شخصی از تجربه خود از The Last Guardian می‌گوید

۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۸

پس از مدت زمان طولانی، The Last Guardian سرانجام در هفته آینده برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر می‌شود. با توجه به اینکه مشکلات زیادی در چرخه توسعه بازی به وجود آمد، بسیاری نگران هستند که این عنوان شاید از چرخه توسعه پر ایرادش ضررهایی به خود دیده و مشکلاتی به همراه داشته باشد. در حالی که نقد و بررسی‌های سایت‌های بزرگ همچنان در دسترس قرار نگرفته‌اند، به لطف یک بازی‌باز خوش‌شانس که موفق به دریافت نسخه‌‌ای از بازی شده، جزئیات خوبی از بازی را دریافت می‌کنیم.

PraiseTheSun موفق شد یکی از نسخه‌های اولیه بازی را خریداری کند و همچنین تصاویری را برای اثبات این موضوع منتشر کرد:

 

با توجه به صحبت‌های این کاربر، تجربه The Last Guardian بیشتر خطی است و به ICO شباهت دارد اما در مقایسه با عنوان Shadow of the Colossus محیط‌های باز بیشتری هم در آن دیده می‌شوند. PraiseTheSun در اولین گزارش خود افزود کنترل و دوربین بازی خوب است. تجربه بازی در پلی‌استیشن ۴ پرو ظاهرا بهبود بزرگی با خود به‌همراه نمی‌آورد و حتی هنگام چرخش دوربین، مشکلاتی در نرخ فریم قرار دارد. او از بهینه‌ساز روز اول هم برای تجربه بازی استفاده کرده است.

به گفته وی، گرافیک بازی بسیار خوب است البته نباید انتظار چیزی در حد Uncharted را داشته باشید اما به اندازه کافی خوب بوده و مناظر و ویرانه‌های زیبایی را در بازی مشاهده خواهید کرد. همچنین Trico و انیمشین‌های کلی پسر بچه و Trico شگفت‌انگیز هستند.

در تجربه ۱٫۵ ساعته او، معماها سخت نبوده‌اند. علاوه بر این، بازی حس هر دو عنوان قبلی سازندگان The Last Guardian یعنی ICO و Shadow of the Colossus را دارد و از عناصر هردوی آن‌ها بهره می‌برد اما به‌طور کلی محیط و سیستم پیشرفت بیشتر شبیه ICO است تا Shadow of the Colossus.

PraiseTheSun همچنین به تحسین هوش مصنوعی‌ای که کنترل Trico و سبک هنری بازی را بر عهده دارد پرداخت اما افزود گرافیک بازی به خوبی آنچه که ما در پلی‌استیشن ۴ دیده بودیم نیست و جای تعجبی هم ندارد که از نظر گرافیکی، بازی حس یک عنوان نسل قبل را می‌دهد. او گفت گرافیک بازی تقریبا با The Last of Us همتراز است.

پس از چندین ساعت تجربه، PraiseTheSun احساس خوبی از بازی دارد و این نکته را هم گفت طرفداران قدیمی بازی‌های اوئدا ناامید نخواهند شد؛ چیزی که بسیار حوشحال کننده است. او فکر می‌کند بخش عظیمی از نمرات را بین ۷٫۵ تا ۹٫۵ و به‌طور متوسط تا ۸٫۷ تشکیل می‌دهند.

وی در نهایت گفت به عنوان یک طرفدار قدیمی ICO و Shadow of the Colossus، براساس تجربه فعلی خود می‌تواند امتیاز ۸٫۵ الی ۹ را به بازی بدهد و اگر کمی در بازی پیشرفت کند هم احتمالا نمره پایین‌تری نخواهد داد اما باید صبور باشیم و ببینیم.

اما چیزی را که او با اطمینان می‌تواند بگوید، این است که هر کس طرفدار ICO و Shadow of the Colossus بوده، قطعا باید بازی را در همان روز اول تهیه کند.

The Last Guardian در ۶ دسامبر ( سه‌شنبه ۱۶ آذر) به‌صورت انحصاری برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید