استیم در چه شرایطی پول پرداخت شده برای بازی No Man’s Sky را به خریداران مسترد خواهد کرد؟

۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۹

گزارشات مختلفی از سوی کاربران اعلام شده است که در آن ادعا نموده‌اند که پول پرداخت شده خود برای خرید بازی No Man’s Sky را از استیم بازپس گرفته‌اند. این گزارشات برخی از قوانین استیم را زیر پا خواهند گذاشت و امروز این سرویس جمله‌ای را به صفحه این بازی اضافه و در آن اعلام نمود که هیچگونه استثنائی شامل قوانین باز پس گیری پول پرداخت شده برای این بازی قائل نخواهد شد.

به تازگی شاهد ارسال پست‌هایی در سایت Reddit بوده‌ایم که در آن کاربران ادعا نموده‌اند با وجود آنکه دارای شرایط لازم برای بازپس گیری پول خود از سوی استیم نبوده‌اند اما پول خود را پس گرفته‌اند، یعنی زمانیکه میزان اجرای بازی آنها از دو ساعت فراتر رفته است (که طبق قوانین استیم برای باز پس گیری نباید میزان اجرای بازی از این میزان فراتر رود.) و با وجود اجرای چندین ساعته این بازی، باز هم قادر به دریافت پول خود شده‌اند، این در حالی است که برخی از بازیکنان ادعا نموده‌اند که پول خود را حتی با وجود خرید نسخه فیزیکی بازی از فروشگاه آمازون بازپس گرفته‌اند و برخی دیگر نیز با وجود اجرای بازی، قادر به دریافت پول خود از PSN شده‌اند که در هر سه مورد گفته شده، نقض قوانین بازپس گیری پول دیده می‌شود.

صحت سنجی این صحبت‌ها مشکل است اما از این موضوع آگاه هستیم که موضوعات پیرامون بازپس گیری پول پرداخت شده برای بازی No Man’s Sky، مخصوصاً پس از مشکلات متعدد این بازی، موضوعات داغ امروزه هستند و شاید فروشگاه‌ها برای راضی نگاه داشتن کاربران خود استثنائاتی را برای آن در نظر گرفته باشند. با وجود تمام این حرف‌ها بنظر می‌رسد که استیم از خود واکنش نشان داده و در پاسخ عبارتی را در صفحه استیم این بازی اضافه کرده است و در آن اعلام نموده است که:

ضوابط مربوط به بازپس گیری استاندارد پول توسط استیم شامل بازی No Man’s Sky نیز می‌شود و هیچگونه معافیت و استثنائی برای این بازی قائل نمی‌باشد.

اما ضوابط استاندارد استیم چه می‌گوید، طبق این ضوابط شما تنها در حالی قادر به بازپس گیری پول پرداخت شده برای یک بازی خواهید بود که ۱۴ روز از زمان دریافت آن نگذشته باشد و همچنین مدت اجرای بازی به زیر ۲ ساعت محدود شود، در غیر اینصورت این قوانین شامل شما نمی‌شوند. قوانین در نظر گرفته شده از سوی استیم این اجازه را به کلیه کاربران (نه تنها مشتاقان No Man’s Sky) می‌دهد تا بازی را خریداری، در زیر دو ساعت آن را بررسی و در صورت عدم تمایل، پول خود را پس بگیرند.

بنظر می‌رسد که قوانین استیم مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است. البته برخی از سازندگان و بازیکنان نیز مشکلاتی به آن گرفته‌اند چراکه این قابلیت به برخی افراد سودجو این اجازه را می‌دهد تا یک بازی را دریافت و بسته به نوع بازی، حتی آن را در زیر دو ساعت به اتمام رسانده و سپس درخواست بازپس گیری پول خود را نمایند، این موضوعی است که سیستم بازپس گیری استیم تمایلی به اجرای آن ندارد و تا حد امکان جلوی آن را خواهد گرفت، در همین مورد شرکت ولو اعلام نمود که امکان استفاده از این سیستم از سوی افراد سودجو را خواهد گرفت و اجازه اجرای رایگان بازی‌ها را به آنها نخواهد داد.

شرکت ولو اعلام نمود که استثنائی در سیستم بازپس گیری خود خواهد داشت و طبق اعلام آنها، اگر قوانین شامل بازیکنی نشود، این کاربر در هر صورت امکان ارسال درخواست خود را خواهد داشت تا از سوی ولو مورد ارزیابی قرار گیرد که طبق اطلاعیه جدید این شرکت برروی صفحه بازی No Man’s Sky، این استثنائات بطور مستقیم برروی یک بازی خاص اعمال نخواهد شد و تنها شامل افراد، آن هم در صورت صلاح دید این شرکت خواهد شد.

بازی No Man’s Sky از روزهای پیش از عرضه شاهد مشکلات بسیاری بوده است، از لو رفتن نسخه‌های کپی آن گرفته تا مشاهده برخی مشکلات عملکردی و گیم‌پلی آن که با بهینه سازهای انتشار یافته برای آن تا حدی برطرف خواهند شد، گرچه برخی از مشکلات دیده شده نیز طبیعی هستند. از دیگر مشکلات کاربران می‌توان به عدم محقق شدن وعده‌های سازندگان این بازی اشاره کرد. از جدیدترین مشکلات آن نیز می‌توان به پاک شدن لیست اکتشافات ابتدایی بازیکنان آن اشاره کرد که استودیوی هلو گیمز هنوز پاسخی به آن نداده است.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید