اسپنسر: Gears of War می‌تواند یک بازی شوتر نباشد | پروژه جدید کووالیشن در دست توسعه؟

۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۳

تمام نسخه‌های اصلی Gears of War تا به امروز در سبک شوتر سوم شخص بوده‌اند. با توجه به گفته‌های فیل اسپنسر، مدیر بخش ایکس‌باکس مایکروسافت، طرفداران این سری که منتظر یک عنوان مانند Gears of War در ژانر دیگر هستند، شاید در نهایت به چنین خواسته‌ای دست یابند.

فیل اسپنسر در رویداد Xbox Fanfest در سیدنی شرکت کرد و طی صحبت‌های خود چنین سوالی از افراد حاضر پرسید:

اگر Gears of War بتواند در هر ژانر دیگری در صنعت بازی‌های ویدیویی توسعه یاد، چه چیزی خواهد بود؟

فیل اسپنسر همچنین گفت Chuck Osieja، کارگردان خلاق استودیوی کووالیشن، باید مراقب باشد که چه حرف‌های در رویداد می‌زند و شاید این بدان معنا باشد پروژه دیگری در سبکی متفاوت هم‌اکنون در دست توسعه قرار دارد.

هنگامی که Chuck Osieja در کنار فیل اسپنسر نشسته بود، او چنین پاسخی به سوال فیل اسپنسر داد:

در مایکروسافت، ما تمام فرصت‌ها برای فرانچایزمان را ارزیابی می‌کنیم بنابراین اگر یک فرصت مناسب خود را نشان دهد، ما  آن را به عنوان چیزی در نظر می‌گیریم که می‌توانیم برای طرفداران خود فراهم کنیم.

البته اسپنسر مخالفت خود را با این پاسخ نشان داد و تصمیم گرفت جزئیات بیشتری را به اشتراک بگذارد. او گفت داستان Gears of War می‌تواند در میان چندین ژانر از گیم‌پلی نمایش داده شود:

قطعا زمانی که ما تیم را در کنار یکدیگر جمع می‌کنیم و راجع به آینده Gears of War به گفت‌وگو می‌پردازیم، من فکر می‌کنم چندین راه وجود دارد تا داستان آن را بگویید.

فیل اسپنسر ادامه داد:

در چندین سبک از گیم‌پلی می‌توان آن را توضیح داد. من فکر می‌کنم Gears of War واقعا یک IP بزرگ است و می‌تواند به‌صورت فرم خطی و کتاب هم وجود داشته باشد. ما آن را دیده‌ایم؛ در ژانرهای مختلف صنعبت‌ بازی‌های ویدیویی.

فرانچایز Gears of War یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین IP در کل این صنعت است و اسپنسر اشاره کرد “فرصت‌های زیادی” برای آینده آن وجود دارد:

باید بفهمید که این فرانچایز مانند هر فرانچایز دیگری که داریم، جزء پایه‌های پلتفرم به حساب می‌آید و ما باید به‌طور کامل برروی چیزی که می‌خواهید بازی را تجربه کنید، سرمایه‌گذاری کنیم.

مایکروسافت امتیاز فرانچایز Gears of War را در سال ۲۰۱۴ از اپیک گیمز به‌دست آورد. Gears of War 4 اولین نسخه از این سری است که توسط استودیوی کووالیشن ساخته می‌شود.

مایکروسافت سابقه گسترش یکی از فرانچایزهای خود در ژانر دیگری را داشته است. سری Halo شامل Halo Wars در سبک RTS می‌شود.

Gears of War 4 در ۱۱ اکتبر (سه‌شنبه ۲۰ مهر) برروی دو پلتفرم ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. این بازی از برنامه Xbox Play Anywhere هم پشتیبانی می‌کند؛ یعنی شما نسخه دیجیتالی بازی را برروی ایکس‌باکس وان خریداری کرده و نسخه رایانه‌های شخصی را به رایگان دریافت می‌کنید یا برعکس.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید