ابركامپيوتري از نوع پلي‌استيشن 3

۵ دی ۱۳۸۹ - ۲۳:۱۷

ابركامپيوتري از نوع پلي‌استيشن 3

اگر 1760 دستگاه پلي‌استيشن3 را به هم متصل كنيد چه اتفاقي مي‌افتد؟ در اين صورت هم سريع‌ترين ابركامپيوتر وزارت دفاع آمريكا را خواهيد داشت، هم سي و سومين ابركامپيوتر دنيا را. وزارت دفاع آمريكا از اين 1760 دستگاه براي تحقيقات در زمينه هوش مصنوعي، پردازش سريع تصاوير ماهواره‌اي و بهبود رادار استفاده مي‌كند.

يك كيبورد خوب در صفحه لمسي

در حال حاضر هيچ راهي براي شبيه‌سازي صفحه كليد مناسب در نمايشگرهاي صفحه لمسي امروزي وجود ندارد. مايكروسافت با دانستن اين موضوع روي فناوري‌اي كار مي‌كند كه بر اساس آن صفحه لمسي به يك صفحه كليد واقعي تبديل مي‌شود و كاملا قابل احساس است. اين الگوي جديد مايكروسافت كه به ثبت هم رسيده، روي نمايشگرهاي لمسي نصب شده و مي‌تواند هنگام تايپ برجسته‌تر شود (البته اگر با فركانس UV مناسبي تغذيه شود.)

تبديل كاغذ به يك صفحه لمسي

دانشگاه كيو ژاپن به فناوري جديدي در زمينه نمايشگرهاي لمسي دست يافته است. يك گروه محقق در اين دانشگاه توانستند با يك برگ كاغذ به اين فناوري دست يابند كه بدون نياز به هيچ سنسوري كار مي‌كند و براي ارتباط با آن حتي مي‌توان از فوت كردن استفاده كرد. اين فناوري كه از طريق يك كاغذ محدب، يك دوربين و يك پروژكتور ايجاد شده، در لحظه مي‌تواند وضعيت كاغذ را بررسي كرده و مطابق با آن خروجي لازم را توليد كند.

فناوري جديد نمايشگر

در حالي كه هنوز فناوري‌هاي نوين LED همچون Super AMOLED به طور كامل وارد زندگي روزمره نشده، نسل بعدي فناوري نمايشگرهاي LED از راه رسيده است. QLED فناوري جديد كوانتومي ‌است كه منعطف‌تر، سريع‌تر، روشن‌‌تر و قابل اطمينان‌تر است.

سيگنال‌گير مخابراتي

گاهي اوقات آدم مي‌خواهد نويز موجود در اطراف خود را كم كند و اين مساله از تلفن‌هاي همراه شروع مي‌شود كه يكي از مهم‌ترين دستگاه‌هاي ارتباط مخابراتي امروزي هستند. خاموش كردن و از بين بردن آنتن‌دهي موبايل ديگر فناوري عظيمي‌ نياز ندارد. اين جعبه كوچك در يك پاكت سيگار نيز قرار مي‌گيرد و تا شعاع 32 پايي همه موبايل‌ها را از كار مي‌اندازد. قيمت آن نيز 46 دلار اعلام شده است.

نسل آتي گوشي‌هاي بلك‌بري

يكي از ايده‌هاي گوشي‌هاي آينده بلك‌بري با عنوان امپاتي مشخص شد. اين گوشي كه شبيه به كريستال طراحي شده، روي احساسات انسان و شبكه‌هاي اجتماعي تمركز خواهد داشت و يكي از ويژگي‌هاي اساسي آن، اسكنري است كه به حالات مختلف بدن انسان واكنش نشان مي‌دهد.

تلويزيون منعطف سه‌بعدي

سامسونگ باز هم مي‌خواهد خودش را به عنوان پيشروي صنعت نمايشگرها نشان دهد و اين بار نمايشگري طراحي كرده است كه مي‌تواند با انعطاف‌پذيري، تصوير سه‌بعدي توليد كند. اين نمايشگرهاي انعطاف پذير OLED براي نمايش تصوير سه‌بعدي نيازي به عينك نخواهند داشت.

ميزكارهاي آينده

ميزكاري كه در آينده كارمندان پشت آن مي‌نشينند، مجهز به 2 سطح عمودي و افقي است كه از تركيب 3 دوربين، 2 پروژكتور و يك سنسور مادون قرمز تشكيل شده است و آدم را ياد ميزكارهاي فيلم «گزارش اقليت» مي‌اندازد.

منبع : کلیک

0
0

بیشتر بخوانید