توسعه‌دهنده عنوان Alien: Isolation ممکن است درحال کار برروی دنباله آن باشد

۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳

Alien: Isolation بی‌شک یکی از بهترین بازی‌های سبک وحشت در دهه گذشته است. کنار گذاشتن سبک شوتر بازی که در تمامی نسخه‌های قبلی Alien وجود داشت، بعلاوه قرار دادن بازیکنان در برابر تنها یک زنومورف (نام بیگانگان موجود در بازی) در بیشتر صحنه‌های بازی، موجب شد تا در نهایت این عنوان بازی‌ای کاملا ترسناک را ارائه کند.

Alien: Isolation از سوی منتقدین و طرفداران بسیار مورد ستایش قرار گرفت، اما متاسفانه سگا (Sega) هنوز خبری از ساخت ادامه آن منتشر نکرده است. Isolation برای سگا کاملا یک تجربه موفقیت‌آمیز نبود، فروش کلی بازی نیز در سراسر جهان به بیش از ۲ میلیون نسخه رسید. اما اگر سگا به سونیک (Sonic) میلیون‌ها فرصت برای شکست‌خوردن داد، چرا به Alien فرصتی برای دستیابی به موفقیت ندهد؟

خبر خوب برای طرفداران سبک وحشت این است که، شاید نسخه‌ای از بازی در دست ساخت باشد. توسعه دهنده Alien: Isolation یعنی استودیوی Creative Assembly با خرید استودیوی Crytek Black Sea و تغییر نام آن به Creative Assembly Sofia، درحال گسترش استودیوی خود است. برطبق اطلاعات منتشر شده در شماره آتی مجله پلی‌استیشن انگلستان، گسترش شرکت ممکن است با ساخت عنوان Alien بعدی رابطه مستقیم داشته باشد.

منابع ما اعلام کرده‌اند که Creative Assembly قرار است پس از اتمام کار برروی Halo Wars 2 به سراغ ساخت نسخه دیگری از سری Alien برود.

مجله پلی‌استیشن هیچگونه اشاره‌ای به اینکه آیا نسخه جدید Alien ادامه عنوان Isolation خواهد بود یا خیر نکرده‌است، اما برطبق موفقیت‌های کسب شده توسط Isolation احتمال ساخت ادامه آن زیاد خواهد بود. در مصاحبه اخیر با طراح Alien: Isolation آقای Gary Napprethe، ایشان عنوان کردند که ساخت ادامه بازی بحث داغی است که در استودیو وجود دارد:

بحث در مورد ساخت ادامه Alien اکثر مواقع در استودیو انجام می‌شود. طرفداران ایده‌های مختلفی دارند که چگونه بازی باید ادامه پیدا کند، نویسندگان ما نیز طرح‌های زیادی در ذهن دارند و قطعا ما فرصت خیلی خوبی برای ادامه داستان داریم.

عنوان Alien: Isolation در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۴ عرضه شد و تاکنون خبری از سوی سازندگان در مورد ساخت دنباله‌ بازی منتشر نشده است. باید صبر کرد و دید واکنش سگا به این خبر چه خواهد بود!

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید