نقد یک بازی قدیمی:Resident Evil 4 -دهکده ای از ترس

همه ی شما حتما نام سری بازی های محبوب Resident evil یا biohazard را شنیده اید.در این بین ، نسخه چهارم از این سری بسیار محبوبیت پیدا کرد

که قصد دارم نقد کوتاهی از ان را برای شما قرار دهم.که میتوانید در ادامه پست آن را بخوانید.

مشخصات:

نام:Resident evil 4 -رزیدنت اویل ۴

سازنده:CAPCOM

تاریخ انتشار:برای PC در سال ۲۰۰۷ و برای کنسول Game Cube شرکت Nintend در سال ۲۰۰۵

وب سایت اختصاصی:http://www.res-evil.com/re4/

سبک:اکشن-ماجرایی

داستان:

 

قهرمان داستان ما کارآگاه لیون کندی (که یک شخصیت محبوبی است)، برای پیدا کردن دختر رییس جمهور آمریکا عازم اروپا می‏شود و به دهکده ه‏ای قدیمی در شمال اسپانیا می‏رود؛ دهکده ه‏ای که او گمان می کند در آنجا خواهد توانست سرنخی از اشلی (دختر رییس جمهور) بدست آورد، اما بنظر میرسد اهالی دهکده و بومی های آنجا برخورد خوبی با قهرمان ما ندارند. اینها انسان نیستند، اما زامبی هم نیستند! پس چه هستند؟ اینها سؤالاتی هستند که در ذهن لیون نقش می‏بندد. در این میان، اهالی دهکده به لیون حمله‏ ور شده و لیون باید از دست آنها فرار کند و برای زنده ماندن به آنها شلیک کند. این مبارزه و گریز ادامه پیدا میکند تا اینکه ناگهان صدای ناقوس کلیسا به گوش میرسد و تمام اهالی متجاوز دست از حمله برداشته و به سویی می‎‏روند. حالا قهرمان داستان ما لیون فرصت میکند تا کمی در دهکده به جست و جو بپردازد تا شاید سرنخی از اشلی بیابد…

ویزگی ها:

  • -نقشه موجود در نسخه ۴ بازی از نقاط قوت این بازی است و ایرادی و یا نقصی در آن وجود ندارد.
  • -امکان داد و ستد و تجارت با دیگران. شما در طول بازی وقتی موجودی را از پا در می‏آورید، آیتمی به رنگ‏های مختلف از او به زمین میفتد، اگر آیتم به رنگ قرمز باشد به منزله مهمات، سبز به معنای مواد شفادهنده و آبی به منزله پول است. در طول بازی افرادی وجود دارند که شما می توانید با پولی که بدست آوردید، از آنها اقلام مورد نیاز خود اعم از انواع سلاح، مهمات، آیتم‏های سلامتی، خوراکی از جمله ماهی و… را بخرید.
  • -امکان خرید نقشه گنج که مکان اشیاء قیمتی در دهکده را به شما نشان خواهد داد.
  • -زیاد کردن ظرفیت ذخیره سازی بدین معنا که شما قادر خواهید بود سلاح های بیشتری را با خود حمل کنید و منو ای به نام Tune-up که شما قادر خواهید بود قدرت شلیک، سرعت شلیک، ظرفیت و سرعت پر کردن خشاب خود را بالا ببرید. از تفنگ های موجود در این بازی می شود به کلت ۹mm، شاتگان، هفت تیر اتوماتیک، کالیبر ۲۲۳، یک تفنگ دستی قوی که قادر است دو دشمن را در یه لحظه نابود کند، موشک و نارنجک انداز اشاره کرد.
  • -امکان ترفیع تمامی سلاح‏های موجود در بازی: از جمله میتوانید یک صدا خفه کن برای کلت خود بخرید یا دوربین هدف دار برای تفنگ خود خریداری کنید.
  • -وجود معماهای مختلف از ساده تا سخت در بازی تعبیه شده است.  البته گاهی نیز خستگی گیمر را در بر دارد.
  • -رزیدنت اویل ۴ دارای حرکات و عناصر جدیدی نیز می باشد که با فشردن دکمه‏ های مختلفی که در صفحه بازی نمایش داده می شود شما قادر خواهید بود این کارها را انجام دهید، مانند جاخالی دادن، بالارفتن از نردبان، انداختن نردبان، پرتاب کردن خود به هر طرف که میخواهید را دارا میباشد.
  •  -همچنین اگر در بازی پیشروی کنید کارهای جدیدتری نیز یاد خواهید گرفت مثلاً در جایی از بازی موجوداتی هستند که به طرف شما چاقو پرت میکنند و شما میتوانید به چاقوها شلیک کرده و باعث بازگشت آنها به سوی دشمن شوید. همچنین وقتی دشمن شما را میگیرد و قصد ضربه زدن به قسمت‏های مختلف بدن شما را دارد شما می‏توانید با لگد یا مشت به او ضربه بزنید و خود را از دست او رها کنید.
  • -قابلیت شنا کردن لیون نیز جالب است
  • -قابلیت مداوا در زمانی که آسیب دیده‏اید؛ که این کار با اسپری و گیاهان دارویی یا آیتم‏هایی که در طول بازی پیدا می‏کنید، امکان‏پذیر است.

گرافیک قابل قبول:

گرافیک بازی یکی ازبهترین و تحسین‏ برانگیزترین بازیهای زمان خود خواهد بود. دهکده و محیط اطراف با تمام جزئیات و به طور کامل به تصویر کشیده شده است. جنگل ها و رودخانه با زیبایی  طراحی شده و یک جو ترس و اضطراب را به بازیکن القا میکند. شما وقتی داخل دریاچه هستید، قادر خواهید بود حرکت ماهی ها در آب را مشاهده کنید. افکت انفجار و آتش سوزی کاملا طبیعی ایجاد شده‏ اند. شخصیت لیون عالی طراحی شده .دموهای بازی از جنس خود بازی هستند درست مانند متال گیر اما اشک شما را در خواهند آورد وقتی به مشاهده آنها بنشینید.

 صدا گذاری ترسناک و استرس زا:

در مورد موزیک بازی، اکثر قسمت‏ های بازی در سکوت کامل انجام می‏شود و شما به جز حرکت پاهای لیون یا اهالی دهکده صدای دیگری نمی‏شنوید؛ اما ناگهان صداهایی به گوش میرسد که قلب شما را از جای در می‏ آورد. فرض کنید در یک دهکده قدیمی دارید راه میرید هیچ صدایی به جز صدای پای خود و وزش باد نمی‏شنوید، در یک آن صدایی ناهنجار شنیده می‏شود، شما چه احساسی خواهید داشت؟ پس اگر ناراحتی قلبی دارید به فکر انجام این بازی نباشید . اما همین موزیک بازی در صحنه‏ه ایی که تعقیب و گریز وجود دارد به صورت ریتم تند در آمده و هیجان و دلهره خاصی به بازیکن می‏ بخشد. نکته جالب این است که مردم دهکده به زبان اسپانیایی صحبت می‏ کنند.

در کل این نسخه ی محبوبی است.شخیصیت اصلی لیون که همیشه در دل گیمر ها جای دارد این نسخه را به بهترین حالت ممکن تبدیل کرده است. تا چند هفته آینده ششمین نسخه از سری بازی های رزیدنت اویل منتشر می شود که تمام گیمرها برای لحظه انتشار این بازی لحظه شماری می کنند.
12345678910(23 رای, میانگین آرا 7٫96 از 10 )
Loading...
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید