افزایش فروش ۵۰۰ درصدی و ۸۳ درصدی دو کنسول ۲DS و ۳DS نینتندو در آمریکا در ماه اوت سال جاری

۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۳

شرکت نینتندو به تازگی جزئیات فروش سخت افزارها و بازی‌های خود را در ماه اوت سال جاری میلادی در آمریکا منتشر نموده است که طبق آن کنسول نینتندو ۲DS شاهد افزایش فروش ۵۰۰ درصدی نسبت به ماه اوت سال ۲۰۱۵ بوده است. طبق اعلام نینتندو این افزایش قابل توجه در نتیجه کاهش قیمت ۸۰ دلاری این کنسول در ماه می می‌باشد.

کنسول نینتندو ۳DS نیز با بهبود در فروش مواجه بوده است و نسبت به دوره مشابه در سال گذشته شاهد افزایش فروش ۸۳ درصدی بوده است. طبق این گزارش، این آمار مربوط به فروش کنسول ۳DS XL نمی‌باشد.

اما در زمینه فروش نرم افزار، بازی‌های first-party کنسول ۳DS با افزایش فروش ۵۷ درصدی روبرو بوده است که مربوط به هر دو فروش فیزیکی و دیجیتالی این عناوین می‌باشد.

نرم افزارهای مربوط به کنسول Wii U نیز با افزایش فروش ۳۰ درصدی روبرو بوده است. کنسول جدید شرکت نینتندو با اسم رمز ان‌ایکس طبق برنامه ریزی در ماه مارس سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد. طبق گزارشات اخیر احتمال معرفی این کنسول در ماه اکتبر وجود دارد.

کنسول ایکس‌باکس وان عنوان بهترین فروش در ماه اوت سال جاری میلادی را بدست آورد. بطور کلی هزینه مربوط به کنسول‌های حدود ۱۷۸ میلیون دلار بوده است که نسبت به سال گذشته ۶ درصد کاهش یافته است.

بازی Madden NFL 17 نیز به عنوان برترین بازی از لحاظ فروش در ماه اوت سال جاری میلادی را در آمریکا بدست آورد.

شرکت نینتندو در سال ۲۰۱۲ کنسول ۳DS XL را به بازار عرضه کرد. این دستگاه از نظر سخت‌افزاری همان ۳DS می‌باشد که با یک صفحه نمایش ۴٫۸۸ اینچی در بالا و یک صفحه نمایش ۴٫۱۸ اینچی در پایین، ۹۰٪ مساحت نمایش بیشتری را دارا می‌باشد. این دستگاه ۴۶٪ سنگین‌تر شده و وزنی برابر با ۳۳۶ گرم دارد. در ماه اوت سال ۲۰۱۳ نیز این شرکت دستگاهی با نام نینتندو ۲DS را معرفی کرد که هم سایز با نینتندو ۳DS XL می‌باشد اما صفحه نمایش بالایی آن دو بعدی می‌باشد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید