سونی: با اینکه پلی‌استیشن ۴ پرو اکثر بازی‌ها را ۴K UPSCALE اجرا می‌کند، وعده دروغی نداده است

۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۸

طی رویداد پلی‌استیشن میتینگ که سونی از کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو به‌صورت رسمی رونمایی کرد، آن‌ها گفتند این کنسول قادر به اجرای بازی‌ها با رزولوشن ۴K به‌همراه HDR است. با این حال، عناوینی مانند Horizon Zero Dawn برروی رزولوشن واقعی ۴K اجرا نخواهند شد و به آن Upscale می‌شوند. بسیاری از طرفداران شکایت کرده‌اند که سونی مردم را گمراه کرده اما با توجه به صحبت‌های اندرو هاوس، مدیر عامل سونی، پلی‌استیشن ۴ پرو وعده دروغ یا گمراه کننده‌ای نداده است.

هاوس طی گفت‌وگوی خود با Digital Spy گفت اکثر بازی‌ها برروی پلی‌استیشن ۴ پرو با رزولوشن واقعی ۴K اجرا نخواهند شد:

حداقل بر اساس نمونه کارهایی که تا به امروز مشاهده کرده‌ام، می‌خواهم بگویم اکثر عناوینی که برروی پلی‌استیشن ۴ پرو با ۴K اجرا می‌شوند، UPSCALE خواهند شد.

زمانی که گفته شد پلی‌استیشن ۴ پرو وعده دروغی داده، او گفت:

خیر، من این‌طور فکر نمی‌کنم.

او در ادامه افزود گذشته از آن چیزی که گفته‌اند، سوال اصلی این است که آیا بازی‌بازان قادر به تشخیص تفاوت قابل توجهی خواهند شد یا خیر:

من فکر می‌کنم شرایط هر چه باشد، سوال این است که آیا مردم تفاوت قابل اثباتی را در تجربه بازی مشاهده می‌کنند یا خیر؟ من باور دارم این چیزی است که مردم دنبالش هستند و بر اساس اینکه به کارشان می‌آید یا نه قضاوت خواهند کرد.

بسیاری از توسعه‌دهندگان می‌خواهند عناوینی که در آینده منتشر می‌کنند را با گرافیک بهتری برروی پلی‌استیشن ۴ پرو در دسترس قرار دهند و حتی برخی از بازی‌های فعلی هم بهینه‌سازی در پلی‌استیشن ۴ پرو به‌منظور پشتیبانی از ۴K و HDR دریافت خواهند کرد اما برخی سازندگان قصد ندارند عناوین فعلی خود را با کیفیت بهتری برروی پلی‌استیشن ۴ پرو عرضه کنند.

یکی از این سازندگان، سی‌دی پراجکت‌رد است که اعلام کرد عنوان The Witcher 3: Wild Hunt در پلی‌استیشن ۴ پرو شامل افزایش گرافیکی نمی‌شود.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید