گیفت کارت
گیفت کارت

آرون گرینبرگ پیروزی‌های اخیر ایکس‌باکس وان را جشن می‌گیرد

۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۶

کنسول ایکس‌باکس وان در ماه سپتامبر توانست پلی‌استیشن ۴ را از نظر فروش شکست دهد و این یعنی کنسول نسل هشتمی مایکروسافت برای ۳ ماه متوالی در صدر جدول قرار گرفته است. ایکس‌باکس وان در گذشته هم از نظر فروش موفق به شکست پلی‌استیشن ۴ شده بود اما این اولین بار است که این کنسول برای ۳ ماه متوالی در رتبه اول پرفروش‌ترین کنسول‌ها قرار می‌گیرد.

آرون گرینبرگ، مدیر بازاریابی ایکس‌باکس، از شنیدن اخبار هیجان‌زده است و راجع به چند پیروزی اخیر مایکروسافت توئیت‌هایی را ارسال می‌کند و هشتگ جالبی هم در کنار پیام خود قرار داد:

بسیار از کسانی که به ما کمک کردند تا به صدر جدول بازگردیم سپاسگزارم. #این‌_پیروزی‌ها_را_بازگشت_صدا_نزنید

او همچنین در دو توئیت دیگر خود از هشتگ‌های #حرکت‌_رو‌به‌_جلو و #ایکس‌باکس وان_اس استفاده کرد. پیروزی اخیر مایکروسافت قابل توجه است چراکه در آن ماه سونی کنسول پلی‌استیشن ۴ اسلیم را انتشار داده بود که ۳۰۰ دلار قیمت داشت.

با این وجود که ایکس‌باکس وان اخیرا پیروز بوده، همچنان به‌نظر می‌رسد فروش کلی پلی‌استیشن ۴ بیشتر باشد. کنسول سونی تا ماه مه (۱۲ اردیبهشت) بیش از ۴۰ میلیون واحد فروش داشت و پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده به ۶۰ میلیون افزایش پیدا کند.

مایکروسافت میزان فروش ایکس‌باکس وان را به اشتراک نگذاشته اما او در ماه اکتبر ۲۰۱۵ گفته بود فروش بیشتر پلی‌استیشن ۴ آنقدر زیاد است که مطمئن نیست ایکس‌باکس وان هرگز بتواند به آن دست یابد. با توجه به پیروزی‌های اخیر ایکس‌باکس وان و پیشرفت‌های آن، همچنان باید دید که آیا فیل اسپنسر همان احساس را دارد یا خیر.

سونی کنسول جدیدی به نام پلی‌استیشن ۴ پرو را در ماه نوامبر (آبان ماه) منتشر خواهد کرد و کنسول بعدی مایکروسافت یعنی اسکورپیو هم در تعطیلات ۲۰۱۷ عرضه می‌شود. مایکروسافت باور دارد اسکورپیو قدرت‌مندترین کنسول تاریخ است و کارایی بیشتر آن نسبت به پلی‌استیشن ۴ پرو کاملا آشکار خواهد بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید