به‌روزرسانی بزرگ ایکس‌باکس وان برای عموم انتشار یافت

۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۴

مایکروسافت امروز به‌صورت رسمی به‌روزرسانی بزرگ ایکس‌باکس وان را عرضه کرد. برای مشاهده تغییرات و ویژگی‌های جدید در ادامه با گیمفا همراه شوید.

اگرچه این به‌روزرسانی به بزرگی به‌روزرسان تجربه جدید ایکس‌باکس وان در سال گذشته نیست اما ویژگی‌های جدیدی را برای کنسول شما می‌آورد. ویژگی‌های جدید شامل Clubs و Looking for Group و البته پیام‌رسان گروهی است. همچنین achievement rarity نیز اضافه شده است تا به کاربران اطلاع دهد اچیومنت دریافتی توسط چه تعداد کاربر دریافت شده است. این به‌روزرسانی هم‌اکنون برای ایکس‌باکس وان منتشر شده، اگرچه ممکن است براساس وقت محلی کمی دیرتر برای شما در دسترس قرار گیرد. متاسفانه ویژگی Arena هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته چراکه مایکروسافت می‌خواهد مقدار زمان بیشتری این ویژگی را در بخش پیش‌نمایش نگه دارد تا توسط کاربران بررسی شود و مشکلات گزارش شوند.

در ادامه نگاهی به این تغییرات می‌اندازیم.

اضافه شدن بخش Clubs: کلاب بخشی است که توسط بازی‌بازان ساخته و اداره می‌شود. در این بخش شما می‌توانید کسانی را پیدا کنید که به سبک‌های موردعلاقه‌تان، علاقه دارند. با اینکار جامعه ایکس‌باکس بیش از پیش به یکدیگر نزدیک شده و افراد می‌توانند هم‌تیمی‌های مناسبی برای خود پیدا کنند. همه می‌توانند کلاب خود را بسازند یا به یکی از کلاب‌های ساخته شده ملحق شوند. به‌عنوان عضوی از یک کلاب شما می‌توانید پارتی درست کنید و با دیگر اعضا بازی یا چت کنید. همچنین قابلیت ارسال پیام، اشتراک گذاری محتوا و چت صوتی با اعضای کلاب وجود دارد. به‌عنوان سازنده کلاب نیز شما وظیفه ایجاد کردن بهترین فضا برای اعضای خود را دارید. بخش کلاب برای برنامه ایکس‌باکس برروی ویندوز ۱۰ و همچنین سیستم‌ عامل‌های آی‌اواس، اندروید و ویندوز فون در دسترس است که این امکان را به‌وجود می‌آورد تا با دوستان خود برروی هر دستگاهی ارتباط داشته باشید. برروی ایکس‌باکس وان خود با مراجعه به بخش Community می‌توانید Club خود را بسازید یا به یکی از آن‌ها ملحق شوید.

اضافه شدن بخش به‌دنبال گروه (Looking for Group): بخش Looking for Group یا به اختصار LFG به‌ شما اجازه می‌دهد که به‌سرعت گروهی از بازی‌بازان را که عنوانی همانند بازی دلخواه شما درحال بازی هستند، پیدا کنید. برای درک این ویژگی باید گفت که شبیه به صفحه نیازمندی‌های روزنامه است. شما یا افراد دیگر در بخش Community ایکس‌باکس آگهی میگذارید که به‌دنبال بازی‌بازانی با ویژگی‌های مشخص شده هستید و سپس فردی که خود را دارای آن ویژگی‌ها می‌داند به شما مراجعه کرده و همبازی شما می‌شود. شما نیز می‌توانید آگهی را مشاهده کنید تا بتوانید بهترین هم‌تیمی را برای خود بیابید. در آگهی خود می‌توانید بازی مشخصی را انتخاب کنید، زبان خاصی را برای صحبت برداشته و یا از کشور خاصی بازی‌باز بخواهید. زمانی که بازی‌بازان درخواست‌های ورود خود را به گروه داده‌اند، شخص سازنده می‌تواند به‌سرعت همه را به پارتی دعوت کرده و افراد شروع به بازی کنند. شما همچنین می‌توانید برنامه‌ریزی برای چند روز آینده خود داشته باشید! برای مثال شما از سرکار درحال برگشتن به منزل هستید و در راه با استفاده از برنامه ایکس‌باکس برروی گوشی همراه‌تان آگهی ارسال می‌کنید که در دو ساعت آینده نیاز به چهارنفر بازی‌باز برای تجربه بخش Horde عنوان Gears of War 4 دارید. افراد علاقه‌مند درخواست‌های خود را داده و شما هنگام رسیدن به منزل هم‌تیمی‌های دلخواه خود را خواهید داشت و یا برعکس شما به‌دنبال آگهی می‌گردید که بتوانید در چند ساعت آینده با افراد با تجربه‌ای بخش Slayer عنوان Halo 5 را تجربه کنید. در این بخش امکان برنامه ریزی تا هفت روز آینده نیز وجود دارد.

اضافه شدن Achievement Rarity: تابه‌حال فکر کرده‌اید که اچیومنت دریافتی شما توسط چند کاربر ایکس‌باکس لایو دیگر دریافت شده است؟ خبر خوب این است که از این پس با اضافه شدن Achievement Rarity به‌راحتی این نکته را خواهید فهمید! اگر اچیومنت دریافتی شما بسیار خاص و نادر باشد، الماسی نیز در کنار آن خواهید یافت. این ویژگی یکی از پردرخواست‌ترین ویژگی‌های کاربران بود و ما خوشحالیم که توانستیم آن را در اختیار کاربران‌مان قرار دهیم.

اضافه شدن چت گروهی: همانند آنچه در برنامه‌های پیام‌رسان دیده‌اید، بخش چت گروهی به شما اجازه می‌دهد تا تعدادی از دوستان خود را به گروه ساخته شده خود دعوت کرده و با یکدیگر به چت بپردازید. با این ویژگی نیازی به ارسال پیامی خاص برای همه دوستان‌تان نیست بلکه می‌توانید به راحتی همه آن‌ها را به گروه خود دعوت و سپس به صحبت و گفتگو بپردازید. چت گروهی برروی ایکس‌باکس وان و برنامه ایکس‌باکس برروی ویندوز ۱۰ و تلفن‌های هوشمند در دسترس است. همچنین برای اینکه راحت‌تر بتوانید با کنترلر چت کنید، ما بخش پیش‌بینی کلمات را به بالای کیبورد مجازی ایکس‌باکس اضافه کرده‌ایم.

بهبود جدول امتیازات: ما جدول امتیازات را بهبود بخشیده‌ایم. حال با اتمام هر ماه میلادی بخش جدول امتیازات از صفر می‌شود تا همه بتوانند با یکدیگر به رقابت بپردازند. پیش‌تر جدول وضعیت افراد را در ۳۰ روز گذشته نشان می‌داد اما هم‌اکنون در ابتدای هرماه جدول ریست می‌شود. شما می‌توانید در بخش Achievementها این جدول را مشاهده نمایید.

اضافه شدن اموجی‌ها به کیبورد مجازی ایکس‌باکس وان: پیش‌تر شما می‌توانستید اموجی‌ها را با استفاده از کیبورد تلفن‌های هوشمند یا کیبورد مجازی رایانه‌های شخصی ارسال نمایید اما از این به‌بعد امکان ارسال اموجی از طریق ایکس‌باکس وان نیز محیا شده است. پس از اینکه کیبورد مجازی اجرا شد با مراجعه به بخش اموجی‌ها شما می‌توانید احساسات و نظر خود را با اموجی ارسال نمایید، با نگه داشتن دکمه برروی هر اموجی نیز، اموجی‌های مربوط به آن را مشاهده می‌نمایید.

در آخر نیز تیم ایکس‌باکس به طرفداران اطمینان داد که آن‌ها ویژگی‌های بسیار بیشتری را به کنسول اضافه خواهند کرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید