برنامه Xbox Play Anywhere با عرضه بازی ReCore به جریان افتاد

۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۹

عرضه بازی ReCore برروی ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی تنها از این جهت قابل توجه نیست که بازی جدیدی از طراح بازی‌های Mega Man و Dead Rising یعنی آقای کیجی اینفیونه می‌باشد. این بازی اولین عنوان از برنامه Xbox Play Anywhere شرکت مایکروسافت است که دو پلتفرم‌ کنسول ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی را نزدیک‌تر از هر زمان دیگر قرار خواهد داد.

همانطور که در نمایشگاه E3 امسال اعلام شد، برنامه Xbox Play Anywhere به شما اجازه می‌دهد تا با خرید نسخه دیجیتالی یک بازی برروی ایکس‌باکس وان یا رایانه‌های شخصی، یک نسخه رایگان از آن را برروی پلتفرم دیگر دریافت کنید. کلیه پیشرفت‌ها و دستاوردهای شما بین هر دو پلتفرم مشترک خواهد بود، بنابراین قابلیت اجرای بازی مورد نظر خود را در هر زمان و هر مکان و برروی هر پلتفرمی از این دو خواهید داشت و نیازی به شروع مجدد بازی نخواهد بود. پیش از این آقای آرون گرینبرگ به عنوان رئیس بازاریابی ایکس‌باکس برنامه Xbox Play Anywhere شرکت مایکروسافت را بسیار ارزشمند خطاب کرده بود.

از عناوین دیگری که در لیست این برنامه قرار دارند می‌توان به بازی‌های Forza Horizon 3 (در تاریخ ۲۷ سپتامبر (۶ مهر ماه) عرضه خواهد شد)، Gears of War 4 (در تاریخ ۱۱ اکتبر (۲۰ مهر ماه) عرضه خواهد شد) و سایر عناوینی که در سال ۲۰۱۷ منتشر خواهند شد نظیر Halo Wars 2 ،Sea of Thieves و Scalebound اشاره کرد. تنها عناوینی که توسط مایکروسافت منتشر می‌شوند شامل این برنامه نشده و بازی‌هایی نظیر Ark: Survival Evolved و Cuphead نیز شامل آن می‌شوند.

همه افراد از تلاش شرکت مایکروسافت برای ایجاد دسترسی بازی‌های کنسول برای رایانه‌های شخصی خوشحال نیستند و آقای گرینبرگ نیز پیش از این نظر خود را پیرامون آنها اعلام و گفت که اینکار منجر به مرگ ایکس‌باکس نخواهد شد.
آقای گرینبرگ از دلایل برنامه Xbox Play Anywhere شرکت مایکروسافت به این موضوع اشاره کرد که در سال‌های گذشته شاهد موقعیتی در دنیای رایانه‌های شخصی بوده‌ایم که توسط سایر رسانه‌ها ایجاد شده‌اند. او گفت:

اگر من یک محتوای دیجیتالی سرگرم کننده را بخرم، مانند فیلم، موسیقی یا هر چیز دیگر، امکان اجرای آن از طریق دستگاه خود را خواهم داشت. ما قصد داریم تا این امکان را برای بازی‌ها نیز فراهم کنیم و سودی برای مصرف کنندگان خواهد بود.

استراتژی وحدت رایانه شخصی و کنسول شرکت مایکروسافت استراتژی است که بنظر نمی‌رسد مورد پسند شرکت سونی باشد. اندرو هاوس به عنوان رئیس پلی‌استیشن اعلام کرده بود که از استقبال بازیکنان در مورد این موضوع اطمینان ندارد. او گفته بود:

تاکید بسیاری توسط مایکروسافت برای وحدت کنسول ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی وجود دارد. باید دید که آیا مصرف کنندگان به  این تقاضا پاسخ خواهند داد یا خیر.

همچنین شرکت مایکروسافت خبر از احتمال عرضه بازی‌های بیشتری برروی استیم برای رایانه‌های شخصی نموده است.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید