کوجیما در رابطه با فشار‌ها، اینکه چرا بازی‌هایش بازتابی از شخصیت او هستند و موارد دیگر می‌گوید

۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹

سازنده Metal Gear Solid همچنین در مورد اینکه چرا نام او در بازی‌هایش اینقدر برجسته است،توضیح می‌دهد. هیدئو کوجیما یکی از شاخص‌ترین نام‌ها در صنعت بازی‌های رایانه‌ای است. اما او عقیده دارد سازنده عنوانین AAA بودن، فشار بسیار سنگینی به همراه دارد. در ادامه با صحبت‌های ایشان در این مورد با همراه باشید.

آقای هیدئو کوجیما، سازنده بازی Metal Gear Solid، در این رابطه افزود:

ساخت یک بازی AAA دقیقاً مثل ساختن یک فیلم اکشن هالیوودی نیاز به بودجه زیادی دارد. ساختن یک بازی جهان‌باز مانند ساخت یک فیلم اکشن هالیوودی، پر هزینه است. وقتی مقیاس ما اینچنین فیلمی است، داریم در مورد ۱۵۰ میلیون دلار یا بیشتر صحبت می‌کنیم. جایی برای شکست وجود ندارد این فیلم باید موفق شود… این فشاری است که از بیرون به کارگردانان وارد می‌شود.

وی همچنین اظهار داشت که ساخت یک عنوان AAA، چطور ‌می‌تواند کار را سخت کند برای اینکه کارگردان شخصیت خود را به بازی تزریق کند. اما با وجود سختی این کار، اینگونه مستقل بودن می‌تواند بهتر باشد.

من فکر می‌کنم بزرگ‌ترین اختلاف این است که برای بازی‌های بزرگ دیگر، اینگونه مستقل بودن، زیرمجموعه‌ای از کار است و اکثر بازی‌ها این‌چنین توانایی ندارند که به طور کاملا مستقل عمل کنند. جایی که من، خودم به شخصه کار طراحی، تولید، تبلیغات، فیلم‌نامه و بسیاری از بخش‌های دیگر بازی را انجام می‌دهم. تمام این کار‌ها را خودم انجام می‌دهم. پس با توجه به این‌ها، این‌گونه به نظر می‌رسد که یک بازی‌ساز مستقل هستم.

من فکر می‌کنم که ساخت این‌گونه بازی‌ها (بازی‌هایی که سازندگان مستقل می‌سازند)، جالب است.در اینگونه موارد شما یک شناخت مستقیم دارید از این که سازنده بازی کیست و احساسات او چگونه است… داستان، گیم‌پلی، ایده‌هایی که با هم ترکیب می‌شوند. شما می‌توانید مستقیما ببینید کارگردان کیست. آن‌ها چیزی را پنهان نمی‌کنند. پشت انبوهی از چیز‌های مختلف خود را پنهان نمی‌کنند. بلکه به طور کاملا واضح و روشن در بین مردم خود را نشان می‌دهند.

کوجیما در ادامه بحث، در مورد این صحبت کرد که چرا نامش تا این حد در بازی‌هایی که می‌سازد، برجسته است. مثل چیزی که در Metal Gear Solid V: The Phantom Pain وجود داشت. از جمله این موارد می‌توان به نقطه‌ای اشاره کرد که نامش Kojima’s name on the box بود. غیر از این در هر مرحله‌ای از بازی اسمی یا ردی از کوجیما پیدا بود.

زمانی که بچه بودم فیلم‌های آلفرد هیچکاک (Alfred Hitchcock) و جان کارپنتر (John Carpenter) را می‌دیدم. در شروع فیلم‌هایشان همیشه زیرنویسی بر روی صفحه نمایش داده می‌شد که میگفت “فیلمی از آلفرد هیچکاک” یا “فیلمی از جان کارپنتر”. در آن زمان وقتی کار ساخت بازی‌های رایانه‌ای را شروع کردم، هیچ‌کس این کار را نمی‌کرد و اینگونه بود که این ایده در ذهنم شکل گرفت. چون وقتی آن عبارت را می‌دیدم مرا ترغیب به تماشای فیلم می‌کرد. مثل یک امضا برای فیلم‌هایی که می‌دیدم بود. پس تصمیم گرفتم که من هم همین کار را انجام دهم.

وقتی که کوجیما در سال ۲۰۱۵ شرکت کارفرمای خود یعنی کونامی را ترک کرد، استودیوی مستقل خود را با نام “کوجیما پروداکشنز” تأسیس کرد. در زمان جدایی از کونامی، کوجیما دو نسخه از Metal Gear و همینطور پروژه Silent Hills (که هم‌اکنون ساخت آن لغو شده)، از خود به جا گذاشت. این کارگردان در گذشته درمورد جدایی‌اش از کونامی و خاطراتی که آنجا در طی ساخت Metal Gear Solid داشت،صحبت کرده است.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید