گزارش مالی شرکت کونامی نشان دهنده کاهش فروش اما افزایش سود این شرکت می‌باشد

۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲

شرکت کونامی گزارش مالی خود که مربوط به یک دوره شش ماهه از تاریخ ۱ آوریل تا ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۱۶ بوده است را منتشر کرد. براساس این گزارش میزان فروش این شرکت نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۵ کمتر بوده است اما سود آنها افزایش یافته است.

فروش این شرکت در سال ۲۰۱۶ رقم ۹۶۳ میلیون دلار اعلام شده است این در حالی است که میزان فروش این شرکت در سال ۲۰۱۵ برابر ۱٫۲ میلیارد دلار بوده است اما این قضیه در مورد سود آنها متفاوت است چراکه در سال ۲۰۱۵ آنها ۱۱۸ میلیون دلار سود داشته‌اند اما در سال ۲۰۱۶ این میزان به ۱۶۱ میلیون دلار رسیده است که نشان دهنده ۳۶ درصد افزایش می‌باشد. براساس گفته شرکت کونامی، بازی‌های موبایلی چون Jinkkyou Pwafuru Puroyakyu ،Professional Baseball Spirits A (Ace) و Winning Eleven (PES) Club Manager دارای فروش متعادل و پایداری بوده‌اند.

بازی PES 2017 این شرکت در ماه سپتامبر عرضه شد که براساس گفته کونامی دارای عملکرد بسیار خوب و قوی در فروش بوده است. همچنین این شرکت میزبان رویداد Yu-Gi-Oh! trading card championship در ماه اوت نیز بوده است که آن را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

تجارت Health و Fitness این شرکت نیز منجر به رشد درآمدزایی آنها بوده است. براساس گفته این شرکت شش ورزشکار آنها از باشگاه ورزشی کونامی در تیم‌های ژیمناستیک و شنا برنده مدال‌های بازی‌های المپیک ریو شده‌اند.

با نگاهی به آینده، شرکت کونامی قصد دارد تا فرصت‌های متنوع و جدیدی را در زمینه تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها ایجاد کند. این شرکت اعلام کرد که قصد دارد راه‌هایی را برای اجرای بازی‌ها برروی دستگاه‌های مختلف و سازگار با آنها توسعه دهد. این شرکت همچنین اشاراتی به واقعیت مجازی و رشد آن در آینده داشته است. این شرکت اعلام کرد:

ما قصد داریم تا همراه با زمان حرکت کنیم و چالش‌های جدیدی را بپذیریم. هدف ما ایجاد و تامین زمان‌های با ارزشی برای مصرف کنندگان است که شامل تولید بازی‌های جدیدی است که قابلیت واقعیت مجازی را داشته باشند و همچنین تولید محتوای ورزشی می‌باشد.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید