PCE-AC88 ایسوس، آداپتور شبکه برای از ما بهتران!

۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۴

مشکل در آنتن دهی یا ارتباط با شبکه در سیستم های دسکتاپ یکی از اساسی ترین مباحث در زیرساخت شبکه داخلی است. به دلیل مشکلات و محدودیت های شبکه با بستر کابل، بهترین راهکار برای اتصال به شبکه، در حال حاضر استفاده از آداپتورهای بی سیم است. در این بررسی قصد داریم تا شما را با قویترین آداپتور شبکه جهان از کمپانی ایسوس آشنا کنیم.

شرکت ایسوس به عنوان یکی از برندهای پیشرو در زمینه تجهیزات کامپیوتری، محصولاتی فاخر در زمینه شبکه تولید و عرضه کرده است. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی آداپتور دو باند PCE-AC88 ایسوس بپردازیم.

این آداپتور دوباند با رابط PCI-Express به کامپیوتر های دسکتاپ متصل می گردد و می تواند به راحتی دستکتاپ شما را به یک شبکه بی سیم ۴x4 AC3100 با نرخ انتقال حداکثر تا ۳۱۰۰ مگابیت بر ثانیه مجهز کند. PCE-AC88 نسبت به آداپتورهای ۳x3 AC پوشش شبکه ای ۶۰ درصد بیشتر دارند که این عمل با کمک چهار آنتن اکسترنال مغناطیسی و منعطف مهیا می گردد. همچنین با توجه به تجهیزات رده بالا و قدرتمند ایسوس از یک هیت سینک سرتاسری در PCE-AC88 استفاده کرده تا پایداری و ماندگاری این قطعه در زمان استفاده طولانی مدت تضمین گردد.

ایسوس با کمک فناوری NitroQAM™ (۱۰۲۴-QAM) در باند ۵ گیگاهرتز می تواند به سرعت ۲۱۰۰ مگابیت برثانیه در محیط Wi-Fi دست یابد که این عدد نسبت به استاندارد ۸۰۲٫۱۱n (N150) تا ۱۴ برابر سریعتر عمل خواهد کرد. راهکاری که ایسوس برای بهبود سیگنال دهی درنظر گرفته است، استفاده از طراحی خاص آنتن PCE-AC88 است. این آنتن ها به صورت ۴ فرستنده و ۴ گیرنده عمل می کنند و به سادگی به هر جهت قابل گردش هستند. به لطف نگهدارنده مغناطیسی آن نیز می توانید برای داشتن بهترین کیفیت سیگنال، آنتن ها را با زاویه دلخواه تنظیم کنید. همچنین با استفاده از رابط چند کاربره MIMO (MU-MIMO) و ارسال جهت دار سیگنال با فناوری AiRadar، آنتن دهی و سرعت انتقال را در شبکه بی سیم نسبت به مدل های هم رده خود بهتر می کند.

به منظور درک بهتر از کارایی و عملکرد PCE-AC88 آن را با مدل قبلی خود یعنی PCE-AC68 مقایسه می کنیم. برای ارسال سیگنال از روتر RT-AC88U و سه سیستم دسکتاپ که دوتای آن ها توسط کابل به روتر متصل شده اند و PCE-AC88 هم با رابط PCI-Express به سیستم سوم متصل است، استفاده می کنیم.


آزمون در باند ۲٫۴ گیگاهرتز

آزمون در باند ۵ گیگاهرتز

خوب همانطور که مشاهده شد عملکرد این آداپتور نسبت به مدل رده بالای نسل قبل خود در هر دو باند ۲٫۴ و ۵ گیگاهرتز در شعاع ۵ متری از روتر، خیره کننده است. این را در نظر بگیرید که قدرت این کارت شبکه در فاصله بیشتر و موانع سر راه، بیش از پیش به چشم خواهد آمد.

بی شک راهکار استفاده از یک آداپتور حرفه ای بیسیم برای کسانی که خواهان انتقال اطلاعات بی دردسر و با بالاترین کیفیت هستند، انتخاب های فراوانی را دربرابرشان قرار خواهد داد. اما با توجه به کیفیت و قدرت PCE-AC88 که با قیمت حدود ۳۵۰ هزار تومان، می تواند جواب گوی تمام نیاز های شما در بستر شبکه بیسیم باشد.

نقاط قوت:

  • آنتن ۴x4 با قابلیت تغییر زاویه و پایه مغناطیسی آن
  • استفاده از NitroQAM™ (۱۰۲۴-QAM) 
  • استفاده از فناوری های انحصاری ایسوس نظیر AiProtection و AiRadar
  • پشتیبانی کامل از MU-MIMO
  • استفاده از هیت سینک برای خنک سازی چیپ و قطعات روی بورد

نقاط ضعف:

  • قیمت نسبتاً بالا

بنا به تست و شرایط این محصول وبسایت گیمفا نمرات هر آیتم را بر اساس جدول زیر به این آداپتور شبکه تخصیص داده است:

۹طراحی
۹٫۵امکانات
۹٫۵کیفیت قطعه
۸٫۵قیمت در برابر کارایی
۹٫۵بسته بندی
۹٫۲امتیاز نهایی

 

همچنین این محصول با توجه به نمرات کسب کرده از جدول بالا نشان های “انتخاب نویسنده” و “بیشترین امکانات”  را از گیمفا کسب می کند:

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید