیقا یعنی چه؟! این ارتقای سخت افزاری “نیم قدمی” دقیقا قرار است چقدر باشد؟

پیرامون همین مبحث کمپانی های بزرگ برای معرفی بهتر کنسول های جدید خود و مقایسه‌ی قدرت سخت افزاری آن‌ها با ورژن های گذشته از کلمه ای به نام «ترافلاپ» (teraFLOP) استفاده کردند. لغتی که این روز ها به لطف معرفی شدن اکس باکس وان اکس، خیلی بر سر زبان ها می چرخد. بد نیست نگاهی داشته باشیم به معنای این کلمه و پس از آن کنسول های بازی مختلف را بر اساس میزان آن مرتب کنیم.
این مقاله ترجمه‌ای است نه چندان وفادار (!) از وبسایت گیم اسپات.

ترافلاپ، لغتی که این روز ها به لطف معرفی شدن اکس باکس وان اکس، زیاد بر سر زبان ها می چرخد.

«ترافلاپس» یا teraFLOPS یعنی چه؟

لغت FLOPS در واقعا مخفف عبارت floating point operations per second یا عملیات ممیز شناور بر ثانیه است. این واحد برای بیان بالاترین میزان از قدرت یک پردازنده ی گرافیکی به کار می رود.

کلمه ی tera در واقعا پیشوندی است که یک تریلیون واحد را مشخص می کند. همانطور که giga پیشوندی برای اشاره به یک میلیون است. یک ترافلاپس در واقع ۱۰ به توان ۱۲ فلاپس و یک گیگافلاپس به معنی ۱۰ به توان ۹ واحد فلاپس است.

ساده ترین فرمول برای محاسبه ی ترافلاپس بدین صورت است:

تعداد هسته های موازی پردازشگر گرافیکی × حداکثر سرعت کلاک بر حسب مگاهزتر × ۲ تقسیم بر ۱٫۰۰۰٫۰۰۰

ضریب ۲ در فرمول به این خاطر افزوده شده که برخی از پردازنده های گرافیکی توانایی انجام دو عملیات را به صورت همزمان دارند و برای به دست آوردن عدد فلاپس باید بالاترین میزان از توانایی را در نظر گرفت.

حال با استفاده از این فرمول عدد فلاپس کنسول اکس باکس وان را اندازه گیری می کنیم:
واحد پردازش گرافیکی کنسول دارای ۷۶۸ هسته ی پردازش موازی است. حد اکثر سرعت کلاک پردازنده نیز ۸۵۳ مگاهرتز است. زمانی که ۷۶۸ را در ۸۵۳ و سپس در ۲ ضرب می کنیم و حاصل را تقسیم بر ۱۰۰۰۰۰۰ می کنی عدد ۱٫۳۱ به دست می آید. در نتیجه می توان گفت کنسول اکس باکس وان از قدرت پردازش ۱٫۳۱ ترافلاپس بهره می برد.

آیا ترافلاپس برای اندازه گیری قدرت پردازنده ها معیاری کامل و قابل اتکا است؟

خیر. اگر چه این عدد می تواند تا حد زیادی پیش نمایشی از قدرت پردازنده ی مورد نظر را به ما ارائه کند اما به طور مستقیم تعیین کننده‌ی این میزان نیست. مثال های نقض آن در کارت های گرافیکی به فراوانی دیده می شوند. مثلا کارت RX 480 از کمپانی AMD از ۵٫۸ ترافلاپس قدرت پردازشی بهره می برد. اما این کارت اندکی ضعیف تر از کارت GTX 980 کمپانی Nvidia است که از قدرت ۴٫۶ ترافلاپسی بهره مند است. لذا نمی توان گفت این عدد به طور قطعی تعیین کننده ی میزان ضعف و قدرت کنسول ها است اما می تواند در این باره گرایی کلی به ذهن مخاطب بدهد.

در ادامه قصد داریم تا کنسول های بازی ای که تابحال به بازار ها عرضه شده‌اند را بر اساس این معیار مرتب کنیم و ببینیم کدام یک از آن‌ها از میزان فلاپس بیشتری بهره می‌برند.


Sega Dreamcast

با کنسول دریم کست از سگا آغاز می کنیم چون این اولین کنسولی است که درباره ی میزان فلاپس آن اطلاعات دقیقی داریم.
کنسول سگا در ۲۷ نوامبر ۱۹۹۸ به بازار آمد و پردازنده ی گرافیکی ۱۰۰ مگاهرتزی PowerVR2 آن قدرتی برابر با ۱٫۴ گیگافلاپس را ارائه می داد.

بازی‌های که بر روی این کنسول گرافیک قابل توجهی داشتند عبارت اند از: Jet Grind Radio, Soulcalibur, Shenmue, Shenmue II, Resident Evil Code: Veronica, Ecco the Dolphin: Defender of the Future, Rez


PlayStation 2

کنسول فوق‌العاده‌ی سونی با نام PlayStation 2 در چهارم مارچ سال ۲۰۰۰ به بازار های جهانی عرضه شد. این کنسول از پردازنده ی گرافیکی ۱۵۰ مگاهرتزی استفاده می کرد که توانی برابر با ۶٫۲ گیگافلاپس را برای آن فراهم کرده بود. این میزان ۴٫۴ برابر بیشتر کنسول سگا یعنی دریم کست بود و به این کنسول اجازه داد تا بازی‌ها را با کیفیت بسیار بیشتری اجرا کند.

عناوینی که بر روی این کنسول عملکرد گرافیکی قابل توجهی داشتند عبارت اند از:

God of War, God of War II, Final Fantasy X, Final Fantasy XII, Shadow of the Colossus, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Metal Gear Solid 3: Snake Eater, Onimusha 3: Demon Siege, Ratchet and Clank: Up Your Arsenal, Gran Turismo 4, Zone of the Enders: The 2nd Runner, Jak 3


Nintendo GameCube

کنسول جدید نینتندو در چهارده سپتامبر سال ۲۰۰۱ عرضه شد و توانست با پردازنده‌ی ۹٫۴ گیگافلاپسی خود قدرتی بیشتر از پلی استیشن ۲ ارائه کند. قدرت این کنسول حدود ۱٫۵ برابر PS2 بود.

عناوینی که بر روی این کنسول عملکرد گرافیکی قابل توجهی داشتند:

Resident Evil 4, Star Fox Adventures, Star Wars Rogue Squadron: Rogue Leader, Metroid Prime, Metroid Prime 2 Echoes, F-Zero GX, Legend of Zelda: The Wind Waker, Super Mario Sunshine, Super Smash Bros. Melee, Legend of Zelda: Twilight Princess


Nintendo Wii

کنسول Wii پنج سال بعد از عرضه ی گیم کیوب و در نوزدهم نوامبر سال ۲۰۰۶ عرضه شد. کنسول نینتندو از پردازنده‌ی Hollywood کمپانی ATI استفاده می کرد که می توانست سرعت کلاکی برابر ۲۴۳ مگاهرتز را ارائه کند. با عرضه‌ی این کنسول، نینتندو تصمیم گرفت بر روی کنترلر های حرکتی تمرکز کند. در نتیجه پیشرفت چندان بزرگی در قدرت پردازشی آن بوجود نیامد. این کنسول قدرتی برابر ۱۲ گیگافلاپس داشت که به نسبت کنسول قبلی یعنی گیم کیوب، صرفا ۱٫۲۷ برابر ارتقا یافته بود. در واقع اگر معیارمان عدد فلاپس باشد این کمترین میزان ارتقایی است که یک کنسول نسبت به همتای بازنشسته‌ی نسل پیشین خود دارد.

عناوینی که بر روی این کنسول عملکرد گرافیکی قابل توجهی داشتند:

Red Steel 2, Donkey Kong Country Returns, The Legend of Zelda: Skyward Sword, Super Mario Galaxy, Super Mario Galaxy 2, Mario Kart Wii, Super Smash Bros. Brawl


Microsoft Xbox

با این که کنسول مایکروسافت پنج سال قبل از کنسول Wii و در پانزدهم نوامبر سال ۲۰۰۱ عرضه شده بود، اما توانست با پردازنده‌ی NV2A ی کمپانی انویدیا، قدرتی برابر ۱٫۶ قدرت کنسول حرکت محور نینتندو ارائه کند. سرعت کلاک ۲۳۳ مگاهرتزی این کنسول به آن اجازه داد تا با ارائه ی قدرت ۲۰ گیگافلاپسی، جزو ۱۰ کنسول قدرتمند تاریخ باشد.

عناوینی که بر روی این کنسول عملکرد گرافیکی قابل توجهی داشتند:

Ninja Gaiden Black, Splinter Cell: Chaos Theory, Burnout Revenge, Doom 3, Dead or Alive Ultimate, Forza Motorsport, Chronicles of Riddick, Far Cry Instincts, Halo, Halo 2


PlayStation 3

پلی استیشن ۳ در یازدهم نوامبر سال ۲۰۰۶ عرضه شد و توانست با پردازنده‌ی RSX انویدیا قدرتی برابر ۲۳۰٫۴ گیگا فلاپس را عرضه کند. عددی که به طرزی شگفت انگیز رکورد اکس باکس را ۱۱٫۵ برابر ارتقا داد. این کنسول همچنین نسبت به کنسول قبلی سونی یعنی PS2 جهشی ۳۷٫۱ برابری داشت و بدین ترتیب توانست بالاترین جهش میان نسلی تاریخ در کنسول های مخصوص بازی را داشته باشد.

عناوینی که بر روی این کنسول عملکرد گرافیکی قابل توجهی داشتند:

God of War 3, Killzone 3, Gran Turismo 5, Heavy Rain, Uncharted 2, Uncharted 3, The Last of Us, Beyond: Two Souls


Xbox 360

با این که این کنسول یک سال پیش از پلی استیشن ۳ یعنی در ۲۲ نوامبر سال ۲۰۰۵ به بازار آمد، توانست به اندازه‌ی ۹٫۶ واحد گیگافلاپس بیشتری نسبت به کنسول سونی ارائه کند. اکس باکس ۳۶۰ با پردازنده ی Xenos و سرعت کلاک ۵۰۰ مگاهرتزی آن توانست قدرتی ۲۴۰ گیگافلاپزی ارائه کند. که به نسبت کنسول قبلی مایکروسافت جهشی ۱۲ برابری داشت.

عناوینی که بر روی این کنسول عملکرد گرافیکی قابل توجهی داشتند:

Gears of War 3, Alan Wake, Dirt 3, Fight Night Champion, Viva Piñata, Crysis 3, Forza Motorsport 4, Call of Duty: Advanced Warfare, Halo 4, Dead or Alive 5: Last Round


Nintendo Wii U

کنسول نه چندان موفق Wii U در هجدهم نوامبر سال ۲۰۱۲ عرضه شد. فرکانس ۵۵۰ مگاهرتزی چیپ Latte از کمپانی AMD به Wii U اجازه داد تا توانی برابر ۳۵۲ گیگافلاپس را ارائه کند. میزانی که ۲۹٫۳ برابر از کنسول Wii قوی تر است.

عناوینی که بر روی این کنسول عملکرد گرافیکی قابل توجهی داشتند:

Mario Kart 8, Super Smash Bros. for Wii U, Super Mario 3D World, Bayonetta 2, Xenoblade Chronicles X, The Legend of Zelda: Breath of the Wild


Nintendo Switch

سویچ اولین و تنها کنسول نینتندو است که قدرتش به حد ترافلاپ می رسد. این کنسول که در تاریخی نه چندان دور یعنی سوم مارچ ۲۰۱۷ عرضه شده توانسته قدرتی یک ترافلاپسی ارائه دهد. این کنسول ۲٫۸ برابر از Wii U قوی تر است و از یکی از پردازنده های سری Tegra ساخت کمپانی انویدیا استفاده می کند. نینتندو بار دیگر با سویچ تصمیم گرفت به جای قدرت سخت افزاری بر روی مواردی چون جابجایی راحت تر کنسول و طراحی آن به صورت دستی و خانگی تمرکز کند. گرچه شروع این کنسول با وجود بازی های قدرتمندی چون زلدا بسیار عالی بود اما باید دید نینتندو موفق می شود از تکرار سرنوشت Wii U جلو گیری کند یا خیر.

عناوینی که بر روی این کنسول عملکرد گرافیکی قابل توجهی داشتند:

Mario Kart 8 Deluxe, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Arms, Fast RMX


Xbox One

اکس باکس وان چند روز بعد از کنسول پلی استیشن ۴ در ۲۲ نوامبر ۲۰۱۳ عرضه شد و از سری پردازنده های AMD Radeon با کلاک ۸۵۳ مگاهرتزی استفاده کرد. این کنسول توانست قدرت ۱٫۳۱ ترافلاپس را ارائه کند که به معنی ۳۱۰ گیگافلاپس بیشتر از کنسول تازه نفس سویچ است. این کنسول توانست قدرتی ۵٫۴ برابر بیشتر از کنسول قبلی مایکروسافت یعنی اکس باکس ۳۶۰ ارائه دهد.

عناوینی که بر روی این کنسول عملکرد گرافیکی قابل توجهی داشتند:

Forza Horizon 3, Quantum Break, Gears of War 4, Titanfall 2, Rise of the Tomb Raider, Ryse: Son of Rome


Xbox One S

این کنسول که در واقع مدل جمع و جور شده ی اکس باکس وان است در دوم آگوست سال ۲۰۱۶ عرضه شد. اکس باکس وان اس توانست قدرت ۱٫۳ ترافلاپسی وان را به عدد ۱٫۴ ارتقا دهد. یعنی حدود هفت درصد قدرت بیشتر.

عناوینی که بر روی این کنسول عملکرد گرافیکی قابل توجهی داشتند و از قابلیت HDR پشتیبانی می نمودند:

Battlefield 1, Deus Ex: Mankind Divided, Gears of War 4, Mass Effect Andromeda, Resident Evil 7


PlayStation 4

و اما پلی استیشن ۴٫ کنسولی که تا مدتی پیش قدرتمند ترین کنسول جهان بود اما هم اکنون یکی از سه کنسول برتر در میزان عدد فلاپس است. این کنسول که در ۱۵ نوامبر سال ۲۰۱۳ یعنی یک هفته زود تر از اکس باکس وان عرضه شد توانست با ارائه ی قدرت ۱٫۸۴۳ ترافلاپسی در زمینه ی قدرت سخت افزاری گوی سبقت را از رقیبش برباید. این کنسول ۷٫۹ برابر از پلی استیشن ۳ قوی تر بود.

عناوینی که بر روی این کنسول عملکرد گرافیکی قابل توجهی داشتند:

Infamous Second Son, Killzone Shadow Fall, Uncharted 4: A Thief’s End, Horizon Zero Dawn, The Order: 1886


PlayStation 4 Pro

در دهم نوامبر سال ۲۰۱۶ پلی استیشن پرو کنسول ها را وارد نسل هشت و نیم کرد و با پردازنده ی ۹۱۱ مگاهرتزی خود قدرتی برابر با ۴٫۲ ترافلاپس ارائه داد. میزانی که ۲٫۲ برابر بیشتر از پلی استیشن ۴ اصلی است. هدف از عرضه ی این کنسول، دستیابی به رزولوشن ۴k، فریم ریت بهتر و همینطور پشتیبانی بهتر از تکنولوژی VR بود.

عناوینی که بر روی این کنسول عملکرد گرافیکی قابل توجهی داشتند:

Deus Ex: Mankind Divided, The Elder Scrolls Online, Ghost Recon Wildlands, Horizon Zero Dawn, inFAMOUS Second Son, The Last of Us Remastered, The Last Guardian


Xbox One X

این کنسول قرار است تا در هفتم نوامبر سال ۲۰۱۷ عرضه شود. با پردازنده ی ۱۱۷۲ مگاهرتزی Polaris از کمپانی AMD، اکس باکس وان اکس قادر است توان شگفت انگیز ۶ ترافلاپسی را ارائه کند. این باعث می شود این کنسول به اندازه ی ۱٫۸ ترافلاپس قوی تر از PlayStation Pro باشد. این کنسول همچنین نسبت به اکس باکس وان جهشی ۴٫۵ برابری خواهد داشت.


یک جمع بندی کلی بر روی نمودار

همانطور که میبینیم کنسول های بازی و گرافیک بازی های ویدئویی با سرعتی خیره کننده در حال پیشرفت هستند و با هر نسل قدرت سخت افزاری و توان پردازش آن ها چندین برابر می شود. این مسئله ذهن بسیاری از ما را به فکر فرو خواهد برد. با این شرایط واقعا سخت است که بخواهیم آینده ی صنعت گیم را پیش بینی کنیم. با این حال یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از گیمر ها را به خود مشغول کرده این است که:

کیفیت گرافیکی بازی های ویدئویی با سرعت شگفت انگیزی بیشتر می شود.

برای دیدن بازی ها با کیفیت کاملا «فوتورئال» (Photoreal) به چه میزان از قدرت سخت افزاری نیاز است؟

طراحان اپیک گیمز به این سوال این گونه پاسخ می دهند:
خب ما در حال حاضر می توانیم با نور پردازی ثابت و بدون حضور انسان ها، صحنه هایی کاملا فوتورئال را از دل کنسول های فعلی بیرون بکشیم. پس بخشی از راه را رفته ایم! اما برای طراحی محیط های دینامیک و با حضور مدل های پیشرفته و سایه زنی شده همچون محیط های خیس، سطوح صیقلی و بازتابنده و موارد سنگین گرافیکی از این دست، شاید به حدود ۴۰ ترافلاپس قدرت پردازشی نیاز داشته باشیم!

با توجه به پیشرفت روزافزون و بسیار سریع دنیای سخت افزار و کنسول های بازی، به نظر شما چقدر زمان لازم است تا به چنین سطحی در بازی های ویدئویی دست یابیم؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

12345678910(20 رای, میانگین آرا 9٫20 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. vito corleone گفت:

  کلاً سخت افزار کنسول ها در مقابل pc حرفی واسه گفتن ندارن و این انحصاری هاشونه که تا ابد در کنارشونه

  191Thumb up 236Thumb down
  • 7KHAT گفت:

   چرا نمیدوم دوستان حالا اومدن دارن میگن برتری به اینا نیست…خب همه اینو میدونن این مقالم نخواست بگه که Xbox one X بهتره…فقط داره از نظر قدرت سخت افزاری مقایسه میکنه…حالا هی بیاین بگین برتری ب اینا نیست..ماهم میدونیم…
   ……………………………………………….
   دوستان gta x 1050 ti تا کی جواب میده؟

   59Thumb up 154Thumb down
   • گفت:

    به نظرم دوستان اگر میخواید گرافیک بخرید یا نخرید
    یا جی تی ایکس ۱۰۶۰ ۶ گیگ بخرید
    چون همین ۱۰۶۰ ۶ گیگ هم به مرور زمان و با توجه به گرافیک بازی ها قدرتش پایین میاد
    پس پول رو بیخودی حروم نکنید. مارک ام اس آی خوبه. گیگا هم خوبه. ایسوس خوبه ولی گرون تره تو ایران به خاطر محبوبیت ایسوس. همون ام اس آی بهتره. خودم ۱۰۸۰ اش رو دارم.
    سی پی یو هم حتما آی سون ببندید مثلا ۷۷۰۰k
    رم هم حتما ۱۶ گیگ و باس ۲۴۰۰ حداقل و مارک جی اسکیل خوبه.
    این ۳تا رو اگر قرار شد دستگاه ببندید در نظر بگیرید
    البته سی پی یو ای که گفتم نیاز به خنک کننده داره که فنش حتما ۲۴۰ باشه و مایع ببندید
    پاور رو هم حداقل ۷۵۰ ببندید که اگر قطعه ای کم و زیاد شد کم نیارید و پلاتینیوم باشه. حالا از هر مارکی خریدید. گرین خوبه و ارزون.
    ************************

    راستی ادمین جان
    حالا که داری لطف میکنی و تائید میکنی نظرات من رو
    بعضی هاش وقتی لاگ اوت میکنم پیدا نیستند
    یعنی فقط وقتی خودم لاگ این میشم میبینم. باگه چیه نمیدونم
    مرسی

    25Thumb up 37Thumb down
    • jgjg گفت:

     می گویند اکس باکس وان ایکس همیشه کنسول قوی‌ای بوده. بله این کاملاً صحیحی‌ ست. اما این کدام دولت بود که قدرت اکس باکس وان ایکس را به جهانیان ثابت کرد؟
     *صدای غریو جمعیت*
     شما این فن بوی ها را نمی‌شناسید. من این فن بوی هارا می‌شناسم. این ها در خیابان ها بین مایکرو فن ها و سونی فن ها دیوار خواهند کشید.
     #اکس_باکس_۱۴۰۰
     #پلی_استیشن_۱۵۰۰

     62Thumb up 42Thumb down
     • گفت:

      کلا جایی که درباره ی کنسولها وسخت افزارشونه نیا درباره ی pc نظر بده در جواب به Vito corleone تو همونی که همین چند روز پیش اومدی از سوییچ با اون سخت افزار مسخرش که بعداز ps4 معمولی عرضه شده ولی نصف ps4 سخت افزار داره طرفداری کردی وگفتی مهم بازی انحصاریه نه سخت افزار (جون هرکی دوست داری اگه دروغ میگم بگو دروغ میگی ) تو از همون اولم از ps4 و xbox one بدت میومد و درضمن pc بازهای عزیز هم زودتر برند کمپین تشکیل بدند تا راکستار دلش براتون بسوزه و Red dead r2 براشون عرضه بشه خودتون چند ماه پیش نوشته بودید که کمپین تشکیل دادید پس بیخود ناراحت نشید.

      38Thumb up 31Thumb down
     • گفت:

      من یه سوال از pc بازها دارم با احترام ببینید درسته یا نه بنظر شما اگه یه کنسول ۱میلونی با گرافیک اولش عالی -وسط نسل خوب -آخرنسل متوسط داشته باشید و برای کنسولتون یعنی ps4 یا xbox one هشت سال بازی عرضه بشه بدون مشکل بهتره یا یه سیستم ببندی ۵ تا ۲۰ میلیون از متوسط تا عالی و بعد ۲ تا ۳ سال ۱۰ تا قطعه بالاترش بیاد وتو هم دلت بسوزه که دیگه نمیتونی بازیهای جدید رو بازی کنی و دوباره باید هزینه ی هنگفتی برای قطعاتش بدی به جان خودم گزینه ی دوم فقط به نفع تولید کنندگان قطعاته چون هرسال میتونند قطعات جدیدشون رو به فروش برسونند و به ضرر بازیباز من اینجا تازه حرف از انحصاریهای محبوب ps4 هم در مقایسه نزدم چون خودتون میدونید زمانی که god of war جدید معرفی شد رکورد بازدید از فیلمهای یوتیوب و شبکه های اجتماعی زده شد اگرم مشکلتون بازیه که شما میتونید فوق فوقش با ۵۰ تا ۸۰ تمن هربازی پی اس فوری که دوست داشتید قانونی وهم آنلاین هم آفلاین بازی کنید

      45Thumb up 24Thumb down
      • گفت:

       من به عنوان یک پی سی فن جوابت رو میدم
       برای اینکه یک پی سی داشته باشی که بازی های الان رو روی گرافیک بالاو فریم ۶۰ جواب بده به ۴ ۵ میلیون حداقل نیاز داری
       و این کامپیوتر تا چندین سال جوابت رو میده
       یعنی قشنگ یک نسل رو جواب میده حالا تنظیمات رو سال های آینده میاری پایین تر که تازه مثل کنسول میشه یعنی گرافیک پایین تر و ۳۰ فریم مثلا
       ولی خوب خرید کنسول به صرفه تر هستش
       اگر آدم گرافیک پرستی نیستی
       اگر فریم برات مهم نیست
       اگر بازی انصحاری میخوای
       اگر میخوای هزینه کم بکنی کنسول بهترین گزینس
       *****************
       ولی اگر آدم گرافیک پرستی هستی
       فریم برات مهمه
       به غیر از بازی میخوای برنامه های دیگه هم باهاشون کار کنی مثلا برنامه های گرافیکی یا مثلا فیلم ببینی یا اینترنت بگردی و یا بازی های آنلاین بزنی
       و پول برات مهم نیست
       کامپیوتر بهترینه تو این مورد
       *******************************
       با توجه به وضعیت مالی مردمم تو کشور خودم کنسول رو پیشنهاد میکنم
       ولی خودم در کنار پلی ۴ حتما نیاز به یک کامپیوتر دارم
       هم برای برنامه های گرافیکی مثل مکس و زبراش و فتوشاپ
       هم برای وب گردی ( امروز با موبایل اومدم دستم خواب رفت اون همه تایپ کردم )
       هم برای فیلم دیدن
       هم برای بازی های آنلاین مثل اورواچ که با موس اینها خیلی راحت تره
       خلاصه بستگی به طرف و نیاز هاش داره
       ولی یک کنسول با توجه به قیمتش عالیه
       مخصوصا پلی ۴ که کلی انحصاری هم داره
       من خودم فقط به عشق انحصاری هاش خریدم
       تا اینجا هم فاینال فانتیزی و نیوح و انچارتد ۳ خیلی بهم حال داده
       بیشتر از بقیه بازی ها

       32Thumb up 27Thumb down
      • hamidreza111 گفت:

       Crysis 3برای سه پلتفرم منتشر شد
       اما کنسول کجا و پی سی کجا
       البته نه فقط در موردCrysisاینطوریه بلکه اکثر موارد
       ما هرچقدر پول بدیم اشش رو میخوریم شما غصه ی ما پی سی باز ها رو نخور

       30Thumb up 61Thumb down
      • SAYED گفت:

       اولا سوال اشتباهه
       کجای دنیا دیدی کسی سیستم ۵ میلیونی بسته بعدش بعد ۲، ۳ سال قدیمی شده؟
       اصلا همچین چیزی نداریم…..

       30Thumb up 41Thumb down
      • SAYED گفت:

       دوستان خودشون میتونن تشخیص بدن کنسول قوی تره یا pc
       کلی فیلم تو اینترنت هست

       27Thumb up 35Thumb down
      • SAYED گفت:

       بعدشم راحت میشه دسته رو به pc وصل کرد و لذت برو تو تنظیمات هست

       27Thumb up 38Thumb down
      • SAYED گفت:

       بعدشم تو شوتر همه میدونن موس و کیبورد گیمینگ یه چیز دیگس

       30Thumb up 37Thumb down
      • SAYED گفت:

       و در جواب با کمال احترام باید بگم دوست عزیز که اصلا اینطور نیست
       بالا بری پایین بیای این حقیقت تلخ رو باید قبول کنی که Pc همیشه از کنسول قوی تر بوده و خواهد بود…….
       اونی که میخوتد بازی رو روی اولترا و نهایت کیفیت و ثبات فریم اجرا کنه میره PC میخره و اونی که اجرای بازی روی بالاترین کیفیت زیاد براش مهم نیست و اصل بازی و انحصاری هست میره سمت کنسول
       به نظرم بهترین کنسول همین نسل همین ps4 معمولیه تا آخر نسل هم براش بازی میاد……..

       26Thumb up 38Thumb down
      • SAYED گفت:

       دوست عزیز
       میدونم منظورتون چیه ولی من با همین PC که گیمینگ هم نیست کلی بازی گرافیکی اجرا کردم و همین برام بس بود راستش کنسول خیلی دوست داشتم ولی نشد برام………
       والا تو شهر من بازی پلی استیشن ۴ ۵۰ .۸۰ تومن نیست
       من با کنسول دشمنی ندارم
       فقط میگم
       کنسول انحصاری داره و PC قدرت
       ایا با این مخالفی؟

       34Thumb up 33Thumb down
     • گفت:

      خوب بچه ها بیستودویمین کنسول زندگیم خریدم ps4 ۵۰۰ گیگ رو فروختم یک ترا خریدم

      1Thumb up 1Thumb down
    • 7KHAT گفت:

     نه عزیز من گرافیکم خراب شده فقط باقی سیستم دارم بخاطر همین باید ی گرافیک جدید ببندم سیستمم کاملا متوسطه…
     i5 4440 با رم ۸ه
     میخوام ببینم گرافیک مناسب این چیه

     7Thumb up 3Thumb down
     • sajad.pcgamer گفت:

      همون کارتgtx 1050 ti برای این سیستم عالیه
      من خودم این کارت و دارم و واقعا راضیم اکثر بازی ها با گرافیک بالا و فریم چهل تا شصت اجرا میشه

      البته سی پی یو من مدلi5 7400 هستش ولی با این سی پیو شما هم تقریبا همین سطح گرافیک و فریم رو میده سیستم

      10Thumb up 1Thumb down
    • sajad.pcgamer گفت:

     داداش این سیستم که تو داری میگی
     همه قدرت خریدشو ندارن
     واقعا گرون در میاد

     نظر محبوب به انتخاب کاربران 42Thumb up 2Thumb down
    • گفت:

     کلا جایی که درباره ی کنسولها وسخت افزارشونه نیا درباره ی pc نظر بده در جواب به Vito corleone تو همونی که همین چند روز پیش اومدی از سوییچ با اون سخت افزار مسخرش که بعداز ps4 معمولی عرضه شده ولی نصف ps4 سخت افزار داره طرفداری کردی وگفتی مهم بازی انحصاریه نه سخت افزار (جون هرکی دوست داری اگه دروغ میگم بگو دروغ میگی ) تو از همون اولم از ps4 و xbox one بدت میومد و درضمن pc بازهای عزیز هم زودتر برند کمپین تشکیل بدند تا راکستار دلش براتون بسوزه و Red dead r2 براشون عرضه بشه خودتون چند ماه پیش نوشته بودید که کمپین تشکیل دادید پس بیخود ناراحت نشید..

     16Thumb up 6Thumb down
    • thef گفت:

     @beyond2souls
     پولشو بده تا ببندم Yes

     9Thumb up 6Thumb down
  • darush-horror گفت:

   ماهیت pc خیلی نزدیک به ابزارهای چند کاره است. خیلی فعالیت ها مثل دیدن فیلم و استفاده از انواع نرم افزار ها و…..
   کارهای بیشمار دیگری که می توان با آن انجام داد….
   امروزه pc جولانگاه انواع بازی های مستقل شده تا هم استعداد های جدید کشف شود و هم زمینه ای فراهم شود برای ساخت بازی ها…
   کنسولها از آنجایی که تمرکز صد در صدی روی بازی ها دارند خیلی موفق تر می توانند باشند . که نمود این مسله در بازی های انحصاری خیلی ملموس تر می تواند باشد……
   البته توجه داشته باشید که pc های گیمینگ هزینه زیادی را طلب می کند و باید حسابی دست به جیب شوید…
   آقای صدری مرسی بابت اطلاعات درجه یک مقاله…….

   11Thumb up 7Thumb down
  • SAYED گفت:

   ایکس باکس وان ایکس قوی تره
   ولی مایکروسافت باید برنامه خوبی برای انحصاری هاش داشته باشه
   مگه نه میشه مثل نسل ۶
   Ps2 خاک کرد Xbox رو
   بدلیل انحصاری های ناجورش!!!!!!
   خوبه دوباره برم پا god hand
   (فقط مونده سونی نسخه بعدی اینو تایید کنه)
   مایکرو فن ها ناراحت نشن خودم pc فنم

   17Thumb up 12Thumb down
  • Godofwar0385 گفت:

   تو این مقاله نوشته ایکس باکس ۳۶۰توانست قدرت بیشتری نسبت به رقیب خود سونی ارائه دهد منظورش پی اس۳هست.مگه قدرت پی اس۳از ایکس باکس۳۶۰بیشتر نبود؟و در جواب شما باید بگم که اینقدر قدرت پی سی رو به رخ نکش ما از بچه گی با کنسول و دسته راحت بودیم و اصلا هم پی سی رو واسه بازی کردن قبول نداشتم و ندارم حالا میخاد قدرت داشته باشه میخاد ن. و بگم که مقاله هم در مورد کنسولا بود ن پی سی.پلتفرمی که رددد واسش نیاد چه فایده ای داره حالا هی بگو گرافیک داریم در ضمن همین کنسولا اینقدر گرافیکشون عالیه که واسه ما زیادم هست حالا اگه زیاد رو گرافیک تعصب داری پرو و وان ایکس میتونند نیازتو برابرده کنند

   33Thumb up 9Thumb down
   • گفت:

    پلی ۳ قوی تر بود
    لطفا اصلاح کنید
    این اشتباه رو سایت همسایه هم کرده بود

    GPU GPU: RSX “Reality Synthesizer” @ ۵۰۰MHz, 400 GFLOPS floating point performance

    منبع : digitaltrends.com

    12Thumb up 4Thumb down
   • SAYED گفت:

    خب ددش خدای جنگی من
    ایکس باکس ۳۶۰ قوی تر نبود ولی بازی هاش راحت تر کرک میشد ارزون تر بودن همین شد
    ولی نسل ۶ برعکس پلی ۲ هیچ قوی تر از ایکس باکس نبود ولی انحصاری داشت مثل شما و………
    قدرت زیاد ملاک نیست…..
    الانم سونی پیروزه….
    به خاطر انحصاری های ناجورش
    و مایکرو باید یه فکری کنه…………………………

    17Thumb up 0Thumb down
    • Godofwar0385 گفت:

     داداش اخرش پی اس ۳بازیهاش شد دونه دوتومن و در جواب بالاکه میگی پی سی بهتره میخام بهت بگم مگه ما چقدر گرافیک میخایم؟

     15Thumb up 0Thumb down
     • SAYED گفت:

      والا من که کل رو سر low میارم خدا رو شکر ROTFL

      17Thumb up 5Thumb down
     • Hossein E گفت:

      من موندم کی گف پیسی گیمر فقط گرافیک میخواد به خدا قسم این همه سال گیمرم هیچ وقت گرافیک معیار اولم نبوده من بهترین بازیهای عمرم جز کرایسیس اونم نه بخاطر گرافیکش خیلی شاخه گرافیکی نبودن من به این دلایل پیسی رو اول میگیرم بعد کنسول هارو به نوبت
      ۱موس وکیبورد Grin لامصب ۴ ۵ تا کنسول داشتم تو هیچ کدوم به راحتی با اینا نبودم
      ۲ لیگ wow اینارو بازی نکنم میمیرم
      ۳من با کامپیوتر برنامه یی مثل فوتوشاپ ورد خیلی زیاد کار میکنم و واقعا لازم دارم انقدرم نگین پیسی گیمر نژاد پرست به خدا من به بزرگیه کریتوس ایمان دارم چون خودم باهاش بزرگ شدم کلا تو سایت دوتا نخاله پیسی گیمر بیشتره؟نیست. کل کل و بحث از یه جایی به بعد بی احترامی محسوب میشه

      13Thumb up 3Thumb down
   • Aazziinn74 گفت:

    شما اون زمان رو که فقط PC وسیله ی بازی بود رو یادت نیس.واسه همین اینقدر با کنسول راحتی.کسی که از بچگی با موس و کیبورد اومده بالا,با دسته و این داستانا خر نمیشه.اینم در نظر داشته باش همه ی بازی هایی که با کنسول انجام میدی,با یه PC ساخته میشن.PC ای که اصلا جایز نیس با کنسول مقایسه اش کنی.در مورد Red dead R2 هم بگم.زمانی که GTA V واسه PC نیومد همین حرفارو زدین.اما چند ماه بعد Rockstar نسخه ی کاملا بهینه GTA V رو عرضه کرد که قابلیت هایی (مثل حالت اول شخص) رو داشت که نسخه ی کنسولی نداشت.پس در نظر بگیر ک احتمالا RDR2 واسه PC میاد.اگرم نیومد,فدای سرم.تهش اینه که ۲ماه کنسول دوستان رو میگیریم RDR 2 میزنیم و افتخار میکنیم PC fan هستیم Smile

    11Thumb up 5Thumb down
 2. به به ممنون از جناب صدری عزیز
  اطلاعات بسیار خوب و مفیدی بود،این مقاله روی ترافلاپس تمرکز داشت و هونطور که اشاره شد ترافلاپس بیشتر به معنی عملکرد بهتر نیست
  دم ps2 گرم که با اون قدرت ضعیف تر نسبت به رقبا،خودشو تو تاریخ جاودانه کرد Yes Yes

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 37Thumb up 2Thumb down
  • گفت:

   دقیقا‌‌ اومدم همین‌رو بگم که گفتی
   تو بحث گرافیک‌قدرت‌به‌خیلی‌چیزا‌ربط‌داره
   منتهی‌بعضی ها‌که‌ راستگویی و یک رو‌بودنشون ثابت شده به‌همه هی میان از نا اگاهی مردم‌سو استفاده‌ میکنند و با کلمه‌ ۴ کی واقعی و ترافلاپس بیشتر‌ سعی‌میکنند‌جعبه بدون بازی رو بفروشن که به خاطر قیمت بالاش موفق نخواهند شد.
   ****************
   دوستان دقت‌کردید تمام‌اساسین ها معمولا شهر شلوغ و پر از آدم‌بود.
   ولی این اساسین جدید تو مصر‌و چیزی که من تو تریلر‌دیدم چقدر خلوته ؟
   تازه با این‌همه که از سر‌و تهش‌زدن‌که مثلا ۴کی واقعی روی وان‌ایکس بیاد اخرش هم‌نیومده
   گیمر‌واقعی گرافیک پرست و پیکسل شمار‌نیست.
   هرکی‌هم‌میخواد‌ بدش بیاد بیاد گیمر‌نیستی داداش.

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 42Thumb up 8Thumb down
   • موافقم با شما
    اصلا به نظرم حداقل نصف دلیلی که الان همین اکس باکس وجود داره،بازی انحصاری Halo بود که تو زمان خودش شاهکار شاهکار شاهکار بود و سبک شوتر رو واقعا متحول کرد
    قیمت وان اکس نسبت به قدرتش خوبه،ولی با این بازیای انحصاری که داره هرگز در حد قدرتش فروش نمیکنه
    و کاملا مشخصه که این نسل برنده سونی هست،کافیه یه نگاه به لیست وحشت(انحصاری های سونی توی دو سال آینده) بندازید تا متوجه بشید

    اساسین هم که خیلی بهش امیدوار بودم،ولی گیم پلی هایی که ازش منتشر شد هرگز نتونست نظرم رو جلب کنه
    گرافیک توی گیم مهمه،ولی من همین پارسال دو نسخه ی اول کرش رو با شبیه ساز روی PC اجرا کردم و لذت بردم،یا حتی اویل ۲ رو که بازی نکرده بودم بازی کردم،گیم پلی کرش جاودانه س،درست مثل ماریو و رزیدنت ۴ و خیلی از گیم های واقعی دیگه
    به نظر من گیم پلی نسبت به گرافیک اولویت بالاتری داره

    32Thumb up 3Thumb down
   • مخصوصا اون مرحله یونیتی که ده هزار تا آدم بود(البته زیاد مطمئن نیستم این عددش باشه)

    11Thumb up 0Thumb down
 3. John Reese گفت:

  تا پنج یا شیش سال بعد، حداکثر تا ۱۰ سال دیگه به چنین پیشرفتی می رسن

  8Thumb up 4Thumb down
 4. وقتی شما میخواین غذا درست کنین اگر برید و برنج درجه۱ بگیرید در کنارش گوشت تازه بگیرید در کنار بهترین مرغ رو هم بگیرید بهترین لپه یا لوبیا و لبنیات رو هم بگیرید اگر غذای شما “چاشنی” خوبی نداشته باشه عملا با این همه مواد غذایی در جه۱ غذای شما خوشمزه نمیشه اگر غذای شما ادویه مناسب نداشته باشه اگر اون مرغی که درست کردین یا اون خورشتی که درست کردین ادویه و چاشنی مناسبی نداشته باشه شما صرفا مواد غذایی رو حروم کردین حالا “گرافیک” در یک بازی دقیقا مثال همین چاشنی هست اگر شما داستان پردازی خوبی داشته باشی اگر شما گیم پلی خوبی داشته باشی و لی بازی شما اون چاشنی رو نداشته باشه بازی شما خوشمزه و زیبا نیست گرافیک جلوه دهنده یک بازی به چشم های مخاطب هست هیچوقت معیار گرافیک رو دست کم نگیرید
  ………………….
  بعضا دیدم یه عده میگن فلان بازی ۴K شده خب که چی خب این افراد اگر فقط یک تریلر ۲ دقیقه ای به صورت ۴K در TV4K ببینن دیگه هیچوقت در عمرشون نمیگن خب که چی چرا چون وضوح تصویری میاد مقابل چشم های شما که مثل یک معجزه هست و قول به شما میدم که به معجزه ۴K پی ببرید

  41Thumb up 81Thumb down
  • گفت:

   داداش
   من تعجب هستم شما که گیمر قدیمی هستی نسبتا
   چطور اینقدر با تعصب حرف میزنی
   الان این بازی هایی که من لیست میکنم برات؟ اینها گرافیک داشتند؟
   کلی بازی با گرافیک بالاتر زمان اینها وجود داشته
   ولی اینها بیشتر فروختن
   *******************************
   ۱ Tetris ۲۰۰۶ موبایل ۱۰۰ میلیون
   ۲ Wii Sports ۲۰۰۶ نینتندو وی ۸۲.۵۴ میلیون
   ۳ Grand Theft Auto V ۲۰۱۳

   ویندوز، ایکس‌باکس ۳۶۰، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۳ و پلی‌استیشن ۴
   ۴۵ میلیون
   ۴ Super Mario Bros. ۱۹۸۵ Nintendo Entertainment System ۴۰.۲۴ میلیون
   ۵ Mario Kart Wii ۲۰۰۸ نینتندو وی ۳۵.۵۳ میلیون
   ۶ Tetris ۱۹۸۹ گیم‌بوی، گیم بوی کالِر ۳۵ میلیون
   ۷ Minecraft ۲۰۰۹ ویندوز، مک، لینوکس، جاوا، ایکس‌باکس ۳۶۰، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۳ و پلی‌استیشن ۴ ۳۴ میلیون
   ۸ Wii Sports Resort ۲۰۰۹ نینتندو وی ۳۲.۵۸ میلیون
   ۹ New Super Mario Bros. ۲۰۰۶ نینتندو دی‌اِس ۳۰.۷۵ میلیون
   ۱۰ Minecraft: Pocket Edition ۲۰۱۱ موبایل ۳۰ میلیون
   ۱۱ Wii Play ۲۰۰۶ نینتندو وی ۲۸.۸۲ میلیون
   ۱۲ New Super Mario Bros. Wii ۲۰۰۹ نینتندو وی ۲۷.۸۸ میلیون
   ***********************************
   بابا درسته فن ایکس باکسی
   ولی خداییش یک حرفی بزن آخه به دور از تعصب
   چرا نمیخوای قبول کنی ماکروسافت فقط زمان ۳۶۰ گل کاشت
   نه قبلش نه بعدش
   ر… رفت
   هنوز خودت رو داری با ۴کی فلان گول میزنی؟
   داداش آخه گرافیک بازی وقتی خود بافت روی مدیوم هستش
   حالا رزولوشن ۴کی باشه
   چه فایده؟
   گرافیک میخوای؟ بیا کامپیوتر ۴ ۵ میلیونی بخر
   گرافیک بزار روی الترا
   بافت ها روی الترا همه چیز الترا
   همین ۳۰ فریم رو هم بهت میده
   حالا این کنسول هم که بیاد بالای ۳ میلیونه
   خوب مگه مغز آدم رو خر گاز گرفته که ۳ میلیون بخواد پای این بده؟ وقتی با ۱ ۲ میلیون بیشتر و گرافیک بیشتر + کلی بازی آنلاین مجانی و کلی امکانات دیگه میشه یک پی سی خیلی خوب بست
   *******************
   ملت میان کنسول میخرن که با کمترین هزینه بشینن بازی کنند
   شما که مثل من نسبتا سن و سال داری واقعا ازت تعجب میکنم اینقدر از روی تعصب و کورکورانه هی خودت رو با این ۴کی واقعی گول میزنی
   برنچ خورشت؟ چاشنی گرافیک؟
   الان این بازی هایی که من لیست کردم چاشنی گرافیک داشتند این همه فروختن؟
   ( به غیر از جی تی ای که کسی به خاطر گرافیکش بازی نمیکنه. به خاطر گیم پلیش هستش همه هم قبول دارن )
   همزمان اینها کلی بازی با گرافیک بالاتر خیلی بالاتر بوده و هست.
   ولی اینها بیشتر فروختن
   چون گیمر واقعی و قدیمی دنبال ۴کی و گرافیک نیست
   دنبال گیم پلی و داستانه داداش من
   حالا میخوای فبول کن میخوای نکن
   Evil Grin

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 87Thumb up 22Thumb down
   • خدای من شاهد هست فقط همون کلمه”داداش” رو از کامنت شما خوندم و صلاح هم نمیبینم کامنت های شما رو بخونم و جواب افرادی مثل شما رو بدم از این به بعد اگر کامنت من رو دیدین جوابی در ادامه ننویسین چون مایل نیستم کامنت های شما در ادامه کامنت های من باشه شاید در اینده جوابی برای کامنت هاتون نوشتم اونم فقط “شاید” موفق باشید

    30Thumb up 99Thumb down
    • گفت:

     وای چه افتخاری که یکی از ماکروفن های متعصب و ۴کی پرست و گرافیک پرست لطف نمودن و جواب من رو دادن
     واقعا باعث افتخاره Big Smile
     داداش؟ برادر؟ دوست؟ آخه یعنی اینقدر تعصب داری که وقتی یکی حرف حق میزنه حتی حاظر نیستی نظرش رو بخونی؟
     من قضاوت بین خودم و شما رو میزارم بچه ها انجام بدن
     حتی متعصب ترین فن های جعبه هم ته دلشون حرف های من رو قبول دارن شاید تو ظاهر قبول نکنند
     ولی استاد لطفا این افتخار رو به من باز هم بدید که جوابم رو بدید
     نمیشه استاد
     من باید زیر کامنت های شما جواب بزارم
     حیفه از نظرات غیر متعصبانه و گرافیک پرستانه و ۴کی پرستانه فیض نبرم
     من رو از این مرحمت مرحوم نفرمایید لطفا
     ROTFL

     نظر محبوب به انتخاب کاربران 89Thumb up 27Thumb down
   • Mister_Mystic گفت:

    دمت گرم بسیار هم عالی
    من اون زمان که ۳۶۰ داشتم ساعت ها وقت گذاشتم رو یه بازی گوشی اونم نه گوشی های هوشمند N95 و کسلوانیای دو بعدی بازی کردم
    هیییی چه گیم پلی هایی که از یاد رفت

    12Thumb up 3Thumb down
   • گفت:

    دوست عزیز شما ادبیاتت مشکل داره.
    من فن اکس باکسم حالا دلیلش هرچی که هست بخودم ارتباط داره و اینی که میگین پلی استیشن فلانه بهمانه حاجی ps4 pro دومیلیونم نیست.خریدنش اصلا کارسختی نیست که شما ازش بت ساختین.حالا شما پی سی بازی یا پی ای فن نظرت محترمه.
    ولی وقتی میای میگی جعبه بی انحصار یعنی توهین به من به علایقم به سلیقم.شما مگه فن پی اس نیستی؟چرا نمیری بازی کتی و لذت ببری؟مگه کسی اجبارت کرده وان اکس بگیری؟فیل اسپنسر واست کارت دعوت داده؟نه والله.پول ندارین بخرین یعنی صلاح نمیدونین به خودتون مربوطه.فورکی واستون مهم نیست خب نباشه.شما گیمر هفت خواج بقیه کژوال.ما فورکی داریم دوست داریم فورکی بازی کتیم والله من زمان عرضه هورایزن پرو گرفتم حالا شما عشق گرافیک نیستی مشکل خودته یا عقیدته.
    سعی کنید احترام بزارین به علایق همزیگه.
    هیلو شاید واسه شما مسخره باشه واسه من یه دلیل محکمه که اکس باکس بگیرم چون من با رمان هاش کامیک هاش انیمیشناو سریالاش و دنیای مسترچیف عشق بازی میکنم.همیشه میشه هرچیزی رو کوبید حتی یه محصول ناب رو حالا میخواد هیلو دو باشه یا تلو یا رد دد.
    امیدوارم منظورمو رسونده باشم.
    موفق باشی

    13Thumb up 10Thumb down
  • محمدرضا این چه مثالی بود زدی واقعا؟؟؟
   چه مثالی بود؟
   نمی گی نزدیک ظهره کار داریم،گشنمونه!وقتی داشتم کامنت رو میخوندم واقعا گشنه م شد Starving

   گرافیک عنصر مهمیه
   ما خودمون TV 4K داریم (که البته الان خرابه Shy ) و تصاویر و ویدئو های ۴K رو که روش میدیدم واقعا فک برانداز بود و تصور یه همچین چیزی توی گیم واقعا حیرت انگیزه،ولی انصافا ۱۰۸۰ هم کم چیزی نیست که بگیم بازیا اگه زیر ۱۰۸۰ باشن دیگه اون لذت رو به آدم نمیدن

   به نظرم باید یه صبری هم بکنیم One X بیاد ببینیم تفاوت Native و Upscale توی عمل بین دوتا بازی یکسان توی دو کنسول PS4 Pro و OneX چه جوری هست

   22Thumb up 13Thumb down
   • اره خداییش خودم هم گرسنه ام شد ROTFL ROTFL Yes Yes
    امیر حسین عزیز من خودم اگر همین الان یه بازی مثل comix zone که از کنسول سگا هست بذارن جلوم بدون شک ازش لذت میبرم اگر نمیدونم Streets of Rage 3 هم بذارن بدون شک لذت میبرم هیچکس نمیگه که اگر رزولوشن پایین باشه بازی لذت بخش نیست ولا همین الان خیلی از بازی های اکس باکس ۹۰۰p هستن و یا کوانتوم بریک که ۷۲۰p داینامیک هست ببین بحث “رزولوشن” صرفا وضوح تصویر هست قرار هم نیست لذت از یک بازی رو تعریف کنه نه به هیچ وجه اما در سال ۲۰۱۷ هستیم دیگه ۱۹۹۰ نیست دیگه ۲۰۱۳ نیست چرا باید انسان خودش رو از لذت بیشتر محروم کنه این مسلم هست که وقتی یک بازی با کیفیت بیشتر اجرا میشه خب من گیمر لذت بیشتری میبرم شما از اواتارت مشخص هست فن یک بازی بزرگ هستی که از نسخه اولش پرچمدار گرافیک بوده من هم همین رو میگم میگم اقا “گرافیک” یک معیار مهم در یک بازی هست شما گیرز۴ در نظر بگیر شما انچارتد۴ در نظر بگیر اگر معیار گرافیک رو از این بازی ها حذف کنیم ایا باز هم مثل الان لذت بخشه؟؟؟ مسلما نه در باب رزولوشن وقتی میشه از حداکثر رزولوشن و گرافیک لذت برد من یکی خودم رو محدود نمیکنم مطمئن هستم شما هم خودت رو محدود نمیکنی شک نداشته باش Yes Yes

    17Thumb up 36Thumb down
    • شما تو سایت یدونه ای
     واقعا بعضیا قدرت رو نمیدونن
     بله قطعا گرافیک بیشتر بازیو لذت بخش تر می کنه و شکی نیست
     هرکی غیر این بگه واقعا منطقش رو قورت داده
     منتها نتیجه برنده شدن نسل رو گرافیک به تنهایی نمیتونه تضمین کنه،مخصوصا اینکه رقبا انحصاری های فوق العاده ی زیادی داشته باشن
     بدون شک همین سونی اگه کنسول ۷ ترافلاپسی معرفی می کرد الان سونی فن ها قدرت گرافیکشو به رخ می کشیدن،همونطور که به خاطر کمتر از ۱ ترافلاپس اکس وان رو تحقیر کردند

     حرف شما رو کاملا قبول دارم چون دیدگاهت نسبت به من متفاوته،ودیدگاه غلطی هم نیست،میدونم شما گرافیک پرست نیستی و فقط حرفت اینه که وقتی کیفیت بهتر هست چرا خودمون رو محدود کنیم که کاملا هم درست هست
     ولی همونطور که خودت میدونی و خودم میدونم علاقه به برند کنسول خیلی روی دیدگاهمون تاثیر گذاشته Wink

     16Thumb up 10Thumb down
  • Hossein E گفت:

   گرافیک مهمه درست ولی نه انقدر من به عنوان پیسی گیمر معیارم تمام گرافیک نیست فرض کنیم بهترین چاشنی رو داریم {گزافیک} ولی بقیه معیار ها نسبت به چاشنی در حده برنج پاکستانی باشه نتیجه چی میشه؟ ادم رغبت نمیکنه من چرا فنه کرایسیس هستم؟ واسه گرافیک؟ کرایسیس در کنار داشتن چاشنی خوب باقی معیار هاشم خوب بود با دلیل کسی بخواد میگم بهش ولی گرافیکبرای من به شخصه مهم نیست من بهم حال بده گرافیک داشته باشه یانه اهمیتی نداره مهمه ولی نه این اندازه هرچند سلایق متفاوته خووده من به اسکورپیو ایمان دارم چون مشخصاداره کم کم هرینه میکنه

   15Thumb up 2Thumb down
   • حسین عزیز چون اسم کرایسیس رو اوردی بیا کمی دربارش صحبت کنیم سالی که اولین نسخه از کرایسیس امد رو یادت میاد یادت میاد گیمرها دربارش چی میگفتن؟؟؟ من pc باز نبودم که بتونم بازیش کنم اما هر جا میرفتی که محفل و بحث درباره گیم بود و اسم از کرایسیس میامد یادت میاد اولین جمله درباره بازی چی بود؟؟؟ همه چه در سایت ها و چه از خارج از فضای مجازی درباره یک “معیار مخوف” صحبت میکردن و اون معیار چیزی جز “گرافیک وحشتناک” بازی نبود همه ما با شنیدن نام کرایسیس ذهنمون سمت اون جلوه های بصری باورنکردنی میره سال ۲۰۱۱ نسخه دوم برای اکس باکس ۳۶۰ امد با جرات بهت میگم هنوز یکی از بهترین افکت های گرافیکی رو داره حالا نسخه سوم بماند خب اون چیزی که کرایسیس رو زیبا جلوه داد اون چیزی که کرایسیس رو باورنکردنی جلوه داد “گرافیک” بود خب من به هیچ وجه منکر اون گیم پلی بی نظیر -شخصی سازی-لول دیزاین و داستان بازی نمیشم اما تا قیامت هر بار که اسم از کرایسیس بیاد در درجه اول تمام گیمرها ذهنشون به سمت یک چاشنی خواهد رفت و اون چاشنی “گرافیک غیر قابل تصور” کرایسیس خواهد بود
    نظر شما رو هم با جان و دل میپذیرم Yes Yes

    16Thumb up 15Thumb down
    • Hossein E گفت:

     رضا جان دقیقا درسته این مورد بخث درباره گرافیک عجیب بازی برای اون زمان بود که بیشتر از همه به چشم میومد همونطور که گفتی در بقیه سطح ها نسخه دو واقعا غنی بود ولی نباید تمام تمرکز روش باشه همین رایز دست پخت کرایتک بود یه بازی با یک ایده جالب که پتانسیل موفقیت بالایی داشت ولی تمرکز شدیدش رو گرافیک کوبوندش زمین بازیی که تونست دوباره سطح گرافیک بازیهارو جابه جا کنه نه اندازه کرایسیس ولی رو بخش های دیگه تمرکز نکرد اگر در بخش های دیگه کار بیشتر میشد یه خاطره خوب و جاودان برای ما میشد که امیدوارم نسخه بعد موفق بشه که میشه چون کرایتک از یک جا دوبار بار گزیده نمیشه مایکرو هم به نظرم رونده خوب ولی کندی رو پیش گرفته و پله پله میاد بالا الان بحث سخت افزار حل شده و باید رو بازی کار کنه که استودیو کوالیشن کرایتک اینا بیکار نیستن و صد در صد کار میکنن
     قربانت ممنون بی اخترامی نکردی Yes

     11Thumb up 0Thumb down
    • گفت:

     خوب اگه اینجوه چرا من هر وقت از ps4 و بازیهاش صحبت میکنم شما میرید سراغ گرافیک pc -4k واین حرفها مگه گرافیک ps4 چه ایرادی داره خودتونم حال خودتونو نمیفهمید

     7Thumb up 3Thumb down
     • Hossein E گفت:

      مردانه بهت میگم هیچ وقت بازم میگم هیچ وقت بحث گرافیک رو پیسی رو وسط نکشیدم کنسول هارو هم ترول نکردم دوستانم دیدن که گفتم هورایزن فعلا گرافیک دیوانه واری داره شماهم اسکرین بده من همچین حرفی زدم به بقیه هم کار ندارم زیر کامنت من اینو گفتی پس منظورت منم اسکرین بده من این حرفو زدم اگه نداری هم عینه مرد بگو اون کسی هم که حال خودشو نمیفهمه شمایی اینجا جواب ندی یه پست دیگه بهت میگم یا اسکرین بده یا عینه مرد بگو ندارم موفق باشی

      5Thumb up 0Thumb down
      • گفت:

       آقای Hossein E توی پست مقایسه ی ترافلاپس کنسولها آوردند نوشتند pc بهتره یکی دیگه حرف از گرافیک کریسیس ۳ رو pc زده دوباره بعدش یه pc فن دیگه اومده قطعات سیستم معرفی کرده همش توهینه به کنسول فن آقا منم هیچ چیز رو با کنترلر کنسول عوض نمیکنم چون برای ریسینگ -فایتینگ و هواپیمایی بهتره و لرزش نداشته باشه بدرد نمیخوره ومن میخام بازی کنم نه کار دیگه که شما خودتم اومدی از کارهای دیگه با pc نوشتی اونوکه بایه pc ۷۰۰ تمنی هم میشه انجام داد در کنار کنسول درضمن من مطلب پایینی رو اول نوشتم بعد اینو ولی اینجا آورده

       1Thumb up 0Thumb down
     • گفت:

      نه خیر داداش یعنی تو هنوز نفهمیدی من زیر پست کس دیگه اینو نوشتم ولی اینجا آورده زیر مطلب تو در ضمن من منظورم کلی بود نه شخص خاصی منظورم تمام اون pc گیمرها هایی بود که من چند روز پیش با هاشون بحث کردم که آقا کنسول در کل ارزون تره وگرافیک خوبی هم بازیهاش داره و انحصاریهای عالی کلا به نفعته کنسول بگیری تا pc ولی اونها فقط گرافیک رو به رخ من میکشیدند تو برو پست های من رو بخون Hossein E اگر منظورم شخص خاصی باشه حتما اسمشونو میبرم مثلا صفحه ی قبلی اینجا که نوشته مقایسه ی گرافیک Tekken 7 pc وps4 pro

      1Thumb up 0Thumb down
  • گفت:

   محمد رضا جان سوالی برام پیش اومد استاد
   مگه بازی کوانتوم بریک و رایز پسر رم؟ گرافیک بالایی ندارن؟
   و شما مگه نمیگی چاشنی بازی گرافیک هستش؟
   پس بگو چرا کوانتوم ۷۷ شد
   و رایز ۶ ؟ رایز؟ گرافیک به اون بالا؟ ۶ ؟ چاشنی؟ غذا ؟

   گرشاسپ هم ۴۹ شده
   یکمی زور بزنه به ۶ رایز نزدیک میشه
   حالا بازی ایرانی گرشاسپ و گرافیک پایینش کجا و اون رایز کجا
   من قدیم روی شما حساب میکردم
   ولی متاسفانه جدیدا مثل بقیه فن بوی های متعصب چشمات رو بستی روی حقیقت

   38Thumb up 12Thumb down
  • nimaps4 گفت:

   رسما فن بوی شدی دوست عزیز @MICROSOFT .xbox one

   40Thumb up 13Thumb down
  • MICROSOFT.xbox one از شما دیگه انتظار همچین حرف هایی رو نداشتم
   به قول دوستمون شما هم فن بوی شدی رفت
   گرافیک فنی نهایتا ۱۰ الی ۲۰ درصد بازی رو تشکیل میده
   اصل صنعت بازی های ویدیوئی بر اساس گیم پلی هست
   دقیقا هم به همین خاطر پارسال Overwatch گوتی شد نه آنچارتد چون که گیمپلی نوآورانه ای داشت
   همینطوری متاسفانه کل بازی های دارن به سمت گرافیک محوری میرن این وسط این جناب فیل اسپنسر هم اومد هی ۶ ترافلاپس ۶ترافلاپس کرد و فقط به این گرافیک محوری دامن زد

   25Thumb up 6Thumb down
  • گفت:

   خوب اینجور که شما میگید همه ی ما باید دارو ندارمون رو بفروشیم +اجزایی بدنمون تا ۸ تا گرافیک تایتان +۳۰ گیگ رم +cpu فضایی ببندیم همراه با tv 4k تا اون کیفیت مورد نظر شما رو تهیه کنیم وگرنه ازش لذت نمیبریم در حالی که گرافیک تا اندازه ای خوبه که تو زوغمون نزنه و ما رو رازی کنه

   18Thumb up 1Thumb down
 5. گفت:

  برادران گرافیک پرست و ترافلاپس‌پرست و ۴کی پرستی که گیمر‌نیستند لطفا توجه فرمایید
  خرم‌شهر‌آزاد شد
  عه ببخشید چیز‌دیگه میخواستم‌بگم

  تو نسل ۶ که پلی ۲ بود و ایکس باکس بودند. بعد از اینکه پلی ۲ پر‌فروش ترین کنسول تاریخ شد. در کنارش گیم بوی ادونس پر‌فروش ترین‌شد. و بعدش پی اس پی که گرافیک بالایی‌نداشت تو اون‌نسل نسبت به‌پلی ۲ و ایکس باکس
  *************
  تو نسل ۷ پلی ۳‌و ابکس‌باکس ۳۶۰‌با گرافیک‌بالاشون‌بودن ولی‌با این حال‌ کنسول
  Wi و nintendo ds فرو‌ش ببشتری داشتند با اینگه گرافیک بازی‌هاشون‌خیلی پایین تر هستش
  ****************
  این‌۲‌مثال‌رو زدم‌که‌بگم ملت گیمر‌واقعی دنبال‌گرافیک نیستند بلکه دنبال داستان و‌گیم‌پلی‌قشنگ‌هستند
  نگاه به خودمون‌نکنید انگلیسی‌هامون ضعیفه خیلی‌ یا همه‌داستان‌رو‌متوجه‌نمیشیم. اون‌طرف همه‌زبان‌بلدن تقریبا.‌مثل اینجا‌نیستند تو مدرسه‌از یادگیری‌زبان‌فرار‌کنند
  جالبه‌بدونید‌من‌خودم‌تو‌ دانشگاه‌امتحان‌زبان‌تخصصی‌۱ و ۲ به بالای ۱۰‌نفر تقلب‌میرسوندم. دلیلش هم دلم‌برای‌ننه بابای اینها‌میسوخت‌که زحمت کشیدن‌و‌پول دادن‌اینا‌بیان دانشگاه .‌البته‌زبان فول‌نیستم. ادعایی هم‌ندارم. ولی‌یک‌چیزایی دست پا شکسته و اینکه داسنان بازی رو تا حدودی متوجه‌بشم‌بلدم
  *********
  خلاصه‌مطلب اینقدر‌خودتون‌رو با این ۴کی ۱۰۰کی گول‌نزنید
  اون‌دفعه هم‌مطلب با منبع خارجی‌گذاشتم که ۴کی تفاوتش‌رو‌توی‌ یک تلویزیون ۴کی بالای ۵۰ اینچ و فاصله ۱ متری متوجه میشید.
  حالا‌دوستان‌ممکنه‌بگن‌نه ما تو مانتیور‌یا لپ‌تاپ دیدیم فرق داره
  علتش‌این‌هستش‌که تو مانیتور تراکم‌پیکسلی بیشتره چون سایزش‌کوچیک تره مانتیور
  Cool

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 50Thumb up 8Thumb down
  • گفت:

   یک مثال دیگه هم‌بزنم
   بازی‌ dota2 از نظر‌گرافیک خیییییلی بالاتر هستش از بازب leauge of legends
   و خیلی‌بازی‌های‌انلاین‌دیگه ای هستند که گرافیکشون‌بالاتر از‌بازی‌لول هستش
   با این حال‌تو‌بازی های‌انلاین
   بازی‌لول ۴ ۵ برابر‌بازی‌های دیگه پلیر داره
   یعنی‌بزرگترین بازی‌انلاین با ۱۰۰‌میلیون بازی کن در ماه که ثبت شده‌برای‌بازی‌لول هستش
   بازی بعدی هیرو اف استورم بیلیزارد با ۵۰‌میلیون
   و بعد یک سری بازی‌دیگه
   امارش‌تو گوگل‌بزنید هست
   البته‌درسته‌این‌بازی‌مجانیه
   ولی‌دوتا هم‌مجانیه
   هیرو استورم‌هم مجانیه
   دستم‌‌خواب‌رفت. شماها چه جوری با موبایل‌مینویسید

   28Thumb up 6Thumb down
   • Kiljaedan گفت:

    لول اکثر پلیر هاش طرف شرق هستند چینی ها و ژاپنی ها اونا هم جمعیت گیمرشون زیاده برا همین لول پلیر هاش خیلی خیلی زیاد البته بازی شاهکاری هم هستا

    11Thumb up 13Thumb down
    • گفت:

     از اون حرف ها بودا
     این کنسول و بازی هاش نمره بالایی هم گرفتن
     پس یعنی سایت ها و بازی کن های غربی هم بازی کردن و خوششون اومده دیگه

     16Thumb up 3Thumb down
     • گفت:

      آهان من فکر کردم کنسول وی اینها رو میگی
      بازی لول رو داری میگی
      نه بابا دلت خوشه
      من خودم لول رو چندین سال بازی کردم
      هم سرور آمریکا که پینگ ۲۷۰ تا ۴۰۰ ۵۰۰ میرفت و ۱ ۲ ثانیه تاخیر داشت
      هم سرور اروپا
      ماشالا روی همشون هم شلوغه
      کلی مسابقات و کلی جایزه دارن همین تیم های اروپایی و آمریکایی میبرن
      خیییییییییییییییییییییلی بازی کن داره
      تا میزنی برو تو بازی کمتر از یک دقیقه میره تو بازی
      همین سرور اروپاش یا آمریکاش
      ربطه به چشم بادومی ها نداره

      15Thumb up 2Thumb down
    • Hossein E گفت:

     گفتی لیگ داغه دلم تازه شد با این اینترنت نمیشه اپدیتش کرد یه ماهه نتونستم بازی کنم دیروزم ییه فایل رو پاک کردم مال این بود دیگه اجرا نشد باز باید بره رو دانلود دهنم سرویسه Cry

     7Thumb up 0Thumb down
     • گفت:

      یک کاری کن
      گوشیت ۴جی ۴٫۵ جی داره؟
      یک شبانه همراه اول میخری
      ۲۵۰۰ تومان
      ساعت ۲ تا ۷ صبح دانلود میکنی راحت ۸ گیگ ۱۵ گیگ چیزی

      ****************
      @Kiljaedan
      بازیش قشنگه
      ولی یک نکته بهت بگم
      اولش ممکنه خوشت نیاد. ولی بهت قول میدم ۲ هفته بازی کنی عجییییییییییییب معتادش میشه
      ولی یک عیب بزرگ که این بازی مثل بقیه بازی های آنلاین داره اینکه بالانس نیست و رو مخه
      اوررواچ هم همینجوره
      کلا بازی های آنلاین همینطورن
      ولی بازی کن معتادش میشی
      من روزی ۷ ۸ ساعت میزدم ROTFL
      یک بار اینقدر جوش کردم خداشاهده تو عمرم همچین جوشی رو تجربه نکرده بودم
      بازی پروموشن بود برای رنک بالاتر
      تیم داغون
      از اون طرف اینترنت هم دی سی میشد
      اینقدر جوش کردم که داخل بدنم انگار بمب ترکیده. حرارت عجیبی تو بدنم ایجاد شده بود انگار بدنم از داخل میخواست منفجر بشه
      یعنی خدا خیییییییییییلی رحم کرد
      فکر کنم لودینگ سکته رو ۹۹% پر کرده بودم
      خدا رحم کرد

      8Thumb up 2Thumb down
     • گفت:

      آره
      منم حالت عادی دانلودم
      ۱٫۸ مگ هستش
      ولی موقع آپدیت لول ۲۰۰ کیلو
      مشکل از سروراشه کاریش نمیشه کرد
      ولی با ۲۰۰ کیلو هم
      هر ۵ ثانیه میشه ۱ مگ
      ۱ دقیقه میشه ۱۲ مگ
      ۶۰ دقیقه میشه ۷۲۰ مگ
      یعنی تو ۲ ۳ ساعت آپدیتش باید تموم بشه

      1Thumb up 0Thumb down
 6. میبینم وان و وان اس چقدر ضعیفن دربرابر ps4 معمولی کبیر Yes
  واس اس جعبه ۹۰۰p
  وان ایکس جعبه اپ اسکیل

  27Thumb up 16Thumb down
 7. گفت:

  پرفروش ترین بازی های تاریخ تا به امروز
  الان تو این لیست؟ ببینید چند تا از این بازی ها گرافیکاشون پایین بودن
  ولی بازم این همه فروختند
  آیا ایمان نمیاورید ۴کی پرست ها؟ پیکسل شمار؟ ماینکرافت ۴کی؟

  *****************************

  ۱ Tetris ۲۰۰۶ موبایل ۱۰۰ میلیون
  ۲ Wii Sports ۲۰۰۶ نینتندو وی ۸۲.۵۴ میلیون
  ۳ Grand Theft Auto V ۲۰۱۳

  ویندوز، ایکس‌باکس ۳۶۰، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۳ و پلی‌استیشن ۴
  ۴۵ میلیون
  ۴ Super Mario Bros. ۱۹۸۵ Nintendo Entertainment System ۴۰.۲۴ میلیون
  ۵ Mario Kart Wii ۲۰۰۸ نینتندو وی ۳۵.۵۳ میلیون
  ۶ Tetris ۱۹۸۹ گیم‌بوی، گیم بوی کالِر ۳۵ میلیون
  ۷ Minecraft ۲۰۰۹ ویندوز، مک، لینوکس، جاوا، ایکس‌باکس ۳۶۰، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۳ و پلی‌استیشن ۴ ۳۴ میلیون
  ۸ Wii Sports Resort ۲۰۰۹ نینتندو وی ۳۲.۵۸ میلیون
  ۹ New Super Mario Bros. ۲۰۰۶ نینتندو دی‌اِس ۳۰.۷۵ میلیون
  ۱۰ Minecraft: Pocket Edition ۲۰۱۱ موبایل ۳۰ میلیون
  ۱۱ Wii Play ۲۰۰۶ نینتندو وی ۲۸.۸۲ میلیون
  ۱۲ New Super Mario Bros. Wii ۲۰۰۹ نینتندو وی ۲۷.۸۸ میلیون

  31Thumb up 5Thumb down
  • hesam ps 4 گفت:

   جالبه واقعا ممنون
   —-
   اقای صدری دسته شمادرد نکنه خسته نباشید
   ماشالا به این مقاله عالی!!
   قیمت پی اس چارم توایران خیلی خوب شده
   قدرتشم که خوبه وان اسم قیمت خوبه
   سوییچم یه ترافپلاس واسه دستی خیلی خوبه انصافا

   15Thumb up 2Thumb down
 8. aet گفت:

  به Wii U اجازه داد تا توانی برابر ۳۵۲ ترافلاپس را ارائه کند.
  Grin

  12Thumb up 2Thumb down
 9. Y PS گفت:

  خسته نباشید آقای صدری ؛ مقاله جالبی بود Yes
  درسته که قدرت سخت افزاری روی گرافیک و اجرای بازی تاثیر داره ولی ‘به نظر بنده’ چیزی که گیمرهارو جذب یک کنسول میکنه بازی های انحصاری هستن.

  9Thumb up 4Thumb down
 10. darush-horror گفت:

  ماهیت pc خیلی نزدیک به ابزارهای چند کاره است. خیلی فعالیت ها مثل دیدن فیلم و استفاده از انواع نرم افزار ها و…..
  کارهای بیشمار دیگری که می توان با آن انجام داد….
  امروزه pc جولانگاه انواع بازی های مستقل شده تا هم استعداد های جدید کشف شود و هم زمینه ای فراهم شود برای ساخت بازی ها…
  کنسولها از آنجایی که تمرکز صد در صدی روی بازی ها دارند خیلی موفق تر می توانند باشند . که نمود این مسله در بازی های انحصاری خیلی ملموس تر می تواند باشد……
  البته توجه داشته باشید که pc های گیمینگ هزینه زیادی را طلب می کند و باید حسابی دست به جیب شوید…

  آقای صدری مرسی بابت اطلاعات درجه یک مقاله…….

  8Thumb up 5Thumb down
 11. انصافاً ۳۶۰ دوره خودش خیلی خفن بود!! Yes Yes Shock Wink
  به عمو فیل گزارش کنید؛ Wink
  PS3 از ۳۶۰ Xbox کمی ضعیفتر بوده و دیرتر عرضه شده، و به خاطر گران بودن در ابتدا فروشش خوب نبوده و ترکیب سخت افزارش برای پورت کردن بازی سخت بوده!! Search
  اما در آخر پا به پای ۳۶۰ پیشرفت کرد!! Yes
  این نشون می ده برنامه درست و مناسب تونسته نقاط ضعف PS3 حل کنه، چیزی که X One به شدت بهش نیاز داره Yes
  به مایکروسافت پیشنهاد میشه یکمی از سونی یاد بگیره، و تلاش کنه اونچه که گیمرها می خوان تامین کنه Wink

  18Thumb up 4Thumb down
 12. خسته نباشید مقاله خیلی خوبی بود فقط تو قسمت Wii u بجای ۳۵۲گیگافلاپس زدید ترافلاپس

  6Thumb up 1Thumb down
 13. TheScarface گفت:

  ۴۰ ترا فلاپس . نسل ۹ با توجه به ۶ ترافلاپس بودن وان ایکس باید حداقل از ۱۲ ترافلاپس شروع شه تا یه جهش نسبتا خوب رو شاهد باشیم . پس با این اوصاف حتی اگر نسل ۹ شاهد باشیم کخ به طرزی رویایی به ۲۰ ترافلاپس هم برسیم که خیییلی بعیده مگر این که یه تکنولوژی سخت افزاری عجیب غریب پیداش شه . امکان رسیدن به ۴۰ ترافلاپس تا نسل ۱۰ کمه . پس ان شاءالله نسل ۱۱ وقتی ما داریم با بچه هامون میریم ps7 و رد دد ۴ و جی تی ای ۸ بخریم ROTFL ROTFL گرافیک بازیا واقعی میشن Pain

  14Thumb up 2Thumb down
 14. گفت:

  من همیشه فکر میکردم ps3 از ۳۶۰ قویتره . انقدر فن بوی ها فاز میدادن . دهنتون سرویس

  22Thumb up 5Thumb down
 15. گفت:

  دوستان مثالی دیگر برای اینکه بازی هایی که ۴کی نیست و حتی گرافیک خاصی هم نداره
  ولی بازم موفق میشه

  The Legend of Zelda: Breath of the Wild نمره ۹۷

  Mario Kart 8 Deluxe 92

  Shovel Knight: Treasure Trove 91

  Cave Story + 87 Minecraft: Switch Edition 86

  The Binding of Isaac: Afterbirth + 86

  Thumper 86

  Shovel Knight: Specter of Torment 84

  World of Goo 84

  Disgaea 5 Complete 81

  VOEZ 81

  Puyo Puyo Tetris 81

  Fast RMX 81

  Snipperclips – Cut it out, together! 80

  این بازی ها روی سوئیچ و گرافیک پایین هستند ولی نمرشون هم بالای ۸۰ هستش. دیگه ۷۹ یا پایین تر رو نمینویسنم
  اون وقت بازی گوست ریکون با اون گرافیکش زیر ۸۸ شده ROTFL کاری ندارم باگ داره فلان. خلاصه نمرش این شده. و کلی بازی معروف دیگه
  *******************************************
  تو کامپیوتر شاهکارهایی با نمره بالا ولی گرافیک پایین

  Baldur’s Gate II: Shadows of Amn 95

  Grim Fandango 94

  Minecraft 93 به به اینکه ۴کی داره میاد و حتما نمرش ۱۰ میشه ROTFL

  Undertale 92 Shock Shock Shock Shock
  خداییش گرافیک این بازی رو برید ببنید. یاد بازی های میکرو میفتید لامصب.
  اون وقت این بازی با گرافیک در حد میکرو؟ نمرش ۹۲ شده؟ بعد ایکس باکس وان یک بازی انحصاری بالای ۹۰ نداره
  بعدی ۴کی واقعی ماله من بیرون میده ROTFL
  **************************************
  حالا پلی ۴

  بازی flower که از نظر هنری گرافیکش قنشگه ولی بالا نیست ۹۱ شده Grin
  بازی Fez گرافیک در حد میکرو ولی نمره ۹۰ ماشالا
  layStation 4 89

  Nex Machina: Death Machine 89

  Night in the Woods 87

  Zero Escape: The Nonary Games 87

  Odin Sphere Leifthrasir 87

  Stardew Valley 86 البته روی بقیه پلتفرم ها هم هستش ولی گرافیک در حد پیکسل

  OlliOlli2: Welcome to Olliwood 86 گرافیک در حد بازی موبایل

  Resogun: Heroes 86

  Wipeout: Omega Collection 85

  Super Meat Boy 85 البته روی پلتفرم های دیگه هم هستش. گرافیک در حد میکرو سگا

  Salt and Sanctuary 84

  ZEN Pinball 2: South Park: Super-Sweet Pinball 84

  Day of the Tentacle Remastered 84

  Thumper 84

  ZEN Pinball 2: Aliens Vs. Pinball 84

  Hatsune Miku: Project Diva Future Tone – Colorful Tone 84

  Resogun 84

  *********************************

  و همینطور کلی بازی انحصاری پلی ۴ و مولتی پلتفرم دیگه که حال لیست کردنش رو ندارم
  گرافیک هاشون ولی در حد میکرو چیزی یا حتی پیکسلی
  ولی نمره های بالا

  ********************************************
  حالا بازی انحصاری کنسولی ایکس باکس وان؟ بازی کوانتوم بریک؟ شده ۷۷ ROTFL
  گرافیکش اینا هم که خوب بود
  پس چرا نمرش از بازی های سوئیچ و گرافیک پایین کمتر شده؟
  بگو دیگه؟
  حالا اون خوبه
  بازی
  Ryse: Son of Rome که قرار بوده کریتوس رو بکشه. نمرش شده ۶ با اون گرافیک بالاش
  به نظرم بازی خوبی بود. چی شد؟ این چرا شده ۶ نمرش؟ مگه چاشنی بازی گرافیک نیست؟ Grin
  شاید ۴کی واقعی بشه نمرش درست شه ROTFL
  میبینید که گرافیک نمیتونه یک بازی رو شاهکار کنه و نمره بالا بگیره

  **************************************
  پس دیگه فکر کنم قانع شدید که گرافیک نمیتونه یک بازی رو شاهکار کنه
  ۴کی که اصلا و عمرا

  بلکه داستان و گیم پلی هستش

  21Thumb up 3Thumb down
  • گفت:

   دوستان دقت کنید که من فقط بازی های گرافیک پایین رو لیست کردم و گفتم این نمره بالا رو گرفتن
   به اینکه ایکس باکس چند تا بازی انحصاری کنسولی با نمره زیر ۹۰ داره
   و اگر اینطوری بود که باید پلی ۴ کلی بازی بالای ۹۰ لیست میکردم
   اون رایز و کوانتوم رو هم مثال زدم که ببینید گرافیک یک بازی رو شاهکار نمیکنه
   بلکه داستان و گیم پلی هستش
   و گرافیک در درجه سوم بازی رو چشم نواز تر میکنه
   و وجودش لازم هستش ولی لیست بالا دارید میبینید وقتی گرافیک هم نباشه بازم بازی ها به خاطر گیم پلی و داستانشون شاهکار میشن
   این رو گفتم سو تفاهم بین من و دوستان ایکس باکس فن نشه
   البته غیر متعصب هاش
   Rose

   13Thumb up 3Thumb down
   • Godofwar0385 گفت:

    داداش دمت گرم ولی خوب حال داری بنویسی Grin

    15Thumb up 2Thumb down
    • گفت:

     تو دفترمون نشستم
     مشتری هم که پشت سر هم نیست
     باید یک جوری وقت بگذرونیم دیگه ( به جای مگس پروندن )

     ولی هدفم این هستش که یکمی چشم های ملتی که گرافیک پرستن و عدد ترافلاپس پرستن و ۴کی پرست رو باز کنم به حقیقت

     **********************
     @hesam ps 4
     کسی منطق داشته باشه؟ حقیقت رو قبول میکنه و دشمن من نمیشه
     اونم که متعصب هستش من اگر بالای چشم جعبه ابرو هستش بهش برمیخوره و دشمنم میشه
     خیلی مهم نیست
     هدفم شفاف سازی هستش و اینکه اطلاعات گیمرهای عزیز بره بالا
     بزار یک سری هم دشمن باشن ROTFL

     9Thumb up 2Thumb down
   • hesam ps 4 گفت:

    دادا من کاری بابقیه حرفا ندارم اینا باعث دشمنی
    میشه اما دوتاعنوان داخله پی اس چار یکیjourney
    یکیمflowerخبلی عالیه واقعا کسی که پی اس چار داره واینارو بازی نکرده ….متاسفم براش چون واقعا فوق العادست همین٢٠١٣درکنارgtaبازی که به دلم نشست journeyبود
    Snipper clips
    Fast rmx
    فوق العادست حالا چند دلاره ۲۰دلار الحق والانص
    اف سوییچ عالیه
    تازهjourneyانلاینم داره خیلی باحاله
    موسیقیش٢٠
    طراحی مراحل٢٠
    فضا۲۰

    8Thumb up 1Thumb down
  • Hossein E گفت:

   همرو گفتی جز journey بازی نکردی عمرت بر فناس Wink

   5Thumb up 0Thumb down
 16. mercenary گفت:

  از مقاله ای که قرار دادید بسیار سپاس گزارم.
  با عرض پوزش از بزرگان اگر نظر خودم رو خدمتتون می گم و ممکنه با سلیقه ی بعضی ها جور در نیاد. به هر حال نظر همه برای من محترمه.
  سوال هایی که بعد از مطرح شدن بحث پشتیبانی کنسول ها از رزولوشن ۴k برای من پیش اومد این ها بودن که آیا الان زمان مناسبی برای ورود این رزولوشن با توجه به قدرت های سخت افزاری ممکن هست یا خیر چون شاید بشه به این رزولوشن رسید اما این دستیابی به چه قیمتی هست؟ پایین اومدن فریم ریت یا کاهش جزییات محتوی داخل بازی؟ آیا هنوز این رزولوشن به یک رواج معقولی رسیده؟ چند شبکه ی تلوزیونی از این رزولوشن پشتیبانی می کنن؟ آیا یک تکنولوژی وقتی تازه وارد عرصه میشه بدون اشکاله یا نه، اولین بار یکسری مشکلاتی رو تجربه می کنه که تا عرضه نشه سازندگان متوجهش نمیشن؟
  من به شخصه هیچ وقت موقعی که یک تکنولوژی تازه شروع می کنه به وارد شدن تو بازار سراغش نمیرم چون حتما مشکلات پیش بینی نشده و مربوط به خودش رو داره هر چقدر هم که تست بشه تا عرضه نشه مشخص نمیشه.. حالا آیا سونی کار درستی کرده یا مایکروسافت؟ قبلش باید بگم که واقعیتش اینه که من متخصص نیستم و نظری که میدم فقط برداشت شخصی هست..
  برای جواب به این سوال باید در نظر داشت که این کنسول های جدید یک کنسول های بین نسلی هستند و هدف درست تر به نظر من اینه که ذهن ها رو به سمت مسیری که نسل بعد داره می ره سوق بدن و همینطور جایگاهی باشن برای محک زدن میزان موفقیت آینده و تعیین خط مشی در کنار فراهم آوردن یک قدرت بیشتر برای عرضه ی بازی ها با رزولوشن FHD با جزییات فوق العاده زیاد در عین حالی که یک نیم نگاهی هم به رزولوشن ۴k داشته باشن نه این که هدف اصلی عرضه¬ی بازی ها برای رزولوشن ۴k باشه در حالی که هنوز بستر مناسب براش فراهم نیست. چنتا از دلیل هایی که به ذهنم می رسید رو هم خدمتتون گفتم.
  حالا شاید بگید که ایکس باکس وان قدرتمند تره و این حرف درسته. این قدرت بیشتر ، قیمت بالاتر و هیمنطور تهیه¬ی یک مانیتور ۴k رو هم به همراه داره. حالا اگر بخواهیم مثلا برای این کنسول بازی ای رو با رزولوشن پایین تر ولی با محتوی بالاتر داشته باشیم شاید حتی تا آخر عمر این نسل هم نشه از تمام قدرت این کنسول استفاده بشه یا به یک یا دو بازی بسنده بشه. معنی این حرف اینه که خریداران هزینه ی این قدرت بیشتر رو پرداخت کردند ولی در عمل ازش استفاده نکردند شاید ۴k با محتوی کم شاید ۴k با فریم ریت پایین و شاید هم استفاده نشدن از تمام قدرت کنسول. به نظر من قدرت این کنسول به نسبت اقتضای زمان عرضه بهینه نیست. شاید برای بعضی ها مهم نباشه چون هزینه ی خریدش رو از جیب خودشون پرداخت نمی کنن ولی برای بقیه مهم خواهد بود.
  این امر رو هم باید کنار این قضیه در نظر بگیریم که شاید انحصاری های خوبی رو هم بتونیم روی این کنسول شاهد باشیم ولی اگر با کنسول رقیب مقایسه کنیم، اگر منطقی اینکار رو انجام بدیم، متوجه میشیم که از این نظر عقب تر هست.
  اگر بنده اشتباه می کنم خوشحال میشم بزرگوارانی که تجربه ی بالاری دارند بنده رو راهنمایی بفرمایند.
  در هر صورت برای مایکروسافت آرزوی موفقیت دارم.
  موفق باشید

  11Thumb up 0Thumb down
  • گفت:

   من خودم به عنوان سونی فن و پی سی فن
   میگم خرید پرو هم اشتباهه چه برسه به این وان ایکس که گرون تره

   و با توجه به اینکه این نسل بازی نیوح ۶۰ فریم دیدم
   و یک سری بازی دیگه
   اینشالا نسل بعد کنسول ها به قول شما فول اچ دی و ۶۰ فریم میشن
   که اینشالا اینطوری بشه. دیگه خرید کنسول خیییییییییییییییلی به صرفه تر هستش از خرید یک پی سی ( البته اگر قیمت کنسول نسل بعدی نهایت ۲ تومان بیفته یا همین ۴۰۰ ۵۰۰ دلار باشه و با قدرت بالا )
   ولی این ۴کی قبلا توضیح زیاد دادم و چیز مهمی نیست
   فقط سو استفاده هر دو شرکت هستش
   گفتم هردو شرکت

   12Thumb up 2Thumb down
   • mercenary گفت:

    معرفی شدن pro وxobox one x همزان با اینکه یک هیجان رو با بر سر زبون آوردن رزولوشن ۴k در برخی ها به وجودTزیاد جالب نبود چرا که معنیش فقط این نیست که دو تا کنسول بین نسلی با قدرت نجومی معرفی شدن بلکه این نشون میده نسل های بعد هم به احتمال زیاد ممکنه دوباره شاهدش باشیم و فقط امیدوارم سونی و مایکروسافت از بازخوردها به این نتیجه برسن که دیگه همچین کاری رو انجام ندن و هم افردای که کنسول های اصلی رو خریدن نارضایتیشون بالا گرفت.
    به هر حال باید در نظر داشت که کاریه که انجام شده و فقط باید چشم داشت به این که از این قدرت به درستی استفاده بشه.
    رزولوشن ۴k فی نفسه بد نیست ولی وقتی مناره رو می دزدی باید قبلش جایی رو کنده باشی. هنوز برای ورود این رزولوشن خیلی زود بود به نظرم.
    انشالله هم در آینده یکم کارها با حساب و کتاب بیشتری پیش بره
    خیلی ممنون از نظر شما

    8Thumb up 1Thumb down
 17. Farshidmc گفت:

  Xbox 360 قویتر بود ولی PS3 انگار بهتر فروخت
  شاید بازی هاش بیشتر یا طرفدار قدیمی بیشتر بوده
  خیلی ها کنسول بر حسب مارک میخرن
  مثل بعضی از دوستان که گوشی بر حسب سامسونگ یا اپل میخرن (بعضی ها)

  3Thumb up 5Thumb down
 18. hamidreza111 گفت:

  من که فکر نمیکنم رسیدن به۴۰ترافلاپس و بیشتر کار راحتی باشه چون تا الان قدرت پردازش هر روز جهش داشت به خاطر بهبود لیتوگرافی و کوچیک تر شدن ترانس ها و مدار ها و در نتیجه افزایش تعدادشون
  به عنوان مثال سریGeforce 200دوستان خوب به خاطر دارن که معماریش۶۵نانومتری تسلا بود و در حال حاضر رسیدیم به۱۴نانومتر پاسکال که قدرت چند برابر هم شده
  تا دو سه سال دیگه هم این امر ادامه داره و به ۱۰ نانومتر و همون حدود میرسیم ولی تا الان حداقل بنده ندیدم که هیچ شرکتی ادعا کنه رسیدن به ابعاد زیر۵نانومتر در دهه ی پیشرو میسر باشه

  4Thumb up 8Thumb down
 19. Inside.Playdead گفت:

  صنعت گیم داره با این بحث ها میره رو به عقب جالبه هنوز انیمیشن ها و فیزیک و…. نسبت به نسل ۷ هیچ پیشرفتی نداشته(تازه گیم پلی بازی ها نسبت به نسل های قبل افت فوق العاده شدیدی هم داشته)فقط این وسط وضوح تصویر اونم به لطف سخت افزارهای متنوع و گران قیمت رفته بالا واقعا تبریک میگم به این نسل Neutral Neutral

  19Thumb up 4Thumb down
 20. aria88 گفت:

  من فکر میکنم تا سال ۲۰۲۱ قدرت گرافیکی تو pc به ۴۰ ترافلاپسم برسه. و احتمالا کمی بعدش در کنسولها هم این قدرتو ببینیم.

  8Thumb up 1Thumb down
 21. همونطور ک میبینید تو همه ی نسل ها مایکروسافت قدرت خام بیشتری داشته اما در نهایت سونی پیروز نسل شده این نشوندهنده اهمیت محتوا در برابر مشخصات روی کاغذه

  5Thumb up 2Thumb down
 22. ehsan. d10s گفت:

  مقاله خیلی مفیدی بود دم شما گرم جناب صدری.از این مقاله میفهمیم که هر کنسولی که قوی تر بوده برنده نیست(Xbox original قوی تر از ps2 بود)و هر‌کنسولی که ضعیف تر بوده هم الزاما بازنده نیست(Wii).البته خب Wii u هم ضعیف تر از بقیه بود و موفق نشد.دلیل این هم به نظرم قیمت بالاش و پشتیبانی ضعیف نینتندو ازش بود و گرنه اونم موفق میشد.این مطلب اینو میرسونه که انحصاری حرف اول رو میزنه
  ———————
  دوستان بالاخره بعد از ماه ها به سایت برگشتم.چه قدر دوری از‌ گیمفا سخت بود.دلم خیلی برای دوستان عزیزی مثل محمدرضا-فرزام-امیر-یاسین-ایدن و خیلی از دوستان که میشناسم شون ولی اسمشون حضور ذهنم نیست.راستی تو این مدت کسی منو جعل نکرد و با زبون من تو سایت فحاشی نکرد؟یا کسی منو متهم نکرد؟اگه کرده بدونید من نیستم و طرف رو حلالش نمی کنم.

  6Thumb up 0Thumb down
 23. ehsan. d10s گفت:

  مقاله خیلی مفیدی بود دم شما گرم جناب صدری.از این مقاله میفهمیم که هر کنسولی که قوی تر بوده برنده نیست(Xbox original قوی تر از ps2 بود)و هر‌کنسولی که ضعیف تر بوده هم الزاما بازنده نیست(Wii).البته خب Wii u هم ضعیف تر از بقیه بود و موفق نشد.دلیل این هم به نظرم قیمت بالاش و پشتیبانی ضعیف نینتندو ازش بود و گرنه اونم موفق میشد.این مطلب اینو میرسونه که انحصاری حرف اول رو میزنه
  ———————
  دوستان بالاخره بعد از ماه ها به سایت برگشتم.چه قدر دوری از‌ گیمفا سخت بود.دلم خیلی برای دوستان عزیزی مثل محمدرضا-فرزام-امیر-یاسین-ایدن و خیلی از دوستان که میشناسم شون ولی اسمشون حضور ذهنم نیست.راستی تو این مدت کسی منو جعل نکرد و با زبون من تو سایت فحاشی نکرد؟یا کسی منو متهم نکرد؟اگه کرده بدونید من نیستم و طرف رو حلالش نمی کنم.

  0Thumb up 0Thumb down
 24. SiavashAlmighty گفت:

  فقط XBOX ONE X
  پیسی و سونی هم برن جلو بوق بزنن

  1Thumb up 28Thumb down
 25. ehsan. d10s گفت:

  مقاله خیلی مفیدی بود دم شما گرم جناب صدری.از این مقاله میفهمیم که هر کنسولی که قوی تر بوده برنده نیست(Xbox original قوی تر از ps2 بود)و هر‌کنسولی که ضعیف تر بوده هم الزاما بازنده نیست(Wii).البته خب Wii u هم ضعیف تر از بقیه بود و موفق نشد.دلیل این هم به نظرم قیمت بالاش و پشتیبانی ضعیف نینتندو ازش بود و گرنه اونم موفق میشد.این مطلب اینو میرسونه که انحصاری حرف اول رو میزنه

  6Thumb up 0Thumb down
 26. داش احسان خودتی؟ به به خوش امدی Rose
  کامنت ها همه میره بررسی نگران نباش خیلی خیلی خوشحال شدم از برگشتت Heart

  4Thumb up 10Thumb down
  • ehsan. d10s گفت:

   به به سلام محمدرضا جان چقدر خوشحالم دارم می بینم ات Heart خیلی دلم برات و بچه ها تنگ شده بود Heart

   3Thumb up 3Thumb down
   • به قدری از برگشت دوستان قدیمی خوشحال میشم که قابل توصیف نیست داش احسان بعضی از کاربرای جدید که با دیدنشون کلا حالت از کامنت گذاشتن بهم میخوره داش احسان یاده امیر هم بخیر که از بعد از معرفی تلو۲ دیگه سری به ما نزده خب بگو چه کردی؟؟

    4Thumb up 10Thumb down
    • ehsan. d10s گفت:

     اینجور فن نما ها رو ول کن محمدرضا جان.کامنت اینجور افراد رو نباید خوند.قصد این افراد بهم زدن جو سایت سایت و دوستی بین کاربران هست.حالا که برگشتم میخوام با هم و با کمک کاربران قدیمی گیمفایی درست کنیم که مثل چند سال پیش عالی باشه.برنامه هایی براش دارم.در رابطه با کنکور.واقعا نسبت به سال قبل عالی بود و احتمال قبولی تو رشته هایی مثل داروسازی یا پیراپزشکی ۱۰۰٪ هست ولی رشته ای که دوست دارم(پزشکی)پنچاه پنچاه هست اگه ازش قبول شدم که هیچ اگه هم نشدم از اونجایی که اصلا به رشته هایی مثل دارو یا مثل فیزیوتراپی و … علاقه ندارم احتمالا یه سال دیگه بمونم و کنکور ریاضی بدم و به دیگر رشته مورد علاقه ام(کامپیوتر) برسم.حالا ببینیم خدا چی میخواد.خدا شاهده خیلی دلم برات و دیگران کاربران قدیمی و عزیز گیمفا تنگ شده بود Big Smile

     5Thumb up 2Thumb down
     • خب پس مبارکه این طور گفتی مشخص هست ازمون رو خوب دادی خیلی خوشحالم کردی بلاخره نتیجه ۱ سال رو گرفتی به نظر من که احسان جان به دارو هم فکر کنن اگر پزشکی نشد چون باز بخوای ۱ سال دیگه بمونی سنت میره بالا دارو هم رشته بسیار پر درامدی هست چون باز ۱ سال بخوای بمونی باز رشته ریاضی بدی همون دارو اینده بهتری داره ولی خب اگر واقعا علاقه نداری کاریش نمیشه کرد حالا انشاالله همون پزشکی بشه که برسی به رشته مورد علاقت خلاصه که باورت نمیشه بسیار خوشحال شدم هم از اینکه کنکور رو خوب دادی و هم از برگشتت انشاالله گیمفا هم بشه همون سابق ما در رکابت هستیم داش احسان Yes Yes

      5Thumb up 4Thumb down
 27. Thoriin گفت:

  دستتون درد نکنه واقعا این مقاله نشون داده که ترافلاپس به تنهایی بیان گر قدرت گرافیکی نیست چون معماری پردازنده و هسته هارو درنظر نمی گیره و میزان رم و تکنولوزی رم و چیز های دیگه من اطلاع ندارم ولی چیزی که هر نسل باعث پیشرفت پردازنده ها میشه مهندسی اون هاست نه صرفا فقط تعداد و میزان اور کلاکشون .

  3Thumb up 1Thumb down
 28. hesam ps 4 گفت:

  سلام
  والا بعضی دوستان خیلی وقت وانرژی میزارن
  بابا این ماجرا سلیقه ایی چرا نمیخواین به هم دیگه احترام
  بزارین خب طرف که میخواد پول بده تحقیق میکنه برادرمن
  بررسی میکنه ایا این کنسول به درد من میخورد یانه
  خب بالاخره هرکی فاکتورهایی داره برای خرید
  احترام خیلی خوبه به سلیقه دیگران بزاریم

  4Thumb up 0Thumb down
 29. تا ۳ نسل دیگه به ۴۰ ترافلاپس نمیرسیم! تازه میگه فقط یک محیط بدون انسان Question به نظرم به فکر این چیزا نباشید سخت افزار که زیاد مهم نیست، بازی که مهمه این رو یادتون باشه گرافیک فقط بخشی از بازی هستش. بازی هایی مثل rocket league یا ماریو گرافیک داشتن اینقدر معروف شدن.

  3Thumb up 1Thumb down
  • P30PlayBox گفت:

   دادا جالب اینجاست که بدونی که قدرت ۲تا کارت گرافیک “vaga20 و gtx2080” که سال آینده منتشر میشن به روش “crossfire و sli” حدود ۵۰ ترافلاپس خواهد بود! که برای سال ۲۰۱۸ بسیار شگفت انگیز هست. Yes

   7Thumb up 0Thumb down
  • Thoriin گفت:

   سخت افزار بسیار مهم چون دست سازندگان برای کار بر روی فیزیک اتمسفر و گرافیک و هوش مصنوعی و سایر بخش های بازی باز میزاره پس خیلی مهمه و خواهد بود .همین دو بازی که فرمودید نسخه جدیدشون داره تو کنسول های با قدرت ۱ ترافلاپسی و بالاتر اجرا میشه . در کنار این که گرافیک بخشی از بازی هست توجه کن بازی خودش داره در یک محیط گرافیکی اجرا میشه که شما قابل به درکش هستی پس هر چقدر گرافیک پیشرفت کنه درک انسان از بازی بالا میره حالا چه سبک گرافیک هنری فانتزی یا واقع گرایانه باشه

   4Thumb up 0Thumb down
 30. pooya_k گفت:

  با تشکر از مقاله
  از نویسنده محترم تقاضا دارم متن هایی که به رنگ آبی نوشته شده رنگشو عوض کنند.Neutral
  چشو اذیت میکنه وقتی حالت سیاه بودن پیش زمینه صفحه فعاله

  5Thumb up 0Thumb down
 31. P30PlayBox گفت:

  دادا صدری دمت گرم مقاله بسیار دقیق و سنگینی رو بخوبی تدارک دادی، تشکر. Yes

  3Thumb up 0Thumb down
 32. P30PlayBox گفت:

  درباره سوال آخر مقاله باید بگم که همونطوری که به یکی از دوستان هم گفتم قدرت ۲تا کارت گرافیک “vaga20 و gtx2080” که سال آینده منتشر میشن به روش “crossfire و sli” حدود ۵۰ ترافلاپس خواهد بود! پس تکلیف پیسی تو سال ۲۰۱۸ کاملا مشخص هست! ولی کنسولها که تازه به ۶ترافلاپس رسیدن فکر میکنم حداقل ۲۰سالی زمان بخواد که به ۴۰ یا ۵۰ ترافلاپس برسن! که البته اون هم توجیه اقتصادی داره و برای ارزان تمام شدن محصول نهایی هستش.

  7Thumb up 2Thumb down
 33. NirSaN21 گفت:

  من ب شخصه واقعا از نویسنده عزیز , اقای صدری ممنونم برای این مقاله ولی ای کاش کمتر مقاله ای در مورد این موضوعات پر حاشیه گذاشته بشه ک باعث التهاب بعضی موضوعات ناپسند میشه
  در این میون میخواستم یاداوری کنم ک گیمر های عزیز ایرانی ما باید با هم در یک طرف باشیم ن اینکه لشکر کشی کنیم و قصدمون توهین و خراب کردن دیگران باشه خواهش میکنم این جنگ های فن بازی رو کنار بزارید و ب سلایق یکدیگر احترام بگذارید
  ممنون و خسته نباشید

  1Thumb up 4Thumb down
 34. alirezania گفت:

  یه سوال داشتم و فکر کنم اینجا جاش هست که بپرسم. من قصد خرید ps4 دارم و می خوام مانیتور هم بگیرم، سره همین کمبود بودجه دارم، از دوستایی که تجربه شخصی تو استفاده دارن و کسایی که تخصصی اطلاعات دارن، چقدر تفاوت بین نسخه pro یا slim است، تفاوت در عمل روی مانیتور ۱۰۸۰ در چه حده؟

  3Thumb up 1Thumb down
 35. Strixxx گفت:

  یک زمان بحث رزولوشن و فریم ریت بود (هرچند باز قابل تحمل بود اون) الان بحث ترافلاپس ه!! واقعا گندشو دراوردن! اخه کدوم ادم عاقلی با ترافلاپس قدرت ی کارتو میسنجه!!!

  4Thumb up 2Thumb down
 36. گفت:

  فقط کافیه Nintendo switch رو دستتون بگیرید عاشقش میشید. Yes

  0Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت